reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasypianie przy piersi

No cóż z mojego niewielkiego doświadczenia, wszystko zależy od dziecka. Moja starsza córka zasypiała przy cycku 18 m-cy i jak tylko tyjęłam albo wypadł z buzi to był płacz.A jak ją odstawiłam od piersi to w ciągu trzech dni wszystko się zmieniło i jakoś cycuś poszedł w odstawkę bez problemu. No i z Olkiem już zaczynam walkę, już się nie karmimy cycem w dzień od 2 tygodni i o dziwo zasypianie nie jest takie straszne, daje sie utulić na rekach, czasem wystarczy, że się do mnie przytuli. Ale na noc musi być cycuś i w nocy też a ze wstaniem słoneczka cycuś idzie spać.
Ale to wszystko zależy od dziecka. ::)

Dziecko wyczówa co czuje matka i wszystko zależy od tego czy jesteśmy zdecydowane, czy też mamy jakieś wątpliwości, jak dziecko wyczuję naszą słabość to jesteśmy stracone. ;)
 
reklama
Przeczytałam i to na głos mojemu mężowi, posmialismy sie strasznie. Z naszego doświadczenia wychodzi i tak, że niestety dziecko wygrywa, bo to my jesteśmy >miętcy<, a dziecko wie czego chce. ;D
 
Ja już czytałam kilka takich artykułów. Ale ponieważ wiem z góry, że płaczące żałośnie dziecko na pewno natychmiast węzmę na ręce, nie będę się za taką naukę brała. Po co się stresować ;)
Może za rok będę śpiewać inaczej ::) ;D
 
Witajcie! Ja też mam problem z moją Anulką. Ania ma prawie 2 miesiące. Zasypia przy piersi po pierwszych kilku łykach (musi jej być niesamowicie dobrze). Kiedy daję ją do odbicia budzi się, czasem odbija a czasem nie, zaczyna marudzić i znowu ja przystawiam. I tak mogłabym w kółko, cały dzionek. Jak zaśnie to na pół godzinki albo godzinę. Czy opróżnia pierś - nie wiem, bo nie wiem co to nawał pokarmu i nigdy nie miałam twardych piersi. Przybiera na wadze, więc się chyba najada.
Gdy była noworodkiem, to spała dłużej - zdarzało się, że i 3 godzinki.
Napiszcie jak sobie z tym poradziłyście...
 
Jestem tutaj nowa, czasami przeglądam forum jeśli coś mnie zainteresuje. Mój syn ma ponad 10 miesięcy i też zasypia przy piersi. Oprócz tego że na noc po kąpieli dostaje butelkę 210 ml którą praktycznie wypija do dna , popijając jeszcze herbatką, to tradycyjnie na noc musi byc cycuś. I moja rada jest taka- nie odmawiaj mu, może właśnie tego potrzebuje, niektóre dzieci, szczególnie takie które były od początku karmione piersią to takie przytulacze na długo. Mnie to w niczym nie przeszkadza, wręcz odwrotnie;). Wychodzę z takiego założenia , że jeśli nawet będzie miał 2 lub 3 lata to dostanie cycusia, jeśli będzie w takiej potrzebie. Syn mojej koleżanki ma 4 lata i do tej pory musi połozyc rączkę na piersi i tak zasnąc, a też był długocycusiowy;))).
Radzę się nie przejmować -" jeśli Cię to nie boli" i jeśli TY i maluch czujecie sie z tym dobrze,

pozdrawiam
aga&omar;)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie! Ja też mam problem z moją Anulką. Ania ma prawie 2 miesiące. Zasypia przy piersi po pierwszych kilku łykach (musi jej być niesamowicie dobrze). Kiedy daję ją do odbicia budzi się, czasem odbija a czasem nie, zaczyna marudzić i znowu ja przystawiam. I tak mogłabym w kółko, cały dzionek. Jak zaśnie to na pół godzinki albo godzinę. Czy opróżnia pierś - nie wiem, bo nie wiem co to nawał pokarmu i nigdy nie miałam twardych piersi. Przybiera na wadze, więc się chyba najada.
Gdy była noworodkiem, to spała dłużej - zdarzało się, że i 3 godzinki.
Napiszcie jak sobie z tym poradziłyście...

Spróbuj odciągnąc sobie mleko pod gorącym strumieniem z prysznica ok. 8-10 min(jeśli masz b. twarde piersi), mała na pewno sie najada jeśli przybiera na wadze i jest zadowlolona. A Ty pewnie masz nawał mleka - jak to na początku, spróbuj prysznica i daj znać czy pomogło . A spanie przy cycusiu - to normalne;)))
 
reklama
Witam, mam 6 miesięczną córeczkę, która potrafi zasnąć jedynie przy piersi. Mała nie ciągnie butelki ani nawet smoczka (tak jej się przestawiło gdy skończyła 4 m-ce i zaczęły wychodzić jej ząbki). W nocy budzi się średnio co godzinkę, żeby tylko przytulić się do piersi i zasnąć. W dzień jest podobnie, gdy jest senna i najedzona (zjadła obiadek) musi choć na chwilkę przytulić się do piersi i wtedy zasypia. Gdy próbowałam nie dopuścić do tego aby zasnęła przy cycu (odciągałam ją jak tylko przysypiała) to cały dzień nie zmrużyła oka :( Bardzo proszę o radę. Dodam jeszcze, że gdy próbuje usypiać ją mąż to mała wrzeszczy w niebogłosy.
 
reklama
Do góry