reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

Mój maluszek tez ma zatwardzenie daje mu herbatke plantex,ułatwiającą trawienie hipp,czopki tez juz próbowałam i nic nie pomaga.Pediatra powiedziała zebym mu dwa razy na dzień dawała zupke jedna jarzynowa i z mięsem drugą.Co jeszcze powinnam zrobić zeby sie normalnie załatwiał ma skończone 6 mc
 
reklama
Drogie mamy!niestety i mojego aniolka spotkal ten sam problem co Wasze dzieci!od niecalego miesiaca zaleczalm wprowadzać malej pokarmy stałe ,starałam sie kazdy nowy pokarm dawac w odstepach zeby wychwycic czego nie toleruje i niestety pogubiłam sie z tym i staneło na tym,ze mała od 5 dni nie robi normalnej kupki tylko takie male balaski :-) o konsystencji plasteliny!widze,ze sprawia jej to problem!pani aptekarka odradzila mi czopki i kazala mi podawac jej do picia plantex!moj maluch nie chce tego pic najlepiej jej samkuje cyc! przypuszczam,ze problemy z kupka zaczely sie po wprowadzeniu przeze mnie desreku jablko-dzika roza badz selera do zupki jarzynowej!czy moze byc to prawdopodobne?a moze Wasze pociechy po ktoryms z wymienionych produktow mialo takie same problemy?z gory dziekuje za podpowiedz
 
Witam!Mój maluszek jest na butli i cały czas ma zatwardzenie-nie pomogła zmiana mleczka-pije Enfamil AR bo bardzo ulewa.Doskonale u nas sprawdza sie rumianek,który sama mu parze.Poza tym przepajany jest herbatką ułatwiającą trawienie,rumiankową;koperkową wykluczylismy bo za duzo było pierdków i pediatra nam odradził.:-) Powodzenia z kupką!!!
 
moze mleko ktorym dokarmiasz zle przyrzadzasz? na opakowaniach jest ostrzeznie, zeby robic w tych proporcjach podanych na opakowaniu...najpierw woda do butelki potem dopiero plaskie miarki mleka...
 
Mój synek jest karmiony mlekiem sztucznym Nan1 i nie może zrobić kupki.Lekarz kazał zmienić na Bebilon1 sojowy hiperalergiczny.Pije herbatki z Hipa koperkowe,Plantex i nic.Dopiero jak mu dam czopka glicerynowego to dopiero wtedy się załatwi.Ale przecież nie może być cały czs na czopkach:no:Mleczko sporządzam tak jak pisze na opakowaniu.
 
Tak jak ktos juz wyzej napisal-nie wolno podawac pektyn na zatwardzenie bo maja dzialanie zapierajace-a sa to marchew, jablko i banan. Z przeczyszczajacych to Laktuloza (lactulosum, duphalac, normalac, normase) czesto sie sprawdza ale tez otreby pszenne, warzywa.
 
Moja corcia tz ma problem kupkowy.
Srednio robi co 4-6 dni,tzn,rusza sie cos w tym kierunku,potem robi kup 3 dni i tak w kolko.
Na usg brzcuha wyszlo,ze ma duze zalogi kalowe w okreznicy.
W szpitalu zalecono nam zmiane diety: czyli eliminujemy ryz,marchew,banany,kaszki.Mam jej dawaz duzi pic,tzn,duzo poza cycem,sprobowac dawas siemie lniane.
Zrezygnowalam wiec zupelnie sloiczkow.Gotuje sama,ale bez marchewki nie chce jesc,wiec troszke daje.Daje duzo wody.
Je sliwki,buraczki.
Pediatra teraz zalecila lactulosum,pierwsze 2 dni gdy brala zrobila,potem sie zatrzymalo na 3 dni,wiec ma wiekszona dawke.
Jak dlugo ten lek mozna stosowac?
 
Witam!
Moja córcia tez miała problemy z zaparciami. Robiła kupkę co 5 dni i to po czopku glicerynowym. :-( U nas pomogła zmiana mojej diety - przestałam jeść słodycze a jadłam dużo buraka ćwikłowego, płatki owsiane i suszone śliwki. Na prawdę pomogło.
Ponadto córka pije herbatkę ułatwiającą trawienie z HIPPA i ostatnio podaję jej kleik kukurydziany. Kupa murowana:tak:
 
reklama
Herbatka na trawienie Hipp jest rewelacja!! Moja mala tez miala czeste problemy z zatwardzeniem, ale po herbetce zaraz byl luzik :tak:
 
Do góry