reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt małe dziecko w 31 tygodniu ciąży

Ja miałam wywoływany 1 poród, cesarkę z drugim dzieckiem. Dochodzenie do siebie po CC to był dla mnie koszmar, ale... SN nigdy więcej bym nie urodziła. Niestety każda z nas odczuwa to inaczej, ważne czy to pierwsza ciąża, czy kolejna.
No dokładnie. Ja mam kilka znajomych, które miały i cc i sn i zdecydowanie wolały sn, więc tak jak mówisz, co jeden to inaczej to odczuwa. Poród porodowi nierówny, jedna ma skurcze bolesne od kilkudziesięciu godzin, druga chwila skurycz i dziecko na świecie. Z cesarką jest podobnie, jedna dojdzie w kilka dni, inna będze leżeć w szpitalu miesiąc, bo wda się jakieś zakażenie. Obyśmy przeszły przez to wszystko jednak dobrze.
 
reklama
Dziewczyny mam sprawę powiedzcie mi jak wygląda sprawa urlopu okolicznościowego dla męża i później opieki nade mną i dzieckiem gdzie i jak to załatwić
 
Dziewczyny mam sprawę powiedzcie mi jak wygląda sprawa urlopu okolicznościowego dla męża i później opieki nade mną i dzieckiem gdzie i jak to załatwić
Urlop okolicznościwy normalnie w pracy, potrzebuje tylko albo akt urodzenia przedstawić albo wypis ze szpitala. Opiekę na żonę po porodzie daje lekarz w szpitalu przy wypisie, ale chyba nie ma obowiązku, jeśli stwierdzi, że jesteś w dobrym stanie. Może też dać lekarz ginekolog, u którego prowadziłaś ciążę lub Twój lekarz rodzinny. Mąż musi uzupełnić wniosek Z-15B i dać pracodawcy.
 
A czy mogę wybrać położna będąc w szpitalu ? Bo muszę podać jakas po porodzie a tak się składa że nie mam żadnej
 
A czy mogę wybrać położna będąc w szpitalu ? Bo muszę podać jakas po porodzie a tak się składa że nie mam żadnej
to zadzwoń do swojej przychodni i zapytaj o położną, musisz znać jej imię i nazwisko i telefon. ginekolog nie zwrócił Ci uwagi, że nie masz wbitej do książeczki ciązy położnej? mnie z tym ścigał od 26 tc
 
Ja miałam ale ona nie jest z mojego rejonu i zrezygnowała mi w ostatnim momencie praktycznie
W poniedziałek będę mieć cesarkę strasznie się boje
 
Witam.
Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i może mi doradzić, albo opisać jak to u Was było, bo ja sama zaczynam już panikować 🤔

Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej u mojego lekarza prowadzącego ciążę i się okazało, że dziecko jest za małe w porównaniu do wieku ciąży.
Otóż jestem w 31 tygodniu ciąży i dzidzia waży 1100 g, zaniepokoiło mnie to, choć lekarz zapewniał, że wszystko jest w porządku i ciąża prawidłowo przebiega...
Inne parametry :
BPD 73 mm
FL 52 mm

Dodam, że sama już przybrałam 10,5 kg od początku ciąży. A i lekarz wspomniał, że ilość wód płodowych też jest zadowalająca..
Może któraś z Was miała podobnie i pod koniec ciąży wszystko się unormowało?
Dzięki z góry za odpowiedzi 🙂
Mój miał w skończonym 29 tygodniu 1160g,wiec tez niewiele. Całą ciążę ważył malutko. Urodził się tydzień przed terminem z wagą 2800. Był w okolicy 10 centyla. Po porodzie miał robione tylko dodatkowe badania, ale wszystko wyszło w porządku. Pod koniec dzieci bardzo szybko przybierają na masie. Byłaś od tego czasu na wizycie? 😉
 
reklama
Do góry