reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zauroczone dziecko???

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
Mam problem z moim 4,5 miesięcznym synkiem. Mały był dotąd bardzo spokojny - zjadł o 19 i spał do rana. Od kilku dni budzi się w nocy - czasem nawet co godzinę - macha rączkami, nie chce piersi, ma zamknięte oczy, płacze przeraźliwie.
szkoda mi go potwornie bo nie wiem jak mu pomóc. Nie wiem czy to już ząbkowanie... Co prawda wkłada paluszki do buzi, ale nie wiem czy dlatego, że go bolą dziąsła czy z innego powodu. Kiedy kładę go na łóżku żeby sprawdzić pieluszkę albo posmarować dziąsełka żelem wpada w spazmy i jeszcze gorzej płacze. Najchętniej chciałby być kołysany w pozycji pionowej.
Jestem zmęczona, ale najbardziej żal mi małego.
Czy Wam się coś podobnego przytrafiło? Nie wierzę w przesądy, ale może został zauroczony - jak to cholerstwo zdjąć z niego teraz? Macie jakieś pomysły?
Dzięki za pomoc.
 
reklama
Coś mu dolega moim zdaniem, może daj przed zaśnięciem trochę syropu przeciwbólowego, jeśli to pomoże to oznacza że coś go boli, a jak w dzień się zachowuje?
 
pepsicOLA ja myślę że to ząbkowanie a nie zauroczenie ponieważ moja mała też się podobnie zachowuje, nie chce cyca, płacze przy zamkniętych oczkach, marudzi. Gdy płacze i posmaruje jej dziąsła Dentinoksem to od razu przestaje.
 
Skoki rozwojowe u dziecka skoki rozwojowe,zbyt dużo wrażeń w ciągu dnia a później malec w nocy sie przebudza albo swędzące dziąsełka ,karmisz piersią? może kolka ,zjadłaś coś ciężkostrawnego ,w ciagu dnia tez sie tak zachowuje czy tylko w nocy?
 
Dziękuję za rady.
W dzień jest ok - pogodny, spokojny. Chociaż przed chwilą Tymuś miał właśnie taki "nocny zryw". Karmię piersią, uważam na dietę. Kolkę raczej wykluczam bo brzuszek nie jest wzdęty. Spróbuję z paracetamolem.
 
Aby zdjąć urok należy w nocy z soboty na niedzielę (szczęsliwie to własnie dziś), o północy, połozyc dziecko nagie na lustrze.Otoczyc je kręgiem usypanym z soli, ale kamiennej, nie morskiej, i trzy razy splunąć i powiedzieć, "złe moce iddźcie precz".
 
Ja słyszłam o laniu wosku i czerwonych wstążeczkach, ale żeby dziecko kłaść NAGO na zimmmmnyyym lustrze? Brrr najlepiej niech osoba to sugerująca sama się położy i zobaczy jak to miło :szok::baffled:
 
reklama
Do góry