reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt małe dziecko w 31 tygodniu ciąży

Nie, dopiero co zaczęłam 31 tydzień. Ktg też w porządku. Przepływów nie miałam mierzonych.
Mój w 31 skończonym ważył 1490 i był na granicy normy, lekarz kazał obserwowć w kierunku hipotrofii. Zrób kontrole za 2 tyg i sprawdź, czy dziecko przybiera. Koniecznie zbadaj te przepływy. to istotne. Teraz 37 tydzien mam i waga 2600, jest to niska waga, ale powyżej dolnej granicy.
 
reklama
Mój w 31 skończonym ważył 1490 i był na granicy normy, lekarz kazał obserwowć w kierunku hipotrofii. Zrób kontrole za 2 tyg i sprawdź, czy dziecko przybiera. Koniecznie zbadaj te przepływy. to istotne. Teraz 37 tydzien mam i waga 2600, jest to niska waga, ale powyżej dolnej granicy.
Tak zrobię, termin mam za 3 tygodnie dopiero😕
 
Kwestia też dokładności samego aparatu usg (Że o dokładności zaznaczenia osoby je wykonującej nie wspomnę). Jaki ma błąd pomiarowy? Mnie pod koniec ciąży straszyli, że dziecko za małe, lekarz na dodatkowe badania wysyłał, a mały urodził się ponad 4 kg...
 
Hej dziewczyny mam takie pytanie do was
Trafiłam z podejrzeniem hipotrofii płodu na patologie ciąży. W 36 tyg byłam u swojej lekarki powiedziała że dziecko ma 2214g i że jest za małe dała skierowanie do szpitala poszłam tam wyszło że dziecko ma 2116g ale nie mają miejsca odesłali mnie gdzie indziej a teraz w innym szpitalu na izbie dziecko ma 2300 a na USG po przyjęciu 2600g to ile wkoncu ma? I czy mam tą hipotrofie płodu?
 
Hej dziewczyny mam takie pytanie do was
Trafiłam z podejrzeniem hipotrofii płodu na patologie ciąży. W 36 tyg byłam u swojej lekarki powiedziała że dziecko ma 2214g i że jest za małe dała skierowanie do szpitala poszłam tam wyszło że dziecko ma 2116g ale nie mają miejsca odesłali mnie gdzie indziej a teraz w innym szpitalu na izbie dziecko ma 2300 a na USG po przyjęciu 2600g to ile wkoncu ma? I czy mam tą hipotrofie płodu?
jesli wazy 2600 to hipotrofii nie ma. jeśli 2300 to jest 9 percentyl i już kwalifikuje się do hipotrofii. bardzo duza rozbieżność, aż pół kilo. u mnie między badaniem lekarza, a tym szpitalnym było 200 g różnicy. ogólnie hipotrofii nie stwierdzili w szpitalu i mnie wypuścili. pytanie jeszcze, czy jest to równy 36, czy np 36+2, bo tu już kazdy dzień robi róznice. noi czy sprawdzili przepływy i zrobili ktg?
 
jesli wazy 2600 to hipotrofii nie ma. jeśli 2300 to jest 9 percentyl i już kwalifikuje się do hipotrofii. bardzo duza rozbieżność, aż pół kilo. u mnie między badaniem lekarza, a tym szpitalnym było 200 g różnicy. ogólnie hipotrofii nie stwierdzili w szpitalu i mnie wypuścili. pytanie jeszcze, czy jest to równy 36, czy np 36+2, bo tu już kazdy dzień robi róznice. noi czy sprawdzili przepływy i zrobili ktg?
Dokładnie w dniu przyjęcia było 36+6 dziś 37 mówili że ktg są w porządku że się dobrze zapisują itp narazie miałam tylko USG i tam właśnie tyle wyszło robili dwa pomiary i były w porządku, ale sugerują że mogę się wypisać na własne żądanie bo oni nie wiedzą co będą ze mną robić przez te tygodnie że według nich jest wszystko w porządku też się bardzo zastanawiam skąd taka różnica w pomiarach jest dosyć dziwna i już nie wiem komu wierzyc
 
Dokładnie w dniu przyjęcia było 36+6 dziś 37 mówili że ktg są w porządku że się dobrze zapisują itp narazie miałam tylko USG i tam właśnie tyle wyszło robili dwa pomiary i były w porządku, ale sugerują że mogę się wypisać na własne żądanie bo oni nie wiedzą co będą ze mną robić przez te tygodnie że według nich jest wszystko w porządku też się bardzo zastanawiam skąd taka różnica w pomiarach jest dosyć dziwna i już nie wiem komu wierzyc
mój 36+5 miał 2620, to był 20 percentyl. wszystko inne ok, więc mnie wypuścili, teraz czekam na poród, w pon wizyta, zobacze czy mały przybrał. w szpitalu zabrali mnie na jakiś niby najlepszy sprzęt. jeśli przepływy sa ok, to myślę, że będzie dobrze. gorzej jak coś nie tak z pępowiną lub łożyskem. wody płodowe sprawdzili? mi jeszcze badania krwi robili, crp i mocz
 
reklama
Mi krew robili według mojej lekarki miałam dojrzałe łożysko a tutaj że wszystko jest w porządku to sporo przybrał a dawali ci coś? Mi tylko lekka anemia wyszła a tak to mówią że jest okej i na USG też mówili że wszystko jest w porządku
 
Do góry