reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatwardzenia, poradzcie cos!!!

Dołączył(a)
27 Luty 2006
Postów
13
Synek skonczyl 6 miesiecy, zawsze mial sklonnosci do dziwnych kupek, ale teraz chociaz kilka razy dziennie sie wyproznia, to jednak sa to bobki :-[ sa twarde, zbite, a jak je robi to sie meczy. Dostaje zupki i deserki, nawet suszone sliwki, ale nic. Pediatra na to przepisala nam lakcid ponoc na uregulowanie flory bakteryjnej, a po tym juz w ogole takie zaparcia, ze az mi go zal jak sie meczy. Mleko dostaje Nan2, ale przeciez dawniej tak nie mial. Poradzcie cos kobiety :)
 
reklama
ciężko mi coś radzić. Moja mała jak zaczęła jeść zupki to miała podobnie do Twojego synka. No ale to ustąpiło. Ja bym podawała więcej do picia. Trzymam kciuki.
 
Krystian robi twarde bobki, czasami z wysilkiem, ale nie wyglada, zeby go to meczylo...

moze Twoj synek tez po prostu sie napina do tej kupy... bo skoro robi kilka razy dziennie, to nie jest to zaparcie... :)

ale zeby mu luzniej szlo, to powinien sporo pic...

ja robie jeszcze jedna rzecz, zeby sie Krystian "oczyscil" dobrze: raz na jakis czas nie daje mu zupki w ciagu dnia tylko mleczko, a na wieczor juz normalnie owoce... nastepnego dnia ma kupki takie "mleczne" i porzadnie laduje w pieluche z efektami dzwiekowymi... :)
ale robie to juz b. rzadko, bo jednak co zupka to zupka... :)
 
z ostatniej chwili:

zupka z kalafiorkiem i brukselka daja lekka, luzna kupke, ale trzeba wietrzyc chalupke... ;)
 
hannah na zatwardzenia dziecko powinno dużo jeść warzyw i owoców ... z leków pediatrzy często polecają Laktulozę ... no i przepajaj ... na mojego synia dobrze działał sok z marchwi, moreli i jabłek - taki w brązowej butelce!
 
Mądrość ludowa radzi podawać wtakich wypadkach warzywa i owoce o zielonej skórce. Sparwdziłam na sobie i dziciach - skuteczne nawet w naszych czasach ;)
Jabłuszka zesłoiczków i tarte też skałaniają do twardych kupek. A do tego może je dużo chrupekkukurydzianych i kaszek ryzowych? POczytaj co masz w zupce ze słoiczka. Jak moje dzieci jadal ytakie dania to kupne nadawałysię tylko dwie i to Bobovity, bo tylko w nich nie było mąki ryzowej. Po takim jednym posiłku zawierającym mąke ryzową oboje byliśmy wykonczeni przez kolejne dwa dni :(
 
Witam! jeśli moge cos poradzic to soczek jabłkowy, jabłka ze słoiczka lub herbatkę jabłkową z Hippa z melisą. Może rumianek lub koperek by pomógł. Mnie kiedys lekarka poleciła Lactoral Junior w szaszetkach do zmieszania z mlekiem i było ok. Może jakis ciepła masaże na brzuszek by pomogły :). Powodzenia!!!!
 
reklama
Karen pisze:
A ostatnio natknęłam się na jakiś artykuł że jabłka są dobre na biegunkę!  ::)  :-X
Wszystko sie zgadza, bo tarte jabłuszka nan biegunkę, a gryzione na obstrukcję! Też mi sieto wydawało mało logiczne, ale przetestowałam i zadziałało z godznie z przeznaczeniam ;D
 
Do góry