reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt mało treściwe mleko?

mariqa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Październik 2005
Postów
16
witam. jestem tu nowa, być może ten wątek już gdzieś się pojawił ale mam bardzo pilne pytanie: Czy to możliwe by moje mleko było zbyt mało treściwe dla dziecka? Mała za tydzień będzie miała 2 miesiące, przy urodzeniu ważyła 4 270, przy wypisie 4 190 a teraz równe 5 kg. Lekarka zaleciła kontrolować wagę. mam dużo pokarmu, karmię na żądanie (Maja pije około 40-50 minut, czasem jak chce się polelkać to dłużej ;) ) Proszę podpowiedzcie mi bo z pewnoscia macie większe doświadczenie. Albo jeszcze co mam jeść by mleczko było bardziej wartościowe?
 
reklama
Mariqa - mleko matki zawsze jest pełnowartościowe i najbardziej odpowiednie dla jej dziecka. Maluszek, który chętnie ssie i jest prawidłowo przystawiany do piersi powinien przybierać ok. 100 g tygodniowo (lub więcej). Myślę więc, że Twoja córeczka mieści się w normie.

Kwestia pomiaru masy ciała zależy często od wagi oraz samego sposobu ważenia. Czasem maluch zostaje zważony w ubranku lub pieluszce, innym razem każą całkiem rozebrać... Poza tym poprzednio malutka była ważona w szpitalu na innej wadze. Warto w najbliższym czasie jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi i co jakiś czas kontrolować przyrosty wagi (na ogół raz w tygodniu) - wtedy zyskasz pełniejszy obraz sytuacji.

Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się i rośnie w swoim tempie. Często zdarza się też tak, że waga przez jakiś czas stoi w miejscu, a potem w ciągu miesiąca dziecko potrafi przybrać ponad kilogram :).

Najważniejszy jest teraz Twój spokój. Nie daj sobie wmówić, że jest coś nie tak z Twoim pokarmem. Jeśli masz jakieś wątpliwości napisz o tym na wątku o karmieniu piersią: https://www.babyboom.pl/forum2/index.php/board,11.0.html tam dziewczyny na pewno szybko Ci odpowiedzą. Poza tym pomoc możesz uzyskać także w poradni laktacyjnej. Na pewno jest jakaś w Twojej okolicy.

Życzę udanego karmienia i pozdrawiam cieplutko :)
 
To cudownie, że masz pokarm. Wcale nie przejmuj się kontrolą wagi i takimi bzdurami, ja miałam to samo, dzieciak rósł jak na drożdżach. Dzieci karmione cycem zawsze są pulchne i z nadwagi wyrastają. Zupełnie to olej i karm nadal na żądanie, dziecko z wiekiem samo sobie reguluje ilość mleczka i pory karmienia. Ciesz sie macierzyństwem i chwilami spędzonymi z dzieckiem zamiast martwić się głupim gadaniem. Pozdrawiam
Ywka
 
Oj, coś chyba opacznie zrozumiałam Twój post..... :-[
ale i tak nie przejmowałabym się wagami, kazde dziecko jest inne tak jak każdy dorosły..........ważne, że masz pokarm i maleństwo chce ssać, wszystko się unormuje, poza tym to Twoje maleństwo przy urodzeniu było "małym smoczkiem" więc teraz na pewno mniej przybiera, żeby wyrównać wagę z resztą dzieci  :)
pozdrawiam
 
dzięki bardzo :) wbrew niektórym obsobą które mówiły że mleko jest niedobre karmiłam dalej i mała około przybiera 350 gram na tydzień -chyba niezły wynik. jak tak dalej pójdzie to nabawie się garba od dźwigania
 
reklama
Do góry