reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

R

renatek1

Gość
Wtajcie! :p
Dziś pierwszy raz dołączyłam do forum. Szukam porady doświadczonych mamusiek. Jestem mamą półrocznego Pawełka. Od 2 miesięcy pracuję. I od tego czasu zaczęły się Pawełkowe kłopoty z wypróznieniami. Dotąd były regularnie - 2 razy dziennie. Od grudnia robi kupkę co 3 - 4 dni. W styczniu po braku kupki przez prawie 2 tygodnie zrobiłam mu lewatywę. Pomogło. Potem załatwiał się co 4-5 dni, ale tylko po czopku. Obecnie karmię go piersią podaję jabłuszko sok jabłkowy i herbatkę Hipp. Buraczki, sok z białych winogron i Lactulosum, które przepisał lekarz nie działają. Nie mogę już dawać mu czopków. Poradźcie, co robić? :cry:
 
reklama
Cześć!
Niewiem co powiedział ci lekarz, ale wiem od znajomych mam, że niektóre dzieci nawet tak małe robią kupkę raz w tygodniu.
Niejest to nic nadzwyczajnego chyba ża kupki są twarde, to już najlepiej skonsultować sie z lekarzem.
Na kupki niestety niema reguły :) .
Czopki jednak odradzam i podaję moim dziewczynkom tylko przy zatwardzeniu, bo są uzależniające i dziecko szybko przyzwyczaja się , że niemui sie starać robić kupki bo i tak mama da czopek i wyedy samo pujdzie.
Życze powodzenie i wytrwałości. :wink:
 
Spróbuj z sokiem z marchewki, ale nie martw się, bo mój synek też miał taki etap, że robił kupki co 3-4, a potem mu przeszło.
 
Witam Was serdecznie.
Mam problem z moim siedmiomiesiecznym synkiem,od pewnego czasu ma zatwardzenie,nie zawsze,ale zdarza sie czesto.Co waszym zdaniem powinnam mu podac,aby rozluznic kupke,wydaje mi sie ze tak sie dzieje po bananach.Probowalam podac mu soczek marchewkowy,ale nie za bardzo dziala.Za opowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam
 
a przepajasz dzidzię? bo w okresie zimowym, gdy jest suche powietrze powinniśmy dawać dziecku pić.Ja mojej elizce przy zatwardzeniach dawałam herbatkę HIPP ułatwiającą trawienie.Albo dawałam rumianek osłodzony glukozą.teraz juz jest Ok
 
przy zaparciach mozesz podac plantex;
proszek troisty jest tez dobry -na czubek noza potem wymieszaj z woda lub mleczkiem i daj dziecku tak 3xdziennie;
w aptekach sa herbatki (ostatnio widzialm nowosc) dla dzieci powyzej 6-go m-ca przy zaparciach;
pozdrawiam
 
Dominik codziennie wypija duzo herbatki od jakiegos czasu dostaje z owocow lesnych i bardzo mu smakuje,od czasu do czasu pije tez soczki o roznych smakach,wiec nie mam pojecia od czego to moze byc.A co do plantexu to jeszcze poczekam,jesli nie bedzie zednej poprawy to sprobujemy mu podac:)
 
sok marchewkowy nie, przeciez on własnie może je jeszcze wspomagać/na biegunke podaje sie marchwianke/.
moze sok z gruszek/u mnie to działa rewelacyjnie generalnie na kupę, bo zaparć tak naprawdę to nie mielismy, mimo, że raz Oskar nie robił kupki przez 2-3 dni, ale to było bardzo dawno/ i ze śliwek powinien pomóc. a czy to napewno zatwardzenia, bo okazuje się, że my mamy za bardzo panikujemy w tych sytuacjach.
pozdrawiam
 
banany jak najbardziej mogą powodować zatwardzenia, ja polecam dynię na rozluźnienie kupki... u mnie zawsze się sprawdza
 
reklama
Z tego co słyszałam na te sprawy dobrze robi też soczek jabłkowy.
No i jest syrop Lactulosum, bardzo dobrze działa i nie uzależnia.
pozdrawiam
nikita
 
Do góry