reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zbyt małe dziecko

Dołączył(a)
26 Październik 2009
Postów
4
jestem w 23 tygodniu ciąży ostatnio miałam robione co tydzień usg i lekarz powiedział że moje maleństwo jest dużo za małe a w dodatku mam małowodzie. czy któraś z was była może w takiej sytuacji? czy powinnam zacząć się martwić co będzie z moim dzieckiem?
 
reklama
Za mało szczegółów podałaś,abyśmy mogły cokolwiek napisać.Co powiedział gin,dlaczego dzidziuś jest mały?Czy kiepskie przepływy,łożysko?
Małowodzie i mały dzidziuś(hipotrofia?) zawsze jest powodem do niepokoju.Wypytaj dokładnie swojego lekarza,trudno stawiać diagnozę nie będąc medykiem,a tym bardziej na odległość.
 
Nie wiem jak to jest z małowodziem, ale koleżanka miała wielowodzie i nie mogła rodzić w jakim szpitalu tylko chciała tylko musiała w specjalistycznym ginekologiczno-położniczym. Dziecko jest zdrowe, przyszło w 35 tyg. ciąży.
Kuzynce lekarka powiedziała, że będzie miała bardzo małe dziecko (w 8 miesiącu), w 9 miała cesarkę, bo dziecko jest za duże, żeby wyszło drogami rodnymi...
Jesteś w 23 tygodniu, a który tydzień wychodzi z usg??
 
asia1990 nie martw się. Tak naprawdę pomiary w brzuchu są orientacyjne; jest to suma części ciała, które moga być zgięte, nie do końca widoczne itd. Mi też w pewnym momencie lekarz mówił, że Martynka jest za mała, że ma duzo za mały brzuszek w stosunku do pozostałych części ciała, a potem okazało się, że się mylił
 
Miałaś robione usg co tydzień, czyli na wcześniejszych usg dziecko już było za małe tak?
Jaka jest waga malucha i inne pomiary,miałaś badane przepływy?To bardzo ważne bo przy prawidłowych przepływach dziecko będzie mogło rosnąć.Hipotrofia płodu jest wtedy gdy dziecko jest za małe do wieku ciążowego i nie przyrasta prawidłowo.
Musisz być bardzo czujna i pod opieką dobrego lekarza,często kontrolować wszystko na usg i badać również ciśnienie.
Z własnego doświadczenia wiem że taka sytuacja jest niebezpieczna bo grozi przedwczesnym porodem ale ja nie chcę cię absolutnie straszyć jedynie uświadomić.Jeśli będziesz miała pytania pisz.
 
Jeśli prowadzi Cię dobry lekarz to tak jak pisze poprzedniczka będzie kontrolował ciągle pomiary dziecka i czy rośnie. U mnie stwierdzono małowodzie ale dopiero w 30 tyg. Czasem tak jak mi tłumaczył lekarz wystarczy że dziecko dosika i już jest więcej wód płodowych, Zależy w którym worku płodowym jest za mało wód i o ile. Ale to lekarz pewnie będzie kontrolował. Ja dodatkowo miłam wysokie ciśnienie niestety już przed ciążą. Na usg dysproporcje między częściami ciała małego dochodzące do 4 tyg. Do tego doszło łożysko centralnie przodujące. Niestety skończyło się to krwotokiem i przedwczesnym porodem ale dopiero w 35 tyg. 3 godz. przed cc miałam usg dziecko ważyło 2800 a urodziło się 2570 więc to tylko maszyna. Zaufaj lekarzowi i mam nadzieję że będzie wszystko ok. Wiem, że wody płodowe mogą wstrzyknąć w niektórych przypadkach i je uzupełniać. Dodam, że mój synuś jest zdrowy. Rozwija się prawidłowo a poprostu od małego ma długie nóżki. Taka byla uroda małego.
 
Ostatnia edycja:
Moja córka tez była mała rosła bardzo słabo od 33 tyg. W końcu w 37 trafiłam na patologie tam nie urosła nic przez tydzień i wywołało poród miałam 2640 ale 10 pkt i reszta ok. Tez miałam mało wód ale nic oprócz tego sie nie działo. Plus taki ze łatwo urodziłam i bez nacinania. Nie martw sie na zapas. Od momentu jak sie urodziła jadła jak smok i po pól roku wyrównała wagę bez problemu.Życzę powodzenia
Może produkujejsz ;) małe dzieci tak jak ja
 
reklama
ja mialam niefajna sytuacje, duzo nerwow zjadlam... na USG w 26tc lekarz mi nic nie powiedzial, nie pokazal, a na koniec ze wszystko dobrze i wynik u prowadzacego. ide tydzien pozniej na wizyte [NFZ...] i dowiaduje sie ze Maly wazy 600g, wszystko inne w normie. ale poszlam do innego lekarza skonsultowac nie tylko wage Malego ale tez inne pomiary no i okazalo sie ze w 29tc Maly wazy 1558g ale nozki sa na 27w4d a raczki na 28w2d... glowka i brzuszek sa odpowiednio na 31,5tc-wiek z OM. martwie sie bardzo czy urosly Mu kosteczki, czy bedzie zdrowy, czy nie za maly i w ogole. bo do tej pory lekarz mi nic nie powedzial na temat tego ze kosteczki sa za male....

Asia1990 jak teraz u Ciebie? Ty juz chyba urodzilas?
 
Do góry