reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

Witam. Mam problemy z robieniem kupki u mojej prawie 4 letniej córci. Zaczeło sie wszystko oczywiście od urodzenia ale nasz pediatra twierdził ze kupka co 10 u noworodka karmionego piersią to norma. Trwało do do 0,5 roku, potem jakoś sama postarałam sie to uregulowac i do 1,5 roku był spokój. Podawałam dużo picia szczególnie z jabłek i winogron i warzywka i owoce do czego się dało. Niestety jak miala 2 latka probmey wróciły, przez przeszło pół roku rezem z pediatrą próbowaliśmy jakostemu zadziałaś niestety nic nie pomagało, ani Alvia, ani Duphalac, ani Diphergan. W końcu w kwietniu uzyskalam skierowanie na usg i do gastroenterologa dziecięcego. Na usg juzbyly zniamy w jelitkach, jej jelito grube przez te zaparcia rozrosło sie do wielkości jak u dorosłego człowieka. Pan doktor podal nam przykładowe menu, nie bedę go tu opisywać ale np. ważne jest to aby zupy gotować na wywarach bezmięsnych. Pozatym przepisal nam bardzo bezpieczny dla dzieci i nieuzależniający Colon C. 2 razy dziennie rano i wieczorem. Pomogło tylko przez pierwsze dwa tyg. kiedy to kupki było o dziwo co 3-4 dni co u mojego dziecka sukces. Po miesiacu nastepna wizyta i dostalyśmy dodatkowo proxolan po obiedzie. Po następnym miesiącu diety i leków mała zaczeła robic normlanie co 2 dni.
Z zakresu diety wykluczyliśmy banany bo działają zapierająco, mleko a przynajmniej to wyskoko procentowe bo też może powodować zaparcia, wszelkie tluste przetwory mleczne zastąpiliśmy noskoporcentowymi, staramy sie aby jedzienie było bogate w błonnik, do kążdego posiłku świerze warzywa i 2 razy dziennie owoce i ma wypijać około 2 litrów płynów dziennie. Od września chodzi do przedszkola i niestety nie moge juz tak bardzo jej pilnować i widze że znów problem zaczyna wracac. Jak sie nie wyrówna do końca miesiąca to znów dolekarza idziemy, moze trzeba będzie wrócic z lekami.
Bardzo współczuje wszystkim mamą których dziciaczki mają takie problemy, jak macie jakis pytania to chętnie podpowiem. Życzę powodzenia :) acha i mamy które podają dzieciczką malym kaszki ryzowe - tego też unikamy bo ryż dziala zatwardzająco.
 
reklama
Ciezka sprawa!!
NA doroslego jablka dzialaja to moze dawaj jej na kolacje 2 jablka, zobaczyc reakcje??A moze mieta?? JA ostano jem chlebek chrupki ( z biedronki ) i tez poprawia wybruznanie
 
u mniej bez leków sięnie da, musi miecwszystko razem połączone - dieta i leki. A 2 jabłek to ona nie zje, tym bardziej że ostatnio wogóle nie ma apetytu
 
u niej to nie takie proste, juz pisałam ona ma od tego powiekszone jelitka, poza tym ona jest już na tyle duża że wie że kupka może boleć a czasami bardzo, bardzo bolało, do tego ma już taką wprawę w zaciskaniu pupci ze może ją długo wstrzymywać aż ją nie przyuważe i nie wyślę na ubikację. Choc kupkę najlepiej sie jej robi na nocniczku.
 

a ten soczek to od jakiego wieku? Alan co prawda nie ma problemu z kupkami no ale lepiej wiedziec na zas ;)

 
Nie wiem od jakiego wieku mozna podawac ten sok,a aktualnie nie mam zadnej butelki w domu.Ale mysle,ze chyba od jakichs 6 miesiecy.
 
akurat nektar Hippa jest po 4 msc, ja polecam też sok gruszkowy, ten Hippa tez po 4,u mnie działa rewelacyjnie.
ale mozna tez ugotować z suszonych owoców, dużo lepszy i podać młodszej dzidzi 2 łyżeczki np.
generalnie produkty hippa są juz od 4, a np bobovity od 6 ślwki i 7 gruszki, gerber chyba tez pózniej zaleca.
 
reklama
Do góry