• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Zatrudnienie przed porodem

Cześć,

Mam pytanie. Jestem w 7 miesiącu ciąży i przebywam obecnie na bezrobociu, planowałam zatrudnić się teraz w firmie, w której chce podjąć pracę, chce skorzystać z zasiłku macierzyńskiego (pracodawca nie ma nic przeciwko). Dodatkowo w związku ze zmianą lokalizacji miejsca pracy, chce skorzystać z bonu na zasiedlenie z urzędu pracy. Po urlopie macierzyńskim będę normalnie kontynuować pracę . Moje pytanie brzmi czy jakaś jednostka (ZUS, urząd pracy) może się "przyczepić" do tego że chce się zatrudnić przed porodem ? Jakie macie z tym doświadczenia?
 
reklama
Jak najbardziej ZUS może się do tego przyczepić. I prawdopodobnie tak będzie bo niewielu jest pracodawców, którzy chętnie zatrudniają kobiety zaraz przed porodem, która zniknie im z oczu na co najmniej rok. ZUS ma powody aby podważyć takie zatrudnienie.
 

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry