reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt małe dziecko w 31 tygodniu ciąży

reklama
Już wiadomo co było przyczyną zbyt małej wagi dziecka. Lekarz prowadzący ciąże nie dopatrzył/ a może dopatrzył, tylko nic nie powiedział, że wokół szyi była owinięta dwa razy pępowina. Szczęście w nieszczęściu, że akcja porodowa wczoraj rozkręciła się na dobre i po kilku godzinach tuliłam swojego szkraba do siebie ❤️, przyszedł na świat o dwa tygodnie za wcześnie, malutki, ale za to silny i waleczny 🤗😍
 
Już wiadomo co było przyczyną zbyt małej wagi dziecka. Lekarz prowadzący ciąże nie dopatrzył/ a może dopatrzył, tylko nic nie powiedział, że wokół szyi była owinięta dwa razy pępowina. Szczęście w nieszczęściu, że akcja porodowa wczoraj rozkręciła się na dobre i po kilku godzinach tuliłam swojego szkraba do siebie ❤️, przyszedł na świat o dwa tygodnie za wcześnie, malutki, ale za to silny i waleczny 🤗😍
Ale dwa tygodnie to akurat zmieścił się w terminie donoszonej ciąży. Gratulacje dla Was! ❤️
 
Już wiadomo co było przyczyną zbyt małej wagi dziecka. Lekarz prowadzący ciąże nie dopatrzył/ a może dopatrzył, tylko nic nie powiedział, że wokół szyi była owinięta dwa razy pępowina. Szczęście w nieszczęściu, że akcja porodowa wczoraj rozkręciła się na dobre i po kilku godzinach tuliłam swojego szkraba do siebie ❤️, przyszedł na świat o dwa tygodnie za wcześnie, malutki, ale za to silny i waleczny 🤗😍
Gratulacje 😘😘 z jaką waga przyszedł na świat?
 
Już wiadomo co było przyczyną zbyt małej wagi dziecka. Lekarz prowadzący ciąże nie dopatrzył/ a może dopatrzył, tylko nic nie powiedział, że wokół szyi była owinięta dwa razy pępowina. Szczęście w nieszczęściu, że akcja porodowa wczoraj rozkręciła się na dobre i po kilku godzinach tuliłam swojego szkraba do siebie ❤️, przyszedł na świat o dwa tygodnie za wcześnie, malutki, ale za to silny i waleczny 🤗😍
Ale owiniętej pępowiny nie widać na USG. Masa dzieci się tak rodzi. U nas też kiepsko przyrastał, okazało się, że była pępowina wokół szyi plus węzeł na pępowinie. Urodził się 11 dni po terminie, więc każdy myślał, że będzie kloc. Ważył 3200, ja byłam szczęśliwa, że tyle przyrosl, bo szacowali na 2800.
 
Malutko, bo tylko 2305 g, 46 cm długości
Gratulacje. U mnie synek 3 krotnie owinięty pępowiną urodził się o 0,5 kg mniejszy od rodzenstwa w tym siostry.
Pępowinę na szyjce widać na usg, ale lekarze nie mówią, bo i tak nic nie da się zrobić, a kobiety panikują niepotrzebnie.
 
Gratulacje. U mnie synek 3 krotnie owinięty pępowiną urodził się o 0,5 kg mniejszy od rodzenstwa w tym siostry.
Pępowinę na szyjce widać na usg, ale lekarze nie mówią, bo i tak nic nie da się zrobić, a kobiety panikują niepotrzebnie.
Niestety nie jest to prawda. W większości przypadków tego w ogóle nie widać, a żeby coś uwidocznić potrzebny jest bardzo dokładny sprzęt. Więc takie przypadki przed porodem są rzadko wykrywalne. W przeciwnym razie robiono by wiecej cesarek, bo pępowina wokół szyi niestety powodować może podduszanie
 
reklama
Niestety nie jest to prawda. W większości przypadków tego w ogóle nie widać, a żeby coś uwidocznić potrzebny jest bardzo dokładny sprzęt. Więc takie przypadki przed porodem są rzadko wykrywalne. W przeciwnym razie robiono by wiecej cesarek, bo pępowina wokół szyi niestety powodować może podduszanie
Mój lekarz widzi to bez problemu i wyjaśnił mi, że tym razem mi powie, bo nie jest okręcone, a do porodu już nie da rady się zapętlić. Miałam planowe cc więc to i tak bez znaczenia.
 
Do góry