reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasypianie dziecka przy cycu

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam wszystkich serdecznie,
Mam 4 miesięczne dziecko i gdzieś koło 10 miesięcy zamierzam próbować odstawić je od piersi. W tym momencie mała je tylko mleko z piersi i wieczorami przy niej zasypia. Chciałam zapytać bardziej doświadczone mamy czy to bardzo źle, że dziecko zasypia przy cycu, to znaczy czy potem koło tych 10 mcy nie będę miała przez to mega problemów z odstawieniem? Nie wiem co robić, czy na razie pozwolic jej na to, czy lepiej teraz oduczyć i uczyc innego zasypiania? Boje się,że tak jak mówi mi koleżanka jak przyjdzie czas na odstawienie to dzieciak nie da rady , bo nie będzie umiał inaczej zasypiać tylko przy cycu. Czy któras z was karmiła dziecko piersią i dziecko przy niej zasypiało ,a mimo to potem po odstawieniu nie miało z tym problemów i inaczej zasypiało?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Hej ja miałam identyczna sytuacje, z tym ze karmilam do 12 mca i caly czas synek zasypial przy piersi. Po prostu zastapilam piers butelka. Raz piers, raz butelka, synek nauczyl sie przy butli, a potem dawalam mu po prostu butelke samemu do lozeczka, sam trzymal i pil, zasypial bez mojej obecnosci z butla. Teraz przed snem pije mleko z kubka i idzie spac :D
 
Po pierwsze nie sluchaj sie kolezanek, czyjes dzieci to nie Twoje, a kazde dziecko jest inne, unikatowe. Moj malutki tez zasypia przy cycu, to jego wieczorny rytual. W ogole nie boje sie co bedzie za pare mies... Dziecko wtedy bedzie juz mialo wyuczony rytm, a w wieku 10 mies kompletnie zmieni sie jego dieta.

Czy to piers, czy butelka np z kaszka waniliowa chodzi o to, ze malec czuje sie wygodnie jak ma pelny brzuszek i tak jak dorosli lubi sobie potem isc spac jak sie nazre :-) a ze zmeczony i wie ze noc, to mysle, ze nie bedziesz miala problemow.

Ja tez sie martwilam czy bede musiala dziecko uczyc pic z butelki bo w weekendy dokarmia go w nocy maz moim mlekiem, ale dziecku wszystko jedno czy butla czy cyc, byle by dostal jesc.

Przewaznie to my mamy sie zamartwiamy, sluchamy rad innych,ale w wiekszosci wypadkow nie ma co prognozowac na przyszlosc.

bedzie dobrze. zobaczysz jak maly bedzie spal po takiej butli...
 
Spokojnie ma jeszcze czas,narazie moze sobie zasypiać przy piersi.Tak ok 6 mies zacznij wprowadzac kaszki na śniadanie i na kolacje moga byc na mm lub na wodzie z dodatkiem owoców oczywiscie podawane łżeczka poprostu wieczorem po kąpieli lub przed (ja daje przed) karmisz łyżeczką kładziesz do łóżeczka i tyle,no chyba że niechce zasnąc to kołysanie lulanie itp. nie dajesz już piersi wtedy.Ja robie dokładnie tak samo synek zasypia sam po kaszce i kapieli.Karmię go cycem 1-2 razy w nocy i 2-3 razy w dzien,także juz mamy prostą drogę do odstawienia cyca.Dodam że od urodzenia do 6 mies zasypiał wieczorem tylko przy cycu.
 
moja karmiona byla z cyca + butla do 6 mcy i przy cycu nie usypiala nigdy, u nas bylo krotko: jemy i kazdy spi u siebie:) i tak ejst teraz:)
 
hmm... co kraj to obyczaj i co dziecko to inna teoria:-) moja córka byłą karmiona cycem do 8 miesiąca. strasznie się bałam, że w nocy będzie dramat jak tu nagle nie dostanie cycka. pierwszej nocy obudziła się na karmienie, dostała buziaka, pogłaskałam ją po główce i poszłą spać dalej, następnej nocy nawet się nie przebudziła. teraz jest tak, że dostaje butlę po kąpieli, myjemy ząbki i idzie spać. zasypia przy kołysankach, któe (niestety) śpiewam jej ja:-D czasami jak ma problem z zaśnięciem to chce żebym się do niej przytuliła, ale to jest sporadyczne. nie martw się na zapas, z perspektywy czasu mogę Ci powiedzieć, że to wszystko wcale nie jest takie trudne:-)
 
Emila ma 11 miesięcy i śpi z nami, od urodzenia zasypiala z cyckiem w buzi, od około 2 miesięcy sama się nauczyła obracać na drugi boczek i śpi bez piersi. Nigdy nie miala też problemu zasnąć przy tacie kiedy mnie nie było obok
 
Jeszcze mu się może odwidzieć. Mój synek na początku zasypiał przy piersi, ale jak był większy, to po jedzeniu jeszcze się rozglądał i zasypiał dopiero w łóżeczku. Także spokojnie:)
 
Ja mam te same obawy, mój malec też zasypia tylko wtedy jak ma pierś przy pysiaku no i śpi z nami. Ciekawe co to będzie później, czy damy rade bez piersi... we własnym łóżeczku...
 
reklama
Moja córeczka w dzień usypia przy piersi, a na noc gdy już widzę,że nie je tylko zaczyna zasypiać wkladam ją do łóżeczka, buziak na dobranoc, mówię że bardzo ją kocham, życze miłych snów i coś tam sobie robię.Za parę minut Maja śpi:-).W dzień tak się nie da,niedługo wracam do pracy i mam nadzieję,że wtedy się odzwyczai.
 
Do góry