reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbędne gadżety dla noworodka

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
hej! Jestem już w 3 trymestrze i wpadłam w szaleństwo zakupów dla maluszka, moi bliscy podobnie. To moje 2 dziecko po 6latach wiec teoretycznie powinnam wiedzieć co do czego, ale pojawia się masa gadżetów a ja mam małe mieszkanie i siła rzeczy na wszystkie nie znajdę miejsca. Piszcie co się Wam nie przydało! Nianie, szumisie, specjalne materiały i kosmetyki eko bambusowe i inne pierdoly.:laugh2:
 
reklama
Rozwiązanie
Ale wychowywanie dziecka w duchu RB nie oznacza tylko karmiania piersią. Można równiez karmić butelką i wychowywać dziecko w bliskości. Nie wiem skąd te mity...
Oczywiście, filarów RB jest więcej. Wiadomo jednak, że KP jest lepsze niż butelka i do tego zachęca RB.

4BoJp1.png
U nas potrzebne okazały się:
Wózek
Ubranka
Bujaczek (później)
Płyn do kąpieli babydream/Hipp


Totalne kity
Butelki
Laktator
Łóżeczko
Rożki/otulacze
Szumis
Oliwka Johnson's baby (alergia tak silna że konieczny był pobyt w szpitalu)
Pluszaki
Ubranka zapinane na plecach dla dziecka 0-3 m-ce
Smoczki

Oczywiście to są rzeczy które nie sprawdziły się przy dwójce moich dzieci
Łóżeczko totalnym kitem? To gdzie spały Twoje dzieci?
 
reklama
Jasani pewnie z mamą w łóżku ;) ja mam trójkę a tylko jedno spało w łóżeczku i to w dzień zawsze a w nocy tylko do około 2 giej ;) teraz najmłodszy śpi w łóżeczku jak zdarzy się cud :)
 
U nas potrzebne okazały się:
Wózek
Ubranka
Bujaczek (później)
Płyn do kąpieli babydream/Hipp


Totalne kity
Butelki
Laktator
Łóżeczko
Rożki/otulacze
Szumis
Oliwka Johnson's baby (alergia tak silna że konieczny był pobyt w szpitalu)
Pluszaki
Ubranka zapinane na plecach dla dziecka 0-3 m-ce
Smoczki

Oczywiście to są rzeczy które nie sprawdziły się przy dwójce moich dzieci

U nas butelki potrzebne bo byl problem z kp. Smoczek nas ratował przy wieczornych krzykach, ciuszki zapinane na plecach to faktycznie porazka xD
Pluszaki tez.. - kurzołapy.
Wszystko co johnsona tez porazka. Mnie zel podraznil a co dopiero takiego maluszka.

Kosmetyki babydream faktycznie super ;-)
I bujaczek/lezaczek tez bardzo sie przydawal.
No i lozeczko u nas niezbedne. Spi córa u siebie i cenie to bardzo <3

ciekawa jestem czy jak urodzi sie drugie dziecko to czy bede miala takie samo zdanie o tych rzeczach :p
 
Ja sudokrem mam wrazie co. Mam też chustki do pupy w razie co. Za niezbędne uważam coś do pielęgnacji pępka nie przekona mnie woda z mydłem i wietrzenie. Ręcznik. Rożek zamiast pościeli. Pieluchy tetra i pampersy. Ubranka. Moim zdaniem starczy ;)
Zamiast sudocremu polecam ci linomag pod pieluszke z cynkiem ;) smaruje malej pupcie tym, ale nie non stop,gdzies dwa razy na dzien i jest super ;) do pepuszka octenisept,i sama mozesz to tez stosowac do rany po porodzie ;)

Rozek sie u mnie nie sprawdzil bo goraco jest i mala spi otulona kocykiem tylko ;)

No i u mnie tez nie sprawdzil sie laktator ;) mam duzo pokarmu ,a mala to glodomorek, wiec nie musze odciagac ;) chyba ze dalabym mojej mamie małą na kilka godzin,to wtedy odciagnelabym ;)
 
U nas butelki potrzebne bo byl problem z kp. Smoczek nas ratował przy wieczornych krzykach, ciuszki zapinane na plecach to faktycznie porazka xD
Pluszaki tez.. - kurzołapy.
Wszystko co johnsona tez porazka. Mnie zel podraznil a co dopiero takiego maluszka.

Kosmetyki babydream faktycznie super ;-)
I bujaczek/lezaczek tez bardzo sie przydawal.
No i lozeczko u nas niezbedne. Spi córa u siebie i cenie to bardzo <3

ciekawa jestem czy jak urodzi sie drugie dziecko to czy bede miala takie samo zdanie o tych rzeczach :p

U nas młodszy uwielbiał chustę ( z czasem mu przeszło), a starszy się darł od początku.
Co do zabawek tez mają różne gusta.Tak samo jedzenie. Zupełnie inne zainteresowania i charaktery.
Starszy lubił misie (lubi nadal) i teraz śpi. Szumisiem. Młodszy szumisia nie cierpi i reaguje wrzaskiem.
Nie sprawdziły się nam też gryzaki. Starszy lubił gryźć tetrowa pieluszkę.mlodsY drewniane kółeczko...
 
Zbędne w naszym przypadku :
Szumiś, można puścić szumy z neta, ewentualnie dokupić szumisia po porodzie.

Bawełniane czapeczki. Rodziłam w lipcu.

Sudocrem , użyłam dopiero po pierwszych urodzinach.

Pieluchy tetrowe, flanelowe. Miałam 10, a 3-4 nadal są nie tknięte.
 
U nas młodszy uwielbiał chustę ( z czasem mu przeszło), a starszy się darł od początku.
Co do zabawek tez mają różne gusta.Tak samo jedzenie. Zupełnie inne zainteresowania i charaktery.
Starszy lubił misie (lubi nadal) i teraz śpi. Szumisiem. Młodszy szumisia nie cierpi i reaguje wrzaskiem.
Nie sprawdziły się nam też gryzaki. Starszy lubił gryźć tetrowa pieluszkę.mlodsY drewniane kółeczko...
No gryzaki u nas tez porazka.. córa tez wolała i woli nadal gryzc jakis material
 
Zbędne w naszym przypadku :
Szumiś, można puścić szumy z neta, ewentualnie dokupić szumisia po porodzie.

Bawełniane czapeczki. Rodziłam w lipcu.

Sudocrem , użyłam dopiero po pierwszych urodzinach.

Pieluchy tetrowe, flanelowe. Miałam 10, a 3-4 nadal są nie tknięte.
U nas flanela sluzy jako kocyk w cieplejsze dni a tetry ze 2 uzywalam jak sie ulewalo albo jak sie slinila corka
 
reklama
Idąc Twoim tokiem rozumowania to matka ma siedzieć cały czas w domu i nie może się nigdzie ruszyć bez dzieckiem. Nie wiem czemu jesteście takie przeciwne laktatorom. Nie rozumiem tego. Nie znam jeszcze ani jednej matki ze swojego otoczenia, której akurat ten gadżet by nie pomógł.
Ja często wychodzę z domu, ale rzeczywiście z dzieckiem. Nie przeszkadza mi. Kwestia priorytetów. Dla mnie jest nim długie KP.
Laktatorem nie jestem przeciwna, ale podawaniu mleka w butelce. To nie tylko moje zdanie, ale również certyfikowanych doradczyń laktacyjnych.
Jest jakiś powód tego, że po 6 miesiącu piersią karmi już tylko 4% kobiet. Jeżeli KP jest priorytetem to należałoby to przemyśleć.


4BoJp1.png
 
Do góry