reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasypianie.

smerfetka88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2014
Postów
60
Hej,
Od jakiegoś czasu męczymy się z zasypianiem. Kiedyś po kąpieli, ok 20 Mała dostawała butlę i dawała się uśpić. Kąpiel lubiła, nigdy nie płakała. Teraz po kąpieli dostaje takich spazmów, że ciężko ją ubrać, nie mówiąc już o uspokojeniu... Staje się jakaś nerwowa i nie ma szans, żeby usnęła...Dopiero po kolejnym karmieniu usypia, ale to najcześciej jest ok.24...
Znacie jakieś sposoby na uspokojenie dziecka, żeby znów zaczęła zasypiać o wcześniejszej godzinie?
 
reklama
metody stare jak świat

ciasne spowijanie, mocne kołysanie, głośny szum, ssanie.

2msc dziecko potrzebuje odtworzenia warunków, które zna z dotychczasowego 9msc życia, gdzie było non stop bujane, gdzie było ciasno, gdzie było głośno, gdzie było dobrze i bezpiecznie.
 
Czytaj dokładnie- CIASNE SPOWIJANIE - oto klucz do sukcesu ;-).
Poszukaj sobie materiałów o metodzie dra Karpa- na you tube itd. "Happiest kids in the block", "Swaddling babies" itp.

Ja natrafiłam na tę metodę, gdy moja "terrorystka" była już sporym, kilkumiesięcznym dzieckiem. Działała cuda :tak:- wystarczył duży, cienki szal do owinięcia- przestawała krzyczec dosłownie w kilka sekund. Nawet nie musiałam wspomagać się suszarką ;).

Nie pamiętam już "terminów", ale sprawdź , czy czasem Twoja Malutka nie przechodzi teraz "skoku rozwojowego". Poszukaj "Skoki rozwojowe w I roku zycia".
 
Ostatnia edycja:
Możesz jeszcze spróbować wcześniej ją wybudzać z drzemek, bo może być tak, że jak śpi bardzo dużo w dzień, to później wieczorem nie chce jej się usnąć od razu :tak:
 
"Czytaj dokładnie- CIASNE SPOWIJANIE - oto klucz do sukcesu ;-).
Poszukaj sobie materiałów o metodzie dra Karpa- na you tube itd. "Happiest kids in the block", "Swaddling babies" itp."

Faktycznie, dzięki:)
Będziemy w takim razie próbować i zawijania i wybudzania w dzień;) Oby pomogło...
 
Happybettti,

chyba mogłybyśmy uciąć sobie dłuższą pogadankę o dr Karpie, co? ;-)


Smerfetka,
otóż to: CIASNO.

Ja kupilam w sklepie z resztkami materiałów zwykłą flanełe, kwadrat 1m x 1m. Zawinąć trzeba wg pewnej metody, nei wystarczy ot tak, na wyczucie. Chodzi o to, żeby dziecko się nie rozwinęło

Wygoogluj najlepiej ;-)
i tego Karpa "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" też. W bibliotece możesz książkę znaleźć, przynajmniej w mojej mieścinie widziałam.


wybudzanie z drzemek też pomaga,
u rocznych dzieci. albo okołorocznych. 2 msc to jeszcze nie to.

Skok rozwojowy też może się przyczyniać do niepokoju dziecka
 
reklama
Wczoraj, po karmieniu 3h przed kąpielą nie pozwoliliśmy jej zasnąć, była marudna, ale ją przetrzymaliśmy. Faktycznie, po karmieniu "pokąpielowym" dała się uśpić, ale po 2,5h wybudziła się ok 23, w porze standardowego karmienia... P;óźniej był problem z uśpieniem i skończyło się spaniem ze mną.. Muszę jeszcze koniecznie spróbować z owijaniem tą pieluchą, może to coś zaradzi ;)
 
Do góry