reklama

Zbiór łamisłówek dla małych główek, czyli uczymy języków obcych :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ivka76, 18 Grudzień 2008.

1. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Zgodnie z obiecnicą tworzę nowy wątek dotyczący nauki języków obcych.

Zapraszam do zamieszczania tutaj fotek materiałów, które przygotowujemy dla swoich dzieci oraz propozycji książkowych godnych polecenia, a przydatnych w nauce.

2. ivka76

Na chwilę obecną korzystamy z niewielu książek do angielskiego, ale za wykorzystujemy je w przeróżny sposób.

W empiku znalazłam takie pozycje:

Fragmenty zawartości:

3. reklama
  4. ivka76

Również z empiku pochodzi ta książeczka, która wg mnie jest świetna - dużo się tu dzieje, wszystko kolorowe, zadań można wymyślać bez liku na jej podstawie. Bardzo pomocna przy wprowadzaniu czasowników i konstrukcji
    " I can..."

Fragmenty zawartości:

5. ivka76

Najnowszy mój nabytek wyszperałam w księgarni matras, wsród słowników dla dzieci szkolnych :baffled: To dwie książeczki dla maluchów, gdzie w roli głównej są uwielbiane naklejki. Cena to 6zł za każdą z nich :)

Fragmenty zawartości:

http://img212.imageshack.us/img212/4496/obraz285wd6.jpg[/img[/SIZE][/FONT]
    [FONT=Century Gothic][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Century Gothic][SIZE=2][img]http://img139.imageshack.us/img139/716/obraz286aq4.jpg

6. ivka76

Na zajęciach z lektorką Szymon korzysta z dwóch pozycji.

Pierwsza to piosenki dla dzieci z płytą CD. Bardzo podobają mu się rysunki z tej książki i to, że piosenki są śpiewane przez dzieci. Ja kupiłam ją w in medio, ale widziałam je też w matrasie i realu. Cena: 19,99zł

A druga jest oparta o chyba wszystkie możliwe bajki Disney'a (poza Carsami) i Szymon siedziałby nad nią godzinami. Nie ma w niej polskiego tłumaczenia słówek. Są zadania polegające na wyszukiwaniu podanych elementów na dużym rysunku. Do kupienia wszędzie, ale różnice w cenie dochodzą nawet do 25zł :baffled:. Ja w tesco zapłaciłam 38,99zł.

7. ivka76

Teraz pora na moje wytwory :-D

Na bieżąco robię karty ze słówkami. Każda karta ma wymiar 12x12cm, a czcionka to verdana 100 lub 80pkt.

Wykorzystujemy je np. bawiąc się w sklep - Szymon ma torbę i chodzi wśród kart rozłożonych na podłodze. Ja mówię, co ma dla mnie kupić; on odszukuje daną kartę i wrzuca do swojej torby. Co jakiś czas sprawdzany, co kupił - wtedy pytam go po ang. Co to jest... , a on odpowiada całymi zdaniami typu To jest... lub To są...

Tymi kartami gramy też w tradycyjne memory - w wersji zakrytej i odkrytej:

Na podstawie tych samych kart mam zrobione prezentacje w power poincie - wtedy mamy sesję na komputerze, gdzie kolejność pokazywania jest zawsze losowo wybierana. Każda sesja słówkowa z komputerem to pokaz 15 słówek.

Do utrwalania zamiany liczby pojedynczej na mnogą wykorzystałam wycinki z rozwiązanych już bajeczek z naklejkami. Szymon nie tylko na ich podstawie zamienia l.poj. na l.mn., ale i buduje całe zdania zgodnie z tą zamianą.

Chętnie prześlę Wam swoje prezentacje i karty do memo.

Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2008
  8. ivka76

Do utrwalania części ubioru oraz konstrukcji zdaniowych typu Załóż... i Zdejmij... wykorzystujemy grę LALECZKI:

Szymkowi wszystko jedno czy mówi się przy tym do niego po ang. czy po pol. - ubiera i rozbiera towarzystwo w ekspresowym tempie :-D

9. Osinka

Osinka Marcowa Mama Agatki 2006

rewelacja!! Iwonka, podaj jeszcze tytuły tych pierwszych książek i autorów jeśli to nie problem.
    Po weekendzie wrzucę zdjęcia Agatkowych książek do nauki angielskiego

10. reklama
  11. ivka76

Angielskie słówka, słowniczek z obrazkami - autora brak, Wyd. Olesiejuk

Mój dzień. Książeczka do nauki j.ang. dla dzieci - autora brak, Wyd. Papilon

12. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

Poleć forum