reklama

zbyt małe dziecko

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Asia1990, 18 Luty 2012.

1. Asia1990

Asia1990

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jestem w 23 tygodniu ciąży ostatnio miałam robione co tydzień usg i lekarz powiedział że moje maleństwo jest dużo za małe a w dodatku mam małowodzie. czy któraś z was była może w takiej sytuacji? czy powinnam zacząć się martwić co będzie z moim dzieckiem?

2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Za mało szczegółów podałaś,abyśmy mogły cokolwiek napisać.Co powiedział gin,dlaczego dzidziuś jest mały?Czy kiepskie przepływy,łożysko?
    Małowodzie i mały dzidziuś(hipotrofia?) zawsze jest powodem do niepokoju.Wypytaj dokładnie swojego lekarza,trudno stawiać diagnozę nie będąc medykiem,a tym bardziej na odległość.

3. reklama
  4. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wiem jak to jest z małowodziem, ale koleżanka miała wielowodzie i nie mogła rodzić w jakim szpitalu tylko chciała tylko musiała w specjalistycznym ginekologiczno-położniczym. Dziecko jest zdrowe, przyszło w 35 tyg. ciąży.
    Kuzynce lekarka powiedziała, że będzie miała bardzo małe dziecko (w 8 miesiącu), w 9 miała cesarkę, bo dziecko jest za duże, żeby wyszło drogami rodnymi...
    Jesteś w 23 tygodniu, a który tydzień wychodzi z usg??

5. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    asia1990 nie martw się. Tak naprawdę pomiary w brzuchu są orientacyjne; jest to suma części ciała, które moga być zgięte, nie do końca widoczne itd. Mi też w pewnym momencie lekarz mówił, że Martynka jest za mała, że ma duzo za mały brzuszek w stosunku do pozostałych części ciała, a potem okazało się, że się mylił

6. estii

estii Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Miałaś robione usg co tydzień, czyli na wcześniejszych usg dziecko już było za małe tak?
    Jaka jest waga malucha i inne pomiary,miałaś badane przepływy?To bardzo ważne bo przy prawidłowych przepływach dziecko będzie mogło rosnąć.Hipotrofia płodu jest wtedy gdy dziecko jest za małe do wieku ciążowego i nie przyrasta prawidłowo.
    Musisz być bardzo czujna i pod opieką dobrego lekarza,często kontrolować wszystko na usg i badać również ciśnienie.
    Z własnego doświadczenia wiem że taka sytuacja jest niebezpieczna bo grozi przedwczesnym porodem ale ja nie chcę cię absolutnie straszyć jedynie uświadomić.Jeśli będziesz miała pytania pisz.

7. JolaMi

JolaMi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli prowadzi Cię dobry lekarz to tak jak pisze poprzedniczka będzie kontrolował ciągle pomiary dziecka i czy rośnie. U mnie stwierdzono małowodzie ale dopiero w 30 tyg. Czasem tak jak mi tłumaczył lekarz wystarczy że dziecko dosika i już jest więcej wód płodowych, Zależy w którym worku płodowym jest za mało wód i o ile. Ale to lekarz pewnie będzie kontrolował. Ja dodatkowo miłam wysokie ciśnienie niestety już przed ciążą. Na usg dysproporcje między częściami ciała małego dochodzące do 4 tyg. Do tego doszło łożysko centralnie przodujące. Niestety skończyło się to krwotokiem i przedwczesnym porodem ale dopiero w 35 tyg. 3 godz. przed cc miałam usg dziecko ważyło 2800 a urodziło się 2570 więc to tylko maszyna. Zaufaj lekarzowi i mam nadzieję że będzie wszystko ok. Wiem, że wody płodowe mogą wstrzyknąć w niektórych przypadkach i je uzupełniać. Dodam, że mój synuś jest zdrowy. Rozwija się prawidłowo a poprostu od małego ma długie nóżki. Taka byla uroda małego.

Ostatnia edycja: 18 Luty 2012
  8. LusiaW

LusiaW

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córka tez była mała rosła bardzo słabo od 33 tyg. W końcu w 37 trafiłam na patologie tam nie urosła nic przez tydzień i wywołało poród miałam 2640 ale 10 pkt i reszta ok. Tez miałam mało wód ale nic oprócz tego sie nie działo. Plus taki ze łatwo urodziłam i bez nacinania. Nie martw sie na zapas. Od momentu jak sie urodziła jadła jak smok i po pól roku wyrównała wagę bez problemu.Życzę powodzenia
    Może produkujejsz ;) małe dzieci tak jak ja

9. *martusia*

*martusia* Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja mialam niefajna sytuacje, duzo nerwow zjadlam... na USG w 26tc lekarz mi nic nie powiedzial, nie pokazal, a na koniec ze wszystko dobrze i wynik u prowadzacego. ide tydzien pozniej na wizyte [NFZ...] i dowiaduje sie ze Maly wazy 600g, wszystko inne w normie. ale poszlam do innego lekarza skonsultowac nie tylko wage Malego ale tez inne pomiary no i okazalo sie ze w 29tc Maly wazy 1558g ale nozki sa na 27w4d a raczki na 28w2d... glowka i brzuszek sa odpowiednio na 31,5tc-wiek z OM. martwie sie bardzo czy urosly Mu kosteczki, czy bedzie zdrowy, czy nie za maly i w ogole. bo do tej pory lekarz mi nic nie powedzial na temat tego ze kosteczki sa za male....

Asia1990 jak teraz u Ciebie? Ty juz chyba urodzilas?

10. reklama

Poleć forum