reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatrzymanie laktacji

reklama
O Boże jakie wy jesteście śmieszne wszystkie, spadam z tego forum, jesteście tak toksyczne... 🤣🤣
niestety na tym forum nie każdy rozumie, ze ktoś chce karmić do 5 roku życia, a ktoś do 11 mca i nie musi dostosowywać się do rad innych forumowiczów. 🤷‍♀️ Odpowiadając na Twoje pytanie, ja stopniowo zmniejszam karmienie i co wieczór odciągałam nadmiar pod prysznicem.
 
niestety na tym forum nie każdy rozumie, ze ktoś chce karmić do 5 roku życia, a ktoś do 11 mca i nie musi dostosowywać się do rad innych forumowiczów. 🤷‍♀️ Odpowiadając na Twoje pytanie, ja stopniowo zmniejszam karmienie i co wieczór odciągałam nadmiar pod prysznicem.
Dziękuję bardzo za odpowiedź w końcu w temacie ❤️❤️!!!
 
niestety na tym forum nie każdy rozumie, ze ktoś chce karmić do 5 roku życia, a ktoś do 11 mca i nie musi dostosowywać się do rad innych forumowiczów. 🤷‍♀️ Odpowiadając na Twoje pytanie, ja stopniowo zmniejszam karmienie i co wieczór odciągałam nadmiar pod prysznicem.
Nikt nigdzie nie napisał, ze trzeba karmić do 5 roku życia. Ba, nikt nigdzie nie napisał slowa o długości. Wytyczne odnośnie karmienia mlekiem są jasne i mówią wprost - do roku mleko jest podstawą żywienia dziecka. Jeżeli odstawia się dziecko przed rokiem (o co też NIKT się nie czepia), to należy wprowadzić mleko modyfikowane. I to nie są rady forumowiczów, tylko zalecenia odnośnie zywienia niemowlaków. My sobie tego z Olką nie wymysliłyśmy.

Jedyne, co jest mylące tutaj to uzycie zwrotu "najwyższy czas", bo niecałe 11 miesięcy obiektywnie nie jest najwyższym czasem, to bardzo wczesnie na odstawienie, skoro WHO zaleca karmić nawet do 2rż. Ale czasu odstawienia nikt tutaj nie ocenia, bo sytuacje są rózne, chęci są rózne, czas jest rózny. Jedyne na co ja zwrócilam uwagę to to, że dziecko musi mieć zapewnione mleko w innej formie.

Ja na wyciszenie po pierwszym porodzie miałam tabletki. Nie miałam po nich żadnych skutkow ubocznych.
 
Nikt nigdzie nie napisał, ze trzeba karmić do 5 roku życia. Ba, nikt nigdzie nie napisał slowa o długości. Wytyczne odnośnie karmienia mlekiem są jasne i mówią wprost - do roku mleko jest podstawą żywienia dziecka. Jeżeli odstawia się dziecko przed rokiem (o co też NIKT się nie czepia), to należy wprowadzić mleko modyfikowane. I to nie są rady forumowiczów, tylko zalecenia odnośnie zywienia niemowlaków. My sobie tego z Olką nie wymysliłyśmy.

Jedyne, co jest mylące tutaj to uzycie zwrotu "najwyższy czas", bo niecałe 11 miesięcy obiektywnie nie jest najwyższym czasem, to bardzo wczesnie na odstawienie, skoro WHO zaleca karmić nawet do 2rż. Ale czasu odstawienia nikt tutaj nie ocenia, bo sytuacje są rózne, chęci są rózne, czas jest rózny. Jedyne na co ja zwrócilam uwagę to to, że dziecko musi mieć zapewnione mleko w innej formie.

Ja na wyciszenie po pierwszym porodzie miałam tabletki. Nie miałam po nich żadnych skutkow ubocznych.
Moja córka idzie do żłobka niedługo,ja wracam do pracy na system 3 zmianowy, dlatego pisałam o ODSTAWIENIU OD PIERSI, jeszcze raz podkreślam, nie o odstawieniu od mleka. Wy od razu zaczelyscie o działaniu na szkodę dziecka itd.
Dziękuję za napisanie odpowiedzi na moje pytanie.
 
reklama
Tak, ja też do tej pory zmniejszałam karmienie, od jakiegoś czasu już dawałam tylko raz dziennie ale teraz postanowiłam zupełnie zakończyć KP 😇
Mam nadzieję, że też samo się uspokoi, bo dzisiaj wieczorem jak jej nie dałam ani razu to mam bardzo nabrzmiałe piersi i trochę pobolewają przy dotyku 🫣

Jesli czujesz, ze piersi sa pelne i pobolewaja to recznie po kilka kropli mozesz sciagac do uczucia ulgi. Nie pobudzi to laktacji, a pomoze w lagodniejszym zmniejszeniu peodukcji i wyciszenou.
 
Do góry