reklama

zasypianie z butelką zamiast smoczka=help

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez p05fi, 6 Marzec 2012.

1. p05fi

p05fi Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    jestem mamą bliźniaków i mam taki problem,że córa nauczona jest zasypiania z butelką.ma swoją ukochaną tommee tippie.nie musi być w niej nic,traktuje ją jak smoczka którego nigdy nie chciała.w tej chwili ma 14 miesięcy i jest dla mnie wielki problem,przez to ciągle budzi się w nocy.muszę dać jej buteleczkę i dalej śpi.I tak ładnych kilka razy w nocy.masakra.
    chce ją oduczyć.ale jak?drastycznie zabrać ?
    dodam że w ciągu dnia pije już z bidonu,tę butelkę daję tylko do zasypiania własnie.
    heeeeeelp!!!

2. Gosia B.

Gosia B. Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no jedyne wyjście to drastycznie zabrać i przemęczyć kilka nocek :) inaczej nic nie zrobisz

3. reklama
  4. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja zasypiała z butelką do 2rż, ale ja jej drastycznie nie zabrałam, liczyłam się z tym że ona to traktuje jako uspokajacz i że jest to dla niej wazne. z tym że moja tylko zasypiała nie budziła się i nie prosiła o butlę, i u nas była w niej woda do picia. sama zrezygnowała ok roku temu gdy za każdym razem tłumaczyłam jej że jest już dużą dziewczynka i nie potrzebuje tego ,z czasem zrozumiała i dzisiaj zasypia bez butelki. ale ja nie miałam serca po prostu jej zabrać i schować . moja też nie używała smoczka, to było jedyne jej przyzwyczajenie, przy ktorym się wyciszała.

5. p05fi

p05fi Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja też nie mam serca.dzisiaj przy drzemce chciałam żeby zasnęła bez ,ale tak płakała że oddałam.
    mnie ogólnie to nie przeszkadza,gdyby nie to jej ciągłe budzenie się w nocy.jestem z dziećmi w tej chwili sama,bo mój mąż jest za granicą,więc takie ciągłe wstawanie jest dla mnie wyczerpujące ;/
    i chyba nie będę miała wyjścia jak się do tego jakoś zabrać....

6. mamuśka24

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    życzę więc dużo siły i powodzenia!!;-):-)

7. p05fi

p05fi Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a nie dziękuję ;)
    a ta moja mała to sprytna bestyjka jest.chyba coś przeczuwała,bo jak nigdy zasnęła przy butli z kaszką hehe
    w takim razie sprawę odkładamy na jutro.matko kieruj ;)
    czy myślicie że jeśli wezmę ja wstrzymanie i płakanie,nie odbije się to na niej w negatywny sposób?

8. mamuśka24

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja właśnie tego się bałam że to może się trochę żle na niej odbić i że moze być jeszcze nie gotowa, ale ze smoczkiem nie które mamy tak robią że zabieraja i nie oddają, jakoś dzieci to przechodzą.
    na pewno kilka nocy będzie płacz a ty bedziesz musiała na to patrzeć i co najwazniejsze te noce moga być ciężkie dla was obu.

Poleć forum