reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt duży przyrost wagi

rubina12

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
18
Witajcie dziewczyny.
Moja córka skończyła miesiąc i od wypisu ze szpitala przytyła 1 kg , zdaniem pediatry to za dużo i kazano nam ograniczyć dokarmianie mm. Szczerze to nie wyobrażam sobie nie nakarmić jej kiedy krzyczy z głodu. Czy ktoraś z Was miała podobny problem? Czy to naprawdę za duży przyrost wagi?
 
reklama
A czy mieści się w tej skali ?? Bo moja tez duza, na 90 centylu, ale nikt nie kazał mi jej nie karmić, tylko przy rozszerzaniu diety, owoce na końcu, tez jestem na mm
 
Karmisz piersią i dokarmiasz z jakiegoś konkretnego powodu? Może warto by się poradzić cdl czy koniecznie trzeba dokarmiać, skoro przybrała tak ładnie to teoretycznie jest to zbędne jednak jeśli macie problem przy karmieniu typu ciągły płacz, córka nie chce ssac, ssie krótko itd itd to szukaj pomocy w tym kierunku.
 
W sumie nie powiedziała, który to centyl, waży teraz 4 kg, przy wypisie bylo 2970.
Nie martw się i olej zdanie pediatry takie moje zdanie. Moja córka urodzona 3140 przy wyjściu coś 3030 przez miesiąc przytyła 1 kg 200 gram na kp. Nikt mi nie powiedział ,że dużo . Dziecko je tyle ile mu potrzebne. Karm wtedy gdy dziecko jest głodne takie ma zapotrzebowanie najwidoczniej
 
Miałam podobną sytuację, córka w dniu wyjścia ze szpitala 3100, po 5tyg 4400... Była karmiona piersią, nie dokarmialam. Nie kazali mi nic ogarniczac.
 
Jeśli nie karmisz piersią, a tak rozumiem, to zwróć jeszcze uwagę czy dobrze robisz mm, tzn czy nie jest za mało wody albo zbyt czubate łyżeczki proszku, ewentualnie można spróbować przepajać dziecko wodą, ale ja nie popieram. A do tego co powiedział pediatra podejdź z lekkim dystansem, dziecko ciężko jest przekarmić...

Nie martw się i olej zdanie pediatry takie moje zdanie. Moja córka urodzona 3140 przy wyjściu coś 3030 przez miesiąc przytyła 1 kg 200 gram na kp. Nikt mi nie powiedział ,że dużo . Dziecko je tyle ile mu potrzebne. Karm wtedy gdy dziecko jest głodne takie ma zapotrzebowanie najwidoczniej
U dzieci karmionych piersią jest trochę inaczej jeśli chodzi o wagę i ewentualne korekty, ale co do zasady się zgadzam.
 
Jeśli nie karmisz piersią, a tak rozumiem, to zwróć jeszcze uwagę czy dobrze robisz mm, tzn czy nie jest za mało wody albo zbyt czubate łyżeczki proszku, ewentualnie można spróbować przepajać dziecko wodą, ale ja nie popieram. A do tego co powiedział pediatra podejdź z lekkim dystansem, dziecko ciężko jest przekarmić...


U dzieci karmionych piersią jest trochę inaczej jeśli chodzi o wagę i ewentualne korekty, ale co do zasady się zgadzam.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ,że trochę inaczej ale ja nie wyobrażam sobie nie karmić dziecka gdy jest głodne . Dla ciekawości powiem , że córka przytyła tylko tak w jednym miesiącu w 3 gdy miała skok tylko 500 gram . Reasumując jest raczej szczupła mimo , różnych przyrostów masy ciała .

Córki mam 2 urodzone zawsze drobne i w pierwszych miesiącu zawsze tyły powyżej 1 kg wydaje mi się że wynika to z "nadrobienia wagi"
 
reklama
jakis bezsens z tym niekarmieniem. jeszcze miesięcznego dziecka gdzie w tych pierwszych miesiącach właśnie tyle tyja . każde z moich dzieci tak tylo na piersi.
trzeci syn po spadku wagi z 3380 na 3200 po 4 tyg i 2dni ważył już 4950 i później zaczął przebierać wolniej ale ładnie. po kolejnych 2tyg miał 5540 . później po 3tyg 960g . później po 2tyg 500g . na 10 miesięcy miał 9.700 a teraz na 19miesięcy 13.400 i zaznaczę że pierwszy syn ważył więcej w tym czasie a dziś jest szczupakiem.

dziecko zwalnia w kolejnych miesiącach z przybieraniem

zmień lekarza. nie zaszkodzi druga opinia
 
Do góry