reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

No i jak nie ma kupki tak nie ma,bylam dzis w aptece i farmaceutka dala mi czopki,powiedziala,ze tylko to maja dla takich maluchow.Mam nadzieje,ze pomoze.Dominik ma bardzo twardy brzuszek a gdy probuje zrobic kupke,zaczyna strasznie plakac.Dalam mu rowniez herbatke koperkowa,ale nic sie po niej nie dzieje,soczek jablkowy tez odpada,wiec zobaczymy jaka bedzie reakcja po czopkach.Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
Unikaj w diecie synka:
- marchwi i soku z marchwi
- bananów
- kleiku ryżowego i ryżu

Na mojego synka super działają suszone śliwki Gerbera i desery z jogurtem.

Rozluźniająco działa też kleik kukurydziany.
 
Paula mam pytanko do Ciebie a jakie deserki z jogurtem dajesz synkowi??A co myslicie o gruszkach,w aptece powiedziano mi,ze moga powodowac zatwardzenie,a mnie sie wydaje wrecz odwrotnie?
 
Mamominiusia na początku dawałam kupne Gerbera czyli winogrona, jabłka z owocami leśnymi i jogurtem, albo winogrona, jabłka i morele z jogurtem.
Potem sama dodawałam jogurt naturalny Danona do własnoręcznie przyżądzonych deserków(np. jabłko z borówką i jogurtem, jabłko z morelą i jogurtem) w proporcji 2 łyżeczki od herbaty na 150 gram.
 

marchewka zatwardza wiec nie dawaj mu marchewki.......ja mialam ten sam problem z moim synkiem, bo zamiast mu po zupce z marchewka dac pic, np. sok jablkowy, ktory dziala rozluzniajaco na kupke to nie dawalm nic i dziwilam sie ze synek ma zatwardzenie...d.opiero niedawno dowiedzialam sie ze marchew stosuje sie na biegunki.....ehhhh......od kiedy zaczelam dawac wiecej picia problem znikl mimo ze nadal jada wsyzstko na bazie marchewki
 
U nas syrop Lactulosum ani Debridat kompletnie nie pomagały, tylko czopki co 3 dni i Igor pił dużo wody przegotowanej oczywiście i do tej pory pije. A banany działają lekko przeczyszczająco, tylko z pestkami, Igor jak nie zje codziennie banana to ma problem z kupą. Acha i poprawiło mu się jeszcze odkąd codziennie pije sok jabłkowo-morelowy lub jabłkowo-gruszkowy.
 
U nas sie troszeczke poprawilo,po obiadku Dominik dostaje soczek jablowy lub gruszkowy i kupki robi ladne,a wody nie cierpi ;)
 
Ja mojemu synowi dawalam herbatkie hippa poprawiajaca trawienie i pomagala
Teraz mam inny problem za czesto i za zadka kupka!
 
reklama
Do góry