reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbędne gadżety dla noworodka

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
hej! Jestem już w 3 trymestrze i wpadłam w szaleństwo zakupów dla maluszka, moi bliscy podobnie. To moje 2 dziecko po 6latach wiec teoretycznie powinnam wiedzieć co do czego, ale pojawia się masa gadżetów a ja mam małe mieszkanie i siła rzeczy na wszystkie nie znajdę miejsca. Piszcie co się Wam nie przydało! Nianie, szumisie, specjalne materiały i kosmetyki eko bambusowe i inne pierdoly.:laugh2:
 
reklama
Rozwiązanie
Ale wychowywanie dziecka w duchu RB nie oznacza tylko karmiania piersią. Można równiez karmić butelką i wychowywać dziecko w bliskości. Nie wiem skąd te mity...
Oczywiście, filarów RB jest więcej. Wiadomo jednak, że KP jest lepsze niż butelka i do tego zachęca RB.

4BoJp1.png
Ja często wychodzę z domu, ale rzeczywiście z dzieckiem. Nie przeszkadza mi. Kwestia priorytetów. Dla mnie jest nim długie KP.
Laktatorem nie jestem przeciwna, ale podawaniu mleka w butelce. To nie tylko moje zdanie, ale również certyfikowanych doradczyń laktacyjnych.
Jest jakiś powód tego, że po 6 miesiącu piersią karmi już tylko 4% kobiet. Jeżeli KP jest priorytetem to należałoby to przemyśleć.


4BoJp1.png


Ja również jestem.przeciwna butelkom itd, ale każde moje dziecko jest KP.
Nie uważam też się w jakiś sposób za porzywdzona, jeśli nie mogę gdzieś isc bo 'mam dziecko'. Moze dlatego, że wychowuje moje dzieci w duchu RB i jest to dla mnie najbardziej naturalne. Tak samo jak fakt, że życie kobiety (mezczyzny też) jeśli pojawią się na świecie dziecko.

U mnie laktator jest zbedny, ponieważ nie jestem w stanie niemal nic nim odciągnąć.Aczkolwiek innej mamie może okazać się niezbedny.
 
reklama
Ja również jestem.przeciwna butelkom itd, ale każde moje dziecko jest KP.
Nie uważam też się w jakiś sposób za porzywdzona, jeśli nie mogę gdzieś isc bo 'mam dziecko'. Moze dlatego, że wychowuje moje dzieci w duchu RB i jest to dla mnie najbardziej naturalne. Tak samo jak fakt, że życie kobiety (mezczyzny też) jeśli pojawią się na świecie dziecko.

U mnie laktator jest zbedny, ponieważ nie jestem w stanie niemal nic nim odciągnąć.Aczkolwiek innej mamie może okazać się niezbedny.
My też stosujemy RB, więc to, że dziecko jest blisko mnie jest dla mnie naturalne ;)

4BoJp1.png
 
Idąc Twoim tokiem rozumowania to matka ma siedzieć cały czas w domu i nie może się nigdzie ruszyć bez dzieckiem. Nie wiem czemu jesteście takie przeciwne laktatorom. Nie rozumiem tego. Nie znam jeszcze ani jednej matki ze swojego otoczenia, której akurat ten gadżet by nie pomógł.
Idąc tym rokiem rozumowania nie należy podawać dziecku mleka butelka a nie nie wychodzić z domu. Są inne metody podawania mleka . A co do laktatora i sprawdzania nim ile dziecko zjada hmmm kp 12 miesięcy rekord laktatorem to 20ml :) dziecka nie zagłodziłam .
A co do laktatora to mi się przydał przy nawale na początku, chociaż samo odciąganie ręczne też by dało radę .
 
Do góry