reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt małe dziecko w 31 tygodniu ciąży

reklama
To ile teraz moje powinno ważyć?
w równym 37 tyg co najmniej 2500, średnia waga w tym tyg to 2900. mi lekarka mówiła, ze szacuje wagę końcową mojego dziecka na 2900-3200, zależy też kiedy urodze. zalecenia mam dużo leżeć na lewym boku, wtedy przepływy są najlepsze i dużo pić, jeść więcej białka
 
w równym 37 tyg co najmniej 2500, średnia waga w tym tyg to 2900. mi lekarka mówiła, ze szacuje wagę końcową mojego dziecka na 2900-3200, zależy też kiedy urodze. zalecenia mam dużo leżeć na lewym boku, wtedy przepływy są najlepsze i dużo pić, jeść więcej białka
Zalecenia mam podobne tylko nie wiem ile wkoncu ono waży i komu ufać
 
Zalecenia mam podobne tylko nie wiem ile wkoncu ono waży i komu ufać
Jeśli trafiasz do szpitala to szpital przejmuje za Cienie odpowiedzialność i to jest o tyle ważne, że w przypadku niskich pomiarów szpital proponuje rozwiązanie ciąży przed terminem, zawierza się wtedy temu lekarzowi, który mierzy. Niestety, ile waży dziecko i czy rzeczywiście jest hipotrofikiem dowiesz się w momencie porodu. USG to pomiar z algorytmu, który przecież nie mierzy tkanki tłuszczowej itp.
U mnie pomiary w kilku miejscach dawały różnice 50-70 gr. Może dziecko jest już nisko i ciężko mięrzy się obwód głowy?
 
Jeśli trafiasz do szpitala to szpital przejmuje za Cienie odpowiedzialność i to jest o tyle ważne, że w przypadku niskich pomiarów szpital proponuje rozwiązanie ciąży przed terminem, zawierza się wtedy temu lekarzowi, który mierzy. Niestety, ile waży dziecko i czy rzeczywiście jest hipotrofikiem dowiesz się w momencie porodu. USG to pomiar z algorytmu, który przecież nie mierzy tkanki tłuszczowej itp.
U mnie pomiary w kilku miejscach dawały różnice 50-70 gr. Może dziecko jest już nisko i ciężko mięrzy się obwód głowy?
to prawda. noi istotne w jakim szpitalu jesteś, 3 stopień referencyjności?
 
Wiesz ja mam ułożenie miednicowe więc tylko cesarkę będę mieć. To wiem że pomiary mogą się różnić ale nie wiem czy aż takie różnice są mozliwe od 2100do2700 to trochę duzo nie sądzisz ? Boje się tej sytuacji z covidem a czuje że małej pobyt w szpitalu nie służy. Szczerze nie wiem jakiej jest referencyjnosci nie patrzyłam bo nie miałam tu być tylko w innym
 
Co to znaczy małej pobyt nie służy? Tutaj niestety żadna z nas Tobie nie doradzi. Myślę, że jeżeli na szali zostanie postawione ewentualnie wcześniejsze rozwiązanie ciąży, to możesz prosić o powtórzenie badań. Natomiast dopóki przepływy są w normie/wody i zapis ktg, to pomiar wagi to tylko statystyka. Przywiązuj po prostu większą wagę do ruchów dziecka. Przy zachowanym dobrostanie jedyną możliwością, że ciąża zostałaby rozwiązana jest brak przyrostu i tu lekarz będzie kierował się tym, co ma u siebie w papierach.
 
Zapisy ktg są w porządku inne badania tez a USG robia tu tylko raz na tydzień więc nie wiem czy coś się zmieniło czy nie, na ostatnim obchodzie powiedzial że chce rozwiązać w 39 tygodniu. A jak go zapytałam czy ma na myśli 38+ ileś dni czy 39+ ileś dni to powiedział że nie wie
Która opcje byście rozważały za bardziej prawdopodobna bo teraz jestem w 37+ 4dni
 
reklama
Zapisy ktg są w porządku inne badania tez a USG robia tu tylko raz na tydzień więc nie wiem czy coś się zmieniło czy nie, na ostatnim obchodzie powiedzial że chce rozwiązać w 39 tygodniu. A jak go zapytałam czy ma na myśli 38+ ileś dni czy 39+ ileś dni to powiedział że nie wie
Która opcje byście rozważały za bardziej prawdopodobna bo teraz jestem w 37+ 4dni
jesli przepływyw będa ok, a zanotują przyrost wagi po tygodniu, to bardziej 39+. dziwne, że Cię nie puścili i nie kazali raz w tyg robić kontrole
 
Do góry