reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbliżający się okres czy ciąża?

Dołączył(a)
26 Styczeń 2018
Postów
6
Witam drogie kobietki, zgłaszam się do was w sprawie rady ponieważ nie bardzo wiem co mam myśleć.
2 dni temu powinnam dostać miesiączke ( od bardzo dawna jest regularna, cykl 27 ), ale mam dosyć sprzeczne objawy.. zaczęło się oczywiście od wściekłego apetytu, choć miałam dziwne zachcianki typu ogórki itd ( nie wiem do czego to przyporządkować ), byłam zmęczona, ale to chyba jak zwykle, senna, potem pojawiły się mdłości z rana, czasem w południe, a czasem budziły mnie ze snu we wczesnych godzinach, wystąpiły także zawroty głowy przy bardzo gwałtownych ruchach ( to objawy, które mogła bym przypisać ciąży) jednak jest też druga strona, a mianowicie wysyp pryszczy na plecach i na twarzy, dziś np. Od wczoraj jestem bardzo nerwowa, zanosi mi się momentami na płacz, wydzielina natomiast jest bardzo wodnista. W poniedziałek zrobię test ponieważ aktualnie nie mam takiej możliwości.
A wy co sądzicie? Czego mogę się spodziewać?
Dodaje, że planuje dziecko, ale może za jakieś 2,3 lata ponieważ kariera i ciągła inwestycja w swój rozwój mi to uniemożliwia na ten moment.
Jestem młodą osobą ( 22 lata ).
Dodam jeszcze, że w grę wchodził w tym miesiącu stosunek przerwany przez kilka razy.
 
reklama
Rozwiązanie
Organizm to nie jest maszyna...
Stres, niewyspanie, zawirowania hormonalne, wyjazdy (zmiana klimatu) a w największym stopniu psychika to wszystko może wpłynąć na cykl menstruacyjny...
Możesz mieć 5, 10, 15 lat okres jak w zegarku a potem cykl może się diametralnie zmienić i to jest jak najbardziej NORMALNE a z własnego doświadczenia wiem że jeżeli bardzo chcesz lub wręcz przeciwnie boisz się ciąży to organizm wysyła bardzo sprzeczne sygnały włącznie z mdłościami, częstrzym sikaniem, spóźniającym się okresem itp.to jest po prostu PSYCHIKA
Miesiąc w miesiąc miałam ww. objawy a okres i tak przychodził, w momencie kiedy dla zdrowia psychicznego (i oszczędności na testach [emoji6]) opuściłam to okazało się że jestem w ciąży i uprzedzę twoje...
I co tu myśleć kiedy organizm daje takie sprzeczne znaki.
No właśnie, pamiętam jak sie starałam miałam to samo :D
Jesli okres nie przyjdzie to test w poniedziałek .
Byc moze akurat coś sie przesunelo, organizm to nie zegarek.
Co do stosunku przerywanego ciąża jest jak najbardziej możliwa , jednak ja nie zaszłam stosując taka metode wczesniej ;)
 
Myślę, że musisz poczekać do testu. Ja nie miałam żadnych objawów na początku ciąży. Natomiast kiedy wydawało mi się, że mogę być, to nagle wszystkie objawy domniemanej ciąży się pojawiały :)
 
reklama
Zrób test po prostu, to jest chyba prostsza metoda niz czekanie czy ktos moze mial takie objawy, a moze nie :)

qb3c2n0ab37cjm29.png
 
reklama
Stosunek przerywany czasem kończy się ciążą, ale nie musi. Co do objawów tak samo: Twoje mogą wskazywać na ciążę, ale nie muszą. Więc, tak naprawdę, można jedynie przypuszczać, że jesteś w ciąży (szanse pół na pół, myślę), a jedyną pewną odpowiedź może dać Ci wynik testu. Warto go wykonać nawet dwukrotnie, w odstępie 1-2 dni, oczywiście jeśli nie pojawi się miesiączka. Jeszcze bardziej wiarygodny jest wynik badania poziomu Beta Hcg z krwi, który wykrywa ciążę wcześniej niż test domowy. Pozdrawiam.
 
Do góry