reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

Moj 2 miesięczny synek ma codziennie straszne zaparcia.karmiony jest piersią i czasem dodatkowo butelką (2 do 3 razy dziennie) Wyrabia się tylko przy naszej pomocy. Staramy się z mężem robić mu herbatkę koperkową ale to niewiele pomaga. Już nie wiemy co mamy robić.Mały przez cały czas jest bardzo rozdrażniony.Może ja równiez powinnam jeść coś co rozrzedziło by kupkę małego. ???
 
reklama
Ja kupiłam winogrona, jabłka, morele z jogurtem Natuni nie tylko bardzo smakuje ale i po 20 mni kupka była. Dziś pediatra potwierdziła że na brak kupki te owoce z jogurtem są rewelacyjne ale one są dopiero po 6 miesiącu.
 
Witam , mój maluch skończył niedawno 5 miesięcy ale zaczeły się teraz u niego zaparcie. nie jest karmiony piersią ale daję mu mleko razem z koaszką za każdym razem z butelki, czy to może być przyczyna zaparć . A jak wy dajecie w tym wieku dziecku samo mleko czy dodajecie też kaszkę . Prosze o pomoc .Dzięki Agata
 

a dajesz maluszkowi pic??? i jest tylko na mleku i kaszce"? czy dajesz zupki? bo u nas jak Alan zaczal jesc zupki z marchewka to zaparcia sie zaczley.....szybko wrocilo do normy :) samo z siebie, zoladek musial sie przyzwyczaic......a kaszke tez dostaje, ryzowa np. dziala zatwardzajaca natomiast kukurydziana rozluzniajaco
Aga P pisze:
Witam , mój maluch skończył niedawno 5 miesięcy ale zaczeły się teraz u niego zaparcie. nie jest karmiony piersią ale daję mu mleko razem z koaszką za każdym razem z butelki, czy to może być przyczyna zaparć . A jak wy dajecie w tym wieku dziecku samo mleko czy dodajecie też kaszkę . Prosze o pomoc .Dzięki Agata
 
A czemu dokarmiasz?

to pewnie dlatego - robisz to pod kontrola lekarza?

2-3 razy dziennie to chyba duzo jak na dokarmianie?
 
Lactulosum jest genialne na zatwardzenia i można kupić bez recepty. U mnie tylko to pomaga albo czopki, ale czopków nie chcę stosować bo potem bez nich maleństwo się nie wypróżni (uzależniają)
 
My z synkiem (6 miesięcy) mieliśmy ten sam problem, dawałam mu dużo pić, karmiłam startymi jabłuszkami, soczkami z jabłek itp. W końcu poradziliśmy się znajomego pediatry i wiecie co nam powiedział?
ŻADNYCH JABŁEK!!! Jabłka podobno zawierają pektyny które negatywnie wpływają na kupkę :-)
Polecił nam śliwki i gruszki- sprawdziły się w 100% .

Wypróbowałam śliwki Gerbera- te w malym słoiczku suszone (dodaję je zawsze do tartego jabłuszka)
Gruszki w postaci soku -działaja rewelacyjnie.

Zapomnieliśmy już czym są problemy z kupką! ;-)
 
My ten problem mileismy na wakacjach nad morzem- rozwiazalm go tak "
kupilam sliwki suszone i dalam malemu 3 sztuki- zjad ze smakiem na drugi dzien kupka byla i wszystko juz sie unormowalo
 
reklama
Do góry