reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatwardzenie u 3 tygodniowego niemowlęcia

RissRose

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2021
Postów
180
Cześć. Mam duży problem otóż mój synek od trochę ponad tygodnia jest na mleku sztucznym... niestety i od tej pory ma problem z brzuszkiem, ma straszne zatwardzenia, robi gęste, twarde stolce, ktore ciężko mu wycisnąć, meczy się przy tym strasznie, jest czerwony, krzyczy, drapie się po twarzy, dziś w kupce była krew.. Podaje mu mleko Kozie Capri Care podobno najlepsze na rynku bez tych wszystkich chemii... podobno mleko kozie jest najbardziej przybliżone do mleka matki... Dużo ludzi przechodziło na to mleko gdy dzieci miały problem z innymi mlekami... Zaczęłam go nawadniać aby stolec nie był taki zbity ale synek nie chce za bardzo pic wody... Wszyscy mi też mowia abym dawała mniej miarek mleka np. 2 miarki na 90ml mleka .... ( co drugie karmienie ) ale boję się, że będzie tracił na wadze i będzie miał za mało składników odżywczych...

Mial ktos tez taki problem ? Zmiana mleka? Czy jeszcze poczekać? Pomocy! Bo juz nie mogę patrzeć na jego ból ..🥺
 
reklama
Cześć. Mam duży problem otóż mój synek od trochę ponad tygodnia jest na mleku sztucznym... niestety i od tej pory ma problem z brzuszkiem, ma straszne zatwardzenia, robi gęste, twarde stolce, ktore ciężko mu wycisnąć, meczy się przy tym strasznie, jest czerwony, krzyczy, drapie się po twarzy, dziś w kupce była krew.. Podaje mu mleko Kozie Capri Care podobno najlepsze na rynku bez tych wszystkich chemii... podobno mleko kozie jest najbardziej przybliżone do mleka matki... Dużo ludzi przechodziło na to mleko gdy dzieci miały problem z innymi mlekami... Zaczęłam go nawadniać aby stolec nie był taki zbity ale synek nie chce za bardzo pic wody... Wszyscy mi też mowia abym dawała mniej miarek mleka np. 2 miarki na 90ml mleka .... ( co drugie karmienie ) ale boję się, że będzie tracił na wadze i będzie miał za mało składników odżywczych...

Mial ktos tez taki problem ? Zmiana mleka? Czy jeszcze poczekać? Pomocy! Bo juz nie mogę patrzeć na jego ból ..[emoji3064]
Sztuczne mleko zawsze zatwardza i nie ważne jakie. Maluchowi bez zgody lekarza lepiej nie podawać mleka koziego. Może ona wpływać na nerki. Poza tym jeśli dziecko ma alergię pokarmowa to nawet Capri care może uczulać. Mojego syna i uczulalo. Stąd może pojawiać się krew w kupie. Przy takich objawach skonsultowała bym się z lekarzem.
 
Sztuczne mleko zawsze zatwardza i nie ważne jakie. Maluchowi bez zgody lekarza lepiej nie podawać mleka koziego. Może ona wpływać na nerki. Poza tym jeśli dziecko ma alergię pokarmowa to nawet Capri care może uczulać. Mojego syna i uczulalo. Stąd może pojawiać się krew w kupie. Przy takich objawach skonsultowała bym się z lekarzem.
Nasza Pediadtra nawet nie wiedziała o istnieniu mleka koziego.... powiedziala żeby poczekać jeszcze tydzień na tym mleku a potem ew. Zmienić na inne .... A jak sprawdzić czy dziecko na alergie pokarmową? Jakieś badania krwi ? Zatwardzenie w ogóle oznacza ze to jest alergia pokarmową?
 
Nasza Pediadtra nawet nie wiedziała o istnieniu mleka koziego.... powiedziala żeby poczekać jeszcze tydzień na tym mleku a potem ew. Zmienić na inne .... A jak sprawdzić czy dziecko na alergie pokarmową? Jakieś badania krwi ? Zatwardzenie w ogóle oznacza ze to jest alergia pokarmową?
Mleko typu Comfort jest na zaparcia , u moich obu dzieci pomogło
 
Nasza Pediadtra nawet nie wiedziała o istnieniu mleka koziego.... powiedziala żeby poczekać jeszcze tydzień na tym mleku a potem ew. Zmienić na inne .... A jak sprawdzić czy dziecko na alergie pokarmową? Jakieś badania krwi ? Zatwardzenie w ogóle oznacza ze to jest alergia pokarmową?
O alergii może świadczyć krew w stolcu, ale nie musi. Zatwardzenie może być jednym z objawów, ale nie musi. U takiego malucha trudno to zbadać czy stwierdzić. Stolce strzeliste, spienione, kwaśne, zasluzowane to najczęstsze objawy alergii. Jednak u mojej córki jedynym objawem było zatwardzenie i jednorazowo krew w kupie. Każdy maluch jest inny. Kiedy karmisz piersią możesz alergię sprawdzić dieta eliminacyjna, usuwasz z diety substancje uczulające.
Ja próbowałam tego mleka po 3 miesiącach bo miałam za mało pokarmu, a mimo to, nie mogłam go podawać.
Spróbuj poszukać delikatniejszego mleka
 
Ja capri care przez pierwsze 3 miesiące podawałam i byłam bardzo zadowolona. Potem hipp, bo chciałam żeby do laktozy przyzwyczaiła sie . Idź do pediatry , bo krew to nie żarty .
 
reklama
Do góry