reklama

Zasypianie.

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez smerfetka88, 14 Grudzień 2014.

1. smerfetka88

smerfetka88 Aktywna w BB

Hej,
    Od jakiegoś czasu męczymy się z zasypianiem. Kiedyś po kąpieli, ok 20 Mała dostawała butlę i dawała się uśpić. Kąpiel lubiła, nigdy nie płakała. Teraz po kąpieli dostaje takich spazmów, że ciężko ją ubrać, nie mówiąc już o uspokojeniu... Staje się jakaś nerwowa i nie ma szans, żeby usnęła...Dopiero po kolejnym karmieniu usypia, ale to najcześciej jest ok.24...
    Znacie jakieś sposoby na uspokojenie dziecka, żeby znów zaczęła zasypiać o wcześniejszej godzinie?

2. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

metody stare jak świat

ciasne spowijanie, mocne kołysanie, głośny szum, ssanie.

2msc dziecko potrzebuje odtworzenia warunków, które zna z dotychczasowego 9msc życia, gdzie było non stop bujane, gdzie było ciasno, gdzie było głośno, gdzie było dobrze i bezpiecznie.

3. reklama
  4. smerfetka88

smerfetka88 Aktywna w BB

Niestety to nie działa :( bujamy i bujamy, przy cycu próbujemy i też zero rezultatów....

5. happybeti

happybeti show must go on...

Czytaj dokładnie- CIASNE SPOWIJANIE - oto klucz do sukcesu ;-).
    Poszukaj sobie materiałów o metodzie dra Karpa- na you tube itd. "Happiest kids in the block", "Swaddling babies" itp.

Ja natrafiłam na tę metodę, gdy moja "terrorystka" była już sporym, kilkumiesięcznym dzieckiem. Działała cuda :tak:- wystarczył duży, cienki szal do owinięcia- przestawała krzyczec dosłownie w kilka sekund. Nawet nie musiałam wspomagać się suszarką ;).

Nie pamiętam już "terminów", ale sprawdź , czy czasem Twoja Malutka nie przechodzi teraz "skoku rozwojowego". Poszukaj "Skoki rozwojowe w I roku zycia".

Ostatnia edycja: 15 Grudzień 2014
  6. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Możesz jeszcze spróbować wcześniej ją wybudzać z drzemek, bo może być tak, że jak śpi bardzo dużo w dzień, to później wieczorem nie chce jej się usnąć od razu :tak:

7. smerfetka88

smerfetka88 Aktywna w BB

"Czytaj dokładnie- CIASNE SPOWIJANIE - oto klucz do sukcesu ;-).
    Poszukaj sobie materiałów o metodzie dra Karpa- na you tube itd. "Happiest kids in the block", "Swaddling babies" itp."

Faktycznie, dzięki:)
    Będziemy w takim razie próbować i zawijania i wybudzania w dzień;) Oby pomogło...

8. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

Happybettti,

chyba mogłybyśmy uciąć sobie dłuższą pogadankę o dr Karpie, co? ;-)

Smerfetka,
    otóż to: CIASNO.

Ja kupilam w sklepie z resztkami materiałów zwykłą flanełe, kwadrat 1m x 1m. Zawinąć trzeba wg pewnej metody, nei wystarczy ot tak, na wyczucie. Chodzi o to, żeby dziecko się nie rozwinęło

Wygoogluj najlepiej ;-)
    i tego Karpa "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" też. W bibliotece możesz książkę znaleźć, przynajmniej w mojej mieścinie widziałam.

wybudzanie z drzemek też pomaga,
    u rocznych dzieci. albo okołorocznych. 2 msc to jeszcze nie to.

Skok rozwojowy też może się przyczyniać do niepokoju dziecka

9. smerfetka88

smerfetka88 Aktywna w BB

Wczoraj, po karmieniu 3h przed kąpielą nie pozwoliliśmy jej zasnąć, była marudna, ale ją przetrzymaliśmy. Faktycznie, po karmieniu "pokąpielowym" dała się uśpić, ale po 2,5h wybudziła się ok 23, w porze standardowego karmienia... P;óźniej był problem z uśpieniem i skończyło się spaniem ze mną.. Muszę jeszcze koniecznie spróbować z owijaniem tą pieluchą, może to coś zaradzi ;)

10. reklama

Poleć forum