reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatrucie pokarmowe u 2 latka

reklama
Możesz zastosować lekkostrawną dietę, ale jeśli nie chce jeść to go nie zmuszaj. Sama w takich sytuacjach stosuje Orsalit- Hipoosmolarny płyn nawadniający, który dzięki optymalnie dobranemu składowi odpowiednio uzupełnia utracone płyny i elektrolity. Przyjaciółka poleciła, abym podawała dziecku przez jakiś czas probiotyk. Kupiłam w aptece Lactoral o smaku brzoskwiniowym. Jestem z niego zadowolona.
 
na wymioty przez zatrucie pokarmowe dawałam mojemu dziecku (2l) Vomitusheel w czopkach (tak 2 razy dziennie) ale jest tez w kropelkach. Z tego co pamiętam to lek można podawać też niemowlakom tylko po konsultacji z lekarzem apropo dawkowania.
 
Witam wszystkich!Proszę o jakąś rade,co robić,żeby zatrzymać dwuletniemu dziecku biegunkę?Wczoraj synus wymiotował i miał biebunkę dałam Mu vomitusheel,nifuroksazyd.,Wymioty ustapiły,ale biegunka jest,nasz pediatra jest na urlopie(dzwoniłam do niego poradzić się co podawać),nie chcę iść do innego lekarza,żeby naszego Słoneczka nie skierował do szpitala:-(.Pomocy!!!
 
Witam wszystkich!Proszę o jakąś rade,co robić,żeby zatrzymać dwuletniemu dziecku biegunkę?Wczoraj synus wymiotował i miał biebunkę dałam Mu vomitusheel,nifuroksazyd.,Wymioty ustapiły,ale biegunka jest,nasz pediatra jest na urlopie(dzwoniłam do niego poradzić się co podawać),nie chcę iść do innego lekarza,żeby naszego Słoneczka nie skierował do szpitala:-(.Pomocy!!!

Jeżeli jest to rotawirus,to niestety biegunka będzie tak długo,aż wirus zostanie wydalony i zatrzymywanie nie ma sensu.Lepiej skupić sie na podawaniu elektrolitów(np.Orsalit)

Portal Farmaceutyczno - Medyczny
Leki zatrzymujące będą działać jedynie,gdy jest to zatrucie bakteryjne(np.ENTEROL x 10 kapsułek | Układ pokarmowy | i-Apteka.pl)
Niestety czasem trzeba iść do innego lekarza,bez potrzeby nie skieruje do szpitala.A odwodnienie bywa bardzo grożne.
 
Do góry