reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaszczep Maluszka

ivonne85

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2009
Postów
15
Chciałabym poruszyć temat rotawirusów. Przede wszystkim ze względu na medialne doniesienia o śmierci niemowlaczków z powodu biegunei i odwodnienia.Mój synek miał rotawirusa w 7 miesiacu zycia, spedziliśmy dwa tygodnie w szpitalu patrząc jak wydobywa się z niego wszystko co zje i wypije, był strasznie słabiutki i wyczerpany. Udało nam się go uratować, ale nie każde dzieciatko ma tyle szczęścia. Przestrzegam, zaszczepcie swoje dziecko, pewnie to dla większości spory wydatek, ale uważam, że ryzyko jest jeszcze większe.I nie lekceważcie biegunki i wysokiej temperatury u dziecka.
 
reklama
Niezła reklama :/ Producenci farmaceutyczni chcą wywrzeć psychiczny nacisk na matki, a to zwyczajnie blef...znowu reklama trafi do Rzecznika Praw Dziecka i zakażą takiej formy reklamy w TV i oby, mocno i nieetycznie naciągana.

Kto chce niech szczepi, moja córka też trafiła do szpitala z biegunką, ale nie był to rotawirus ale adenowirus, którego złapała na porodówce...a na to szczepienia nie ma, jak i na setki innych drobnoustrojów wywołujących biegunki, mamy porozmawiajcie ze swoim sprawdzonym, mądrym pediatrą czy warto, nasi lekarze powiedzieli NIE SZCZEPIĆ na rotawirusa i pneumokoki, i tego nie robimy , z obowiązkowymi szczepieniami tez jesteśmy ostrozni , wszystko w odpowiednim czasie jak w kalendarzu obowiązującym w cywilizowanych krajach UE .
 
Na rotawirusy częściej zapadają dzieci nie karmione piersią. Mleko matki zawiera odpowiednie przeciwciała przeciwko rotawirusom i nie tylko. Szczepionki natomiast mają masę skutków ubocznych, które powinni rozważyć rodzice decydujące się na szczepienie.
 
moje dwie koleżanki zaszczepiły dzieci przeciwko rota i obydwu dzieci wyladowały pod kroplówkami. Bardzo źle zniosły rota i jak widać szczepionka wcale ich nie uchroniła bo szczepów jest masa a szczepienie daje ochronę na jeden bodajże. Nie można dać się zwariować, nie lekceważyć biegunki czy wymiotów u dziecka, ale też nie szczepić na każdą chorobę jaką wymyślono. Jeszcze trochę i kazą w reklamach szczepić niemowlaki na grypę. Moja pediatra jest przeciwna szczepieniom na rota i pneumo..
 
moje dwie koleżanki zaszczepiły dzieci przeciwko rota i obydwu dzieci wyladowały pod kroplówkami. Bardzo źle zniosły rota i jak widać szczepionka wcale ich nie uchroniła bo szczepów jest masa a szczepienie daje ochronę na jeden bodajże. Nie można dać się zwariować, nie lekceważyć biegunki czy wymiotów u dziecka, ale też nie szczepić na każdą chorobę jaką wymyślono. Jeszcze trochę i kazą w reklamach szczepić niemowlaki na grypę. Moja pediatra jest przeciwna szczepieniom na rota i pneumo..

Moja znajoma miała to samo ;/... my w pt szczepiliśmy Zuzię ale rota sobie darowaliśmy...Nie będę ryzykować objawów poszczepiennych jak i tak na rota może zachorować i tak... szczepów jest od groma a szczepionka chroni tylko przed kilkoma... Jeżeli by to było takie ważne, to Państwo by dało darmową szczepionkę a nie żerowało na bezbronnych i nie kiedy biednych ludziach których zarobki nie sięgają nawet w 1/5 średniej krajowej... Stawiają matki przed wyborem i straszą ich czym to grozi i ile maja zapłacić i doskonale wiedzą, że matka przeważnie wybierze zdrowie dziecka...
 
mój pediatra też przeciwny rota i pneumokokom na szczęście, Mówi, że swoje wnuki zaszczepi jak zobaczy w jakiej formie będą dziś zaszczepione 40 latki - jak chorują na choroby serca, wieku itd... w tej chwili nikt tego nie wie. Koncerny farmaceutyczne mają to gdzieś bo to tego czasu się "nachapią"
 
my robimy tylko podstawowe szczepienia, żadnych rota i pneumo, wolę uniknąć komplikacji po szczepieniu i nie męczyć dziecka
 
Nie jestem zadną przedstawicielką koncernu farmaceutycznego ani lekarzem.Jestem po prostu matką, która chciała z własnego przykrego doświadczena zwrócić uwagę na problem biegunek u dzieci.Nie rozumiem dlaczego zostalo to odebrane jako reklama.Sama nigdy nie szczepiłam dziecka płatnymi szczepionkami bo sa drogie i nie widzialam takiej potrzeby.Jednak po tym co przeżyłam ze swoim dzieckiem wydało mi sie to mniejszym złem.Wydaje mi sie ze niezbyt trafnie zatytuowalam posta stad te Wasze ataki.Tak czy inaczej Wasze odpowiedzi będa na pewno pomocne w podjęciu decyzji o dodatkowych szczepieniach, a ze swojej strony mogę jeszcze raz zaapelować aby nie lekceważyc biegunek u Maluszków.
 
reklama
Moje dzieci też miały rotawirusa. Schudły straszliwie, wyglądały bardzo mizernie (Zosia mając 8 miesięcy ważyła mniej niż wtedy gdy miała 6), gdybym wiedziała, że tak będzie to i tak bym nie zaszczepiła dzieci. Pewnie z braku pieniędzy, ale też dlatego, że jest to do przeżycia, i wg moich ionformacji, wszystkie nastepne ataki beda łatwiej znoszone przez dzieci.
Natomiast Stasia zaszczepiłam na pneumokoki dlatego, że idzie do przedszkola. Jesli ZOsia pojdzie do żłobka, to ją też zaszczepię.
 
Do góry