reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

PIERWSZA CIĄŻA

Zapraszam wszystkie przyszłe mamy, przede wszystkim kobietki, które dopiero dowiedziały się, że

Podziel się

Szybki przegląd

Kategoria
Aktywne mamy
Język
Użytkowników
78
W sumie wydarzeń
0
W sumie dyskusji
2
W sumie odwiedzin
3K

Zatrudnienie w ciąży

Rozwiązania
0
Hej :) Mam 19 lat, uczę się zaocznie w prywatnym Lo.
22.01.18 miałam rozmowę o pracę - rekrutacja przebiegła pomyślnie i skierowano mnie na szkolenie już następnego dnia,czyli 23.01.18.
23.01 miałam również umówioną wizytę u lekarza ginekologa w godzinach porannych. Dowiedziałam się, że jestem w 3 miesiącu ciąży. Moje pytanie jest głównie takie, czy mogę podpisać legalnie umowę w tym momencie. Jest to pełny etat - będę pracowała pn-pt 8 godzin dziennie. Jest to praca głównie siedząca, w małym sklepie. Od razu zaznaczę że absolutnie nie zamierzam iść na l4 po tygodniu pracy jak niektóre panie, tylko zamierzam pracować aż do końca 8 miesiąca, ponieważ zależy mi bardzo na tym aby odłożyć pieniądze. Czytałam fora ale niewiele rozumiem, bo Panie piszą chaotycznie. Czy mogę mieć potem problemy z ZUSem? Jakieś kontrole? Na prawdę zamierzam pracować aż do końca 8 miesiąca ciąży, nie chodzi mi o naciągnięcie pracodawcy. Bardzo proszę o odpowiedź.

reklama
Rozwiązania
0
Witam, moim zdaniem powinnaś o tym porozmawiać z pracodawcą, bo różnie do tego podchodzą. Jeżeli podpiszesz umowę i pracodawca dowie się ze jesteś w ciąży i że go nie uprzedziłaś może mieć do cb pretensje, może się poczuć naciągnięty. Wiadomo nie zwolni cię bo chroni cię prawo. Z drugiej strony też nie możesz zakładać, że będziesz pracować do 8 mc, bo różnie może przebiegać twoja ciąża a zwłaszcza jeśli jest to pierwsza ciąża. Ja też pracowałam w ciąży na stanowisku kierowniczym i można powiedzieć że praca była praktycznie cały czas siedząca- planowałam pracować do 8 miesiąca a wyszło że pracowałam do 6 bo źle się czułam, brzuszek przez 12 godz. był uciskany przez pozycję siedzącą a też to moja pierwsza ciąża była. Także myślę, że szczerość z pracodawcą to podstawa, jeśli zgodzi się cię przyjąć w ciąży to zagwarantuje ci powrót do pracy po urlopie macierzyńskim.
Powodzenia.:-)

Rozwiązania
0
Witam, moim zdaniem powinnaś o tym porozmawiać z pracodawcą, bo różnie do tego podchodzą. Jeżeli podpiszesz umowę i pracodawca dowie się ze jesteś w ciąży i że go nie uprzedziłaś może mieć do cb pretensje, może się poczuć naciągnięty. Wiadomo nie zwolni cię bo chroni cię prawo. Z drugiej strony też nie możesz zakładać, że będziesz pracować do 8 mc, bo różnie może przebiegać twoja ciąża a zwłaszcza jeśli jest to pierwsza ciąża. Ja też pracowałam w ciąży na stanowisku kierowniczym i można powiedzieć że praca była praktycznie cały czas siedząca- planowałam pracować do 8 miesiąca a wyszło że pracowałam do 6 bo źle się czułam, brzuszek przez 12 godz. był uciskany przez pozycję siedzącą a też to moja pierwsza ciąża była. Także myślę, że szczerość z pracodawcą to podstawa, jeśli zgodzi się cię przyjąć w ciąży to zagwarantuje ci powrót do pracy po urlopie macierzyńskim.
Powodzenia.:-)
Dzięki bardzo za radę. Z jednej strony czuje ze chcę być uczciwa i myślę że dam radę pracować do końca 8 msc, ale masz rację z tym że może się różnie okazać. Z drugiej strony jeśli mu powiem, to może w ogóle nie chcieć podpisać umowy i zostanę totalnie bez pracy, bez grosza. Nie mam pojęcia co robić. Nie chcę aby matka mi mówiła że jestem nieodpowiedzialna i nie chce być zależna od niej :(

Rozwiązania
0
Dodatkowo lekarz ginekolog oznajmił mi, że nie dostanę becikowego, bo trzeba mieć udokumentowaną wizytę do 10 tyg...
A ja na samą wizytę czekałam 2 tygodnie.
Czuje się oszukana przez państwo w tym momencie :(

Rozwiązania
0
Jeśli chodzi o becikowe to prawda, że trzeba mieć udokumentowane wizyty lekarskie od 10 tyg., ale jest możliwość, że mogłaś nie wiedzieć o ciąży i mieć normalne cykle miesiączkowe nawet do 3 mc. więc jak dobrze rozumiem jesteś teraz w około 12 tc? Mogłabyś pójść do lekarza prywatnie i poprosić o założenie karty od 10 tyg. myślę, że to nie zrobiłoby mu różnicy w końcu za to płacisz a lekarze są zazwyczaj przychylni jak nie chodzisz do nich na NFZ. Podobną sytuację miała moja koleżanka i jej się udało więc może i tobie się uda tylko musisz działać od razu:-)
A co do pracodawcy, to ciężki temat- musisz sama zdecydować trochę go znasz to może wiesz jak zareaguje na tą wiadomość? Możesz również podpisać umowę i powiedzieć po miesiącu , że nie wiedziałaś o ciąży ale tu musiałabyś mieć dobrego lekarza, który wystawi ci zaświadczenie z odpowiednią datą. ( osobiście nie polecam tego rozwiązania, ale z tego co piszesz masz trudną sytuację rodzinną więc trezba kombinować). Trzymam kciuki i daj znać jak ci wyszło.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry