reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbiór łamisłówek dla małych główek, czyli uczymy języków obcych :)

ivka76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2005
Postów
3 775
Miasto
Wrocław ul. Poleska
Zgodnie z obiecnicą tworzę nowy wątek dotyczący nauki języków obcych.

Zapraszam do zamieszczania tutaj fotek materiałów, które przygotowujemy dla swoich dzieci oraz propozycji książkowych godnych polecenia, a przydatnych w nauce.
 
reklama
Na chwilę obecną korzystamy z niewielu książek do angielskiego, ale za wykorzystujemy je w przeróżny sposób.

W empiku znalazłam takie pozycje:
obraz280ku1.jpg


Fragmenty zawartości:
obraz281hu1.jpg


obraz282hw4.jpg


obraz283bl1.jpg
 
Również z empiku pochodzi ta książeczka, która wg mnie jest świetna - dużo się tu dzieje, wszystko kolorowe, zadań można wymyślać bez liku na jej podstawie. Bardzo pomocna przy wprowadzaniu czasowników i konstrukcji
" I can..."

obraz289ig0.jpg


Fragmenty zawartości:
obraz290zq7.jpg


obraz291sy7.jpg
 
Najnowszy mój nabytek wyszperałam w księgarni matras, wsród słowników dla dzieci szkolnych :baffled: To dwie książeczki dla maluchów, gdzie w roli głównej są uwielbiane naklejki. Cena to 6zł za każdą z nich :)

obraz284in8.jpg


Fragmenty zawartości:
obraz287zm3.jpg


obraz288cr0.jpg


http://img212.imageshack.us/img212/4496/obraz285wd6.jpg[/img[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2][img]http://img139.imageshack.us/img139/716/obraz286aq4.jpg
 
Na zajęciach z lektorką Szymon korzysta z dwóch pozycji.

Pierwsza to piosenki dla dzieci z płytą CD. Bardzo podobają mu się rysunki z tej książki i to, że piosenki są śpiewane przez dzieci. Ja kupiłam ją w in medio, ale widziałam je też w matrasie i realu. Cena: 19,99zł

obraz293lw0.jpg


obraz293wj8.jpg


A druga jest oparta o chyba wszystkie możliwe bajki Disney'a (poza Carsami) i Szymon siedziałby nad nią godzinami. Nie ma w niej polskiego tłumaczenia słówek. Są zadania polegające na wyszukiwaniu podanych elementów na dużym rysunku. Do kupienia wszędzie, ale różnice w cenie dochodzą nawet do 25zł :baffled:. Ja w tesco zapłaciłam 38,99zł.

obraz295lu8.jpg


 
Teraz pora na moje wytwory :-D

Na bieżąco robię karty ze słówkami. Każda karta ma wymiar 12x12cm, a czcionka to verdana 100 lub 80pkt.

Wykorzystujemy je np. bawiąc się w sklep - Szymon ma torbę i chodzi wśród kart rozłożonych na podłodze. Ja mówię, co ma dla mnie kupić; on odszukuje daną kartę i wrzuca do swojej torby. Co jakiś czas sprawdzany, co kupił - wtedy pytam go po ang. Co to jest... , a on odpowiada całymi zdaniami typu To jest... lub To są...

obraz246tk0.jpg



Tymi kartami gramy też w tradycyjne memory - w wersji zakrytej i odkrytej:

obraz037ly3.jpg


Na podstawie tych samych kart mam zrobione prezentacje w power poincie - wtedy mamy sesję na komputerze, gdzie kolejność pokazywania jest zawsze losowo wybierana. Każda sesja słówkowa z komputerem to pokaz 15 słówek.

obraz294du5.jpg


Do utrwalania zamiany liczby pojedynczej na mnogą wykorzystałam wycinki z rozwiązanych już bajeczek z naklejkami. Szymon nie tylko na ich podstawie zamienia l.poj. na l.mn., ale i buduje całe zdania zgodnie z tą zamianą.

obraz279cu9.jpg


Chętnie prześlę Wam swoje prezentacje i karty do memo.
 
Ostatnia edycja:
Do utrwalania części ubioru oraz konstrukcji zdaniowych typu Załóż... i Zdejmij... wykorzystujemy grę LALECZKI:

laleczkibig1cy3.jpg


Szymkowi wszystko jedno czy mówi się przy tym do niego po ang. czy po pol. - ubiera i rozbiera towarzystwo w ekspresowym tempie :-D

obraz034lr5.jpg
 
rewelacja!! Iwonka, podaj jeszcze tytuły tych pierwszych książek i autorów jeśli to nie problem.
Po weekendzie wrzucę zdjęcia Agatkowych książek do nauki angielskiego
 
reklama
Do góry