reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatoki szczękowe proszę o poradę.

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Witam.
Na początku tego roku odczuwałam ból głowy lewego płata czołowego, potem zatok szczękowych a następnie zaczęła wydostawać mi się z lewej dziurki nosa ropna wydzielina o bardzo brzydkim zapachu. Dostałam antybiotyk na ropne zapalenie zatok, wybrałam go jednak długo jeszcze miałam różne dolegliwości.. niedługo minie rok a mnie wciąż trzymało.. udałam się znowu do lekarza. Dostałam skierowanie do laryngologa, po zrobieniu RTG okazało się , że lewa zatoka szczękowa jest całkowicie zacieniona co oznacza że znajduje się tam ropa. Dostalam antybiotyk i zatoxin.. czy ktoś miał podobnie ? Co można zrobić więcej aby pozbyć się tego ? Myślę nad zakupem lampy na podczerwień , słyszałam że może też pomoc.. proszę o poradę.
 
reklama
Rozwiązanie
Po operacji nie ma śladu bo zabieg wykonuje się laparoskopowo, w znieczuleniu ogolnym i trwa ok. pół godziny. Na poczatku mialam lekko opuchnięty nos ale to bardzo szybko przeszło.
Rozumie.. wybiorę antybiotyk i 19 listopada mam wizytę u laryngologa. Pewnie wykonam znowu RTG , jeśli nic nie będzie lepiej to właśnie będę musiała zrobić tomograf i wszystko będzie jasne. Dziękuję bardzo
Cześć.
Ja miałam podobny problem. Zaczęło się od bólu głowy i brzydko pachnącego ropnego kataru, leczyłam się z tego przez ponad rok różnymi antybiotykami ale bez skutku, zapach był coraz bardziej nie do zniesienia. RTG pokazywało stan zapalny ale dopiero w tomografii wyszło, że prawą zatokę szczękową i czołową mam całkowicie zarośnięte przez polipy. W lipcu 2018 przeszłam operację wycięcia polipów i poczułam ogromną ulgę. Wrócił mi też normalny węch ;)
Jeżeli mogę coś doradzić to porozmawiaj z laryngologiem o tomografii zatok, to powinno wszystko wyjaśnić.
 
Cześć.
Ja miałam podobny problem. Zaczęło się od bólu głowy i brzydko pachnącego ropnego kataru, leczyłam się z tego przez ponad rok różnymi antybiotykami ale bez skutku, zapach był coraz bardziej nie do zniesienia. RTG pokazywało stan zapalny ale dopiero w tomografii wyszło, że prawą zatokę szczękową i czołową mam całkowicie zarośnięte przez polipy. W lipcu 2018 przeszłam operację wycięcia polipów i poczułam ogromną ulgę. Wrócił mi też normalny węch ;)
Jeżeli mogę coś doradzić to porozmawiaj z laryngologiem o tomografii zatok, to powinno wszystko wyjaśnić.
Dziękuję za odpowiedź
Ja już narazie nie mam wydzieliny o takim zapachu jak na początku roku. Jeszcze latem taka właśnie ropa mi leciała, a teraz wszystko się zatrzymało. Bardziej wychodzi gardłem jak odkaszlne itd.. a zapytam.. jak wyglądał zabieg usunięcia ? Czy została blizna ?
 
Po operacji nie ma śladu bo zabieg wykonuje się laparoskopowo, w znieczuleniu ogolnym i trwa ok. pół godziny. Na poczatku mialam lekko opuchnięty nos ale to bardzo szybko przeszło.
 
Po operacji nie ma śladu bo zabieg wykonuje się laparoskopowo, w znieczuleniu ogolnym i trwa ok. pół godziny. Na poczatku mialam lekko opuchnięty nos ale to bardzo szybko przeszło.
Rozumie.. wybiorę antybiotyk i 19 listopada mam wizytę u laryngologa. Pewnie wykonam znowu RTG , jeśli nic nie będzie lepiej to właśnie będę musiała zrobić tomograf i wszystko będzie jasne. Dziękuję bardzo
 
Rozwiązanie
Do góry