reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt małe dziecko w 31 tygodniu ciąży

reklama
Witam.
Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i może mi doradzić, albo opisać jak to u Was było, bo ja sama zaczynam już panikować 🤔

Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej u mojego lekarza prowadzącego ciążę i się okazało, że dziecko jest za małe w porównaniu do wieku ciąży.
Otóż jestem w 31 tygodniu ciąży i dzidzia waży 1100 g, zaniepokoiło mnie to, choć lekarz zapewniał, że wszystko jest w porządku i ciąża prawidłowo przebiega...
Inne parametry :
BPD 73 mm
FL 52 mm

Dodam, że sama już przybrałam 10,5 kg od początku ciąży. A i lekarz wspomniał, że ilość wód płodowych też jest zadowalająca..
Może któraś z Was miała podobnie i pod koniec ciąży wszystko się unormowało?
Dzięki z góry za odpowiedzi 🙂
Jestem w 38 TC , moje dziecko od samego początku jest wagowo o tydzień później niż wiek ciąży oznaczony z OM. Tydzień temu mała ważyła 2400g. Jeżeli wszystko jest w porządku to nie masz co się martwić, jeszcze zdąży maleństwo nabrać na siebie 😉
 
reklama
130/90 to już dolne na granicy. Dla świętego spokoju mierz 3 razy dziennie przez tydzień (najpierw na obu rękach, zobacz która jest dominująca, przeważnie lewa). Wystarczy 1 pomiar powyżej granicy i w PL zaleca się wizytę na IP (przy wykluczeniu choroby białego fartucha). Liczysz ruchy? Wiem z forum, że często opieka za granicą odbiega od tej w PL.
130/90 to bardzo dobre ciśnienie na tym etapie ciąży, wiem co mówię , bo w pierwszej ciąży miałam starsze skoki , a teraz pod koniec ciąży mam takie 145/90/95 i moja lekarka mówi , że takie jest jeszcze ok, a mam bardzo dobra lekarkę
 
reklama
Do góry