reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenia u niemowlaka. O kiedy soki?

Dołączył(a)
25 Listopad 2010
Postów
10
Mój maluszek ma ponad 3,5 m-ca. Karmię piersią tylko w nocy (brakuje mi juz pokarmu) a w ciągu dnia mlekiem modyfikowanym. Kubuś robi kupę co 2 -3 dni. Czy macie opracowane juz może mieszanki po których maluchy bardziej regularnie się wypróżniają? Czy mogę podawac w ciągu 1 dnia 2 różne mieszani Nan z żelazem pije mniej chętnie (dopiero rozpoczęłam puszkę i chcialabym jej nie wyrzucac) więc podaje zamiennie z bebiko? Lekarka powiedziała ze na zatwardzenia najlepsze są soki tylko ze nie zapisłam od kiedy mogę zacząć podawać. Bardzo proszę o radę
 
reklama
Absolutnie nie mieszaj mleka takiemu maluszkowi to mu najbardziej rozstraja brzuszek. Nniestety najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie puszki nana skoro podajesz zamiennie bebiko to przy nim zostań - zaparcia najczęściej są po nanie bo ma najwięcej żelaza. A na problemy zaparciowe jest bebilon comfort. Każdą zmiane mleka maluszek musi "odchorować" ma prawo przez kilka dni marudzić, prężyć się po co fundować mu takie rewolucje.

No ale... skąd masz przypuszczenia że to zaparcia? takie maluchy robią kupę nawet co tydzień i dłużej i wszystko jest ok - nikt Ci nie mówił.

Na soczki za wcześnie. aby pomogły na zaparcia muszą być z surowizny i najlepiej nie zaczynać od tego rozszerzania diety.
 
Dokladnie tak jak mowi kakakarolina-nie mieszaj mieszanek. bebilon comfort naprawde dobra mieszanka.
I wlasnie tak jak mowi poprzedniczka u takich malych dzieci wyproznienia moga byc rzadzsze a samo to nie swiadczy ze dziecko ma zaparcie. Dopiero wtedy kiedy kupka jest zbita, twarda i maluch ma ewidentne problemy z jej zrobieniem mozna mowic o zaparciu. Jesli kupki sa normalnej konsystencji tylko rzadsze to wszystko jest w porzadku.
 
Soczki poleciała pediatra jak jej powiedziałam ze robi kupę raz na 3 dni. To jak bezpiecznie rozszerzyć dietę i od kiedy mogę zacząć.
 
Ale wg mnie spokojnie można juz podawać małemu sok jabłkowy i mieszanki jabłkowego z innymi - odradzam z jagodami bo "zatwardzają" ;-). Równiez deserki jabłkowe (tudzież tarte jabłko) i śliwkowe - jak juz było wspomniane. I na pewno mozna podawać wodę do picia.

Rozszerzać diete mozna już, zaczynając od papek jarzynowych i owocowych - na słoiczkach z obiadkami jest napisane po jakim miesiącu sie nadają. Zaczynaj od 1-2 łyżeczek dziennie, co by sprawdzic, czy maluch nie ma uczulenia.




 
Ostatnia edycja:
Witam:) moje maleństwo parę razy cierpiało na zatwardzenie-i jak wtedy wyczytałam i dowiedziałam się od położnej ilośc oddawanych stolców jest zależna od jakości pokarmu,
jeżeli masa kałowa nie ma się z czego wytworzyc to będzie jej mało.
Ważne jest czy stolec jest lużny( OK) czy zbity- dzidzia powinna dużo pic- herbatka z kopru włoskiego i rumiankowa kilka razy dziennie- ( Hipp- od pierwszego tyg. życia)
Mleko modyfikowane 1 rodzaj, z owocków ewentualnie jabłko. Po śliwce moja jeszcze teraz potrafi dziwnie reagowac, a po deserku jabkłowym dostaje krost na buzi...
Pozdrawiam:)
 
moja Emilka jak miała problemy z kupką to dawałam jej do picia rumianek i koper włoski.
a przygotowywałam go tak:
1 torebka rumianku, 4 ziarenka kopru włoskiego. Zalewałam to wrzątkiem (ok pól szklanki) i parzyłam przez ok 10 min.
Mojej Emilce to pomogło, daje jej co dzień taki rumianek i kłopoty przeszły :-):-):-)
 
witam
widze ze tu juz dawno nikt nic nie napoisał ale spróbuje noze mi ktos pomoze
moj syn ma 5,5mies Jak skonczyl 5 mies zaczelam podawac stałe pokarmy bo musze do pracy wrocic Karmie piersia Tylko na noc dokarmiam mlekiem sztycznym Zaczelam od jabłuszka i marchewki, potem ziemniaczek z maselkiem i pietruszka, potem dodalam marchew Po paru dniach zrezygnowaam z marchwi (podobno zatwardza) na rzecz brokułow Ale do dłuzszego czasu (jeszzce jak młody był tylko na piersi) ma problemy z kupka Zawsze wieczorem mierze mu temp. i dopiero wtedy zrobi kupke wystarczy ze tylko wloze termometr i jakos idzie (chociaz ostatnio nie bardzo :( ) Podaje mu duuuzo sokow (robie sama soczki z jabłuszka i kopru włoskiego a po południu tylko jabłko z woda) wypija ok 280ml w ciagu dnia + piersi Na sniadanie kaszka, na obiadek ziemniaczek z warzywkami, po poludniu jabłuszko duzo pije a mimo to ma ptrobley z kupka Dawałam mu pzrez tydz Duphalac to nabawilismysie mega wzdec i kolek i po tyg braku efektów zrezygnowalam z jego podawania Moze macie jakies sprawdzone sposoby albo jakies medykamenty zeby pomoc młodemu??
zycze milego popoludnia i wesołych swiat
 
reklama
mamaszymona , przede wszystkim nie rezygnuj tak szybko z jednego rodzaju mleka. Maluszek musi się przystosować do nowego mleka, a z tym schodzi... Jak dla mnie, może nie podawaj mu ziemniaków, bo mogą być zapychające... Widzę, że sama gotujesz, może spróbuj słoiczków? Moja mała jest w podobnym wieku i uwielbia zupkę marchewkową z ryżem bobovity, a kupkę ma po tym wzorcową- dodam, że po innych produktach z marchewką, miała z nią problemy...
A jeśli chodzi o problem z kupką- zanim się ustabilizuje, powiem ci, co ja robiłam, jak mała miała zaparcia ( a miała straaaszne swojego czasu)- brałam oliwkę na palec i smarowałam jej pupkę w wiadomym miejscu, żeby było jej łatwiej. Pomogło
 
Do góry