reklama

Zawód przyszlości - logistyka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez karolabb, 1 Marzec 2011.

1. karolabb

karolabb Początkująca w BB

Witam! Jestem młodą mamą, od października chciałbym zacząć studia zaoczne na kierunku Logistyka w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Chciałbym się dowiedzieć czy może któraś z Was słyszała coś o tej szkole, w ogóle o zawodzie logistyka. Ostatnio czytałam w neewseku, że inżynier logistyk będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów przyszłości. Na naszym rynku pracy wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów w tej branży. Proszę o Wasze opinie.

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

Ja pracuje w zawodzie spedytora, jedyne co moge doradzic to oprócz studiów szukaj też chociażby stażu w zawodzie. Niektóre firmy chetnie przyjmują osoby do przyuczenia a czasem jest tak, że doświadczenie zawodowe jest bardziej porządane niż same papiery na inżyniera logistyka. A wiadomo majac doświadczenie i w kieszeni inżyniera czy magistra bedziesz na pewno wzietym pracownikiem

3. reklama
  4. Kaka82

Kaka82 Mamusia październikowa'08

Ja po studiach nie mogłam długo znaleśc pracy w zawodzie z powodu braku doświadczenia. W końcu coś znalazłam ale atmosfera do bani wiec szukam dalej...powodzenia.

5. jasminus56

jasminus56 Początkująca w BB

Studiuje zaocznie na MWSLiT, z początku obawiałam się, że jest to typowo męski kierunek - miłe zaskoczenie na pierwszych zajęciach, sporo kobitek. Szkoła oferuje sporo praktyk, można się starać o płatne staże - najważniejsze to zdobywać doświadczenie w czasie studiów, pracodawcy zwracają na to uwagę. Pracy dla specjalistów z branży TSL jest sporo, zawód logistyk jest z pewnością zawodem przyszłości.

6. Amna

Amna ciążóweczka

Ja jestem w szkole spedycyjnej.Wybieram sie rowniez na studium transportowe.mam juz wybrana firme spedycyjna do ktorej pojde zajmuje sie przwozem ladunków ponadnormatywnych czyli dosc niestandardowych...Jezeli uda mi sie zrobic prawojazdy kat C w szybkim czasie zdecyduje sie na Inspekcje Transportu Drogowego,bardzo chwale sobie ludzi pracujacyh w tym zawodzie...
    Mielismy z mezem firme transportowa wiec jestem troche obeznana juz.Maz rowniez zwiazany z transportem bo jest miedzynarodowym kierowca ciezarowki.

Fajnie ze sa kobietk,ktore chca miec cos wspolnego z branza TSL.Niby dosc popularny zawod,ale wiekszosc moich kolezanek uwaza ze to nie jest zajecie dla kobiety.Ja tak nie uwam w koncu mam dwie raczki sprawa glowke wiec dlaczego nie...:-)

Ostatnia edycja: 23 Lipiec 2011

Poleć forum