reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatkanie kanaliku lzowego

Robertowie

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
17
Dzien dobry
Zmagamy sie u naszego maluszka z ropiejacym okiem, spowodowanym zatkanym kanalikiem. Uzywalismy juz masci erythromycin, kropelek floxal I biodacyna. Niestety ropa powraca po kilku dniach po stosowaniu antybiotyku. Szczegolnie w przypadku biodacyny byl problem z aplikacja kropel , rozbudzalo I rozdraznialo to dziecko. Jakie sa wasze doswiadczenia I rady .

Pozdrawiam
 
reklama
Dzien dobry
Zmagamy sie u naszego maluszka z ropiejacym okiem, spowodowanym zatkanym kanalikiem. Uzywalismy juz masci erythromycin, kropelek floxal I biodacyna. Niestety ropa powraca po kilku dniach po stosowaniu antybiotyku. Szczegolnie w przypadku biodacyny byl problem z aplikacja kropel , rozbudzalo I rozdraznialo to dziecko. Jakie sa wasze doswiadczenia I rady .

Pozdrawiam
Moja córka miała zatkany kanalik w lewym oku (zatkał się jak miała ok 3 miesiące). Dostała antybiotyk w kroplach ale nic nie dało. Cztery razy dziennie masowałam kącik i przemywałam wacikiem z solą fizjologiczną. Odwlekałam zabieg jak najdłużej. Jak miała roczek to odetkało się samo i obyło się bez ingerencji 🙂 trzeba systematycznie masować i jeszcze raz masować. Na you tubie są filmiki jak to poprawnie robić (trzeba uciskać dosyć mocno)
 
Moja córka miała zatkany kanalik w lewym oku (zatkał się jak miała ok 3 miesiące). Dostała antybiotyk w kroplach ale nic nie dało. Cztery razy dziennie masowałam kącik i przemywałam wacikiem z solą fizjologiczną. Odwlekałam zabieg jak najdłużej. Jak miała roczek to odetkało się samo i obyło się bez ingerencji 🙂 trzeba systematycznie masować i jeszcze raz masować. Na you tubie są filmiki jak to poprawnie robić (trzeba uciskać dosyć mocno)
Zgadzam się z tym, co już zostało napisane. Moje obie córki to miały. Działały tylko masaże. U starszej córki trwało to 2 m-ce, u młodszej miesiąc. Przecierać oko też trzeba umiejętnie, żeby nie doprowadzić do nadkażenia. Jeśli maluch jest karmiony piersią, można zakraplać do oka mleko matki (robiłam tak z drugą córką).
 
Hej. Miałam ten problem z córcia. Nie mieliśmy żadnych kropel ani żadnych leków. Od urodzenia do 10miesiacs życia, masowlismy ale nieregularnie. Pewnego dnia zobaczyłam jak wygląda zabieg na takie oczko i się wystraszyłam strasznie tzn pewnie nic by się nie stało ale nie chciałam żeby mała miała narkoze. Zawzielam się na całego i kilka razy dziennie pasowała ale dość mocno oczywiście w granicach rozsądku. Powiem Ci że minęły z 2 tygodnie i przeszło, nie wierzyłam w to ale przeszło, minęło już pół roku I nic nie nawraca. Trzymam za Was kciuki. Masaż i jeszcze raz masaż, żadne leki.
 
Dokładnie zgadzam się żeby nie dać się namówić na zabieg.U mojego synka przerobiliśmy maści masaże a oczko ropialo i tak bardzo.Az płakać mi się chciało jak z rana nie mógł otworzyć oczka.:-(bardzo dużo czytałam na temat kanalika gdyż chciałam poznać historię że jest możliwość uniknac zabiegu.okolistka kierowała nas na zabieg dwukrotnie ale nie pojechaliśmy.raz przeczytałam historrie że jest taka możliwość że kanslik sam się odetka gdyż główka niemowlaka rośnie i właśnie wtedy może się kanalik s się odetka.u mojego synka odetkal się na szczęście jak miał 15 miesięcy a było naprawdę ciezko.
 
Dziekujemy za pomoc , link z yt bardzo przydatny , bedziemy regularnie masowac I przestaniemy sie tak martwic. Lekarze tylko przepisywali antybiotyki a ze covid to wszystko prywatne telefoniczne konsultacje.

Pozdrawiam
 
reklama
Moja miała zabieg po skończonym 3 m-cu, żadne krople i masaże nie dały rady odetkać kanalika.Zabieg trwał kilka minut,oczko znieczulone i po 2 godzinach do domu.Bez porównania z tym co było wcześniej,oczko nie ropieje,nie łzawi,z rana czyściutko nawet śpiocha niema.
 
Do góry