reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt mały brzuszek w 30 tc.

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
53
Będąc w szpitalu lekarz patrząc na mnie zarzucił mi że chyba coś mi się pomyliło i wcale nie jestestem w prawie 8 miesiącu ciąży. Nastraszył mnie że dziecko się źle rozwija bo niemożliwe aby prawidłowo rosnące dziecko się zmieściło w moim malutkim brzuszku. Mówił coś o jakiś przepływach o źle pracującym łożysku które może nie odżywiać dobrze mojego dziecka załamana patrzylam na niego i mialam lzy w oczach. Gdy po godzinnym usg powiedział ,,e no chyba taka pani budowa bo wszystko jest bardzo dobrze" myślałam że go zabije za to na jaki stres mnie naraził. Na wizycie u mojej pani doktor tydzień temu również według niej wszytko ok mała ma już 1250g wszystko proporcjonalne ale mnie to męczy i cały czas o tym myślę bo moje zaufanie do lekarzy jest bardzo bardzo ograniczone. 30 tc a ja mam brzuszek tak mały że siedząc nie widać go a jak ubiorę szerszą bluzę to nikt nie zorientowałby się że jestem w ciąży . Czy któraś z Was również miała taki mały brzuszek i wszystko było w porządku? Przyznam że sama zaczęłam myśleć jak to możliwe i gdzie ona się mieści.
 
reklama
Rozwiązanie
A czy waga maluszka w 30 tygodniu 1250 nie jest za mała? Mój na tym etapie ważył 1840 i był ok 40 percentyla. P
Między 30 a 34 tygodniem coś się zadziało. Poszłam na wizytę do mojej ginekolog w 34tygodniu i też stwierdziła, że mam brzuch za mały. Zaczęła się cała diagnostyka, najpierw co3 dni stawiałam sie na jej dyżurw szpitalu na ktg, usg. Wychodziło ok, w 36 tygodniu przepływy się pogorszyły i skierowała mnie na patologie, tam dość dobry specjalista dr Roszkowski zrobił mi usg. Wg niego małe dziecko. Pod koniec 37 tygodnia waga synka wynosiła ok 2400, wg mojej ginekolog, nie ma co czekać, indukujemy. Urodziłam dokładnie w 38 tygodniu, 2430 i 48 cm. Cały czas uważałam, że moja ginekolog przesadza, bo w pierwszej ciąży też ogromnego...
To jest normalne też miałam mały brzuszek, dzieciątko pewnie bardziej w 'Krzyżach ' Ci siedzi. Jak wyniki dobrze wyszły i waga jest prawidłowa to bez stresu. Taka twoja uroda :) ja też usłyszałam kilka razy że będę mieć za małe dziecko.. Ale trzymałam się tego co wychodziło na badaniach i wszystko było dobrze mała miała 3100g. Powodzenia
 
Też miałam mały brzuch. Dopiero pod koniec 9 miesiąca stał się widoczny. Mała urodziła się 3400, a dziwne było to, że pod koniec ciąży trafiłam do szpitala z podejrzeniem wielowodzia (z AFI - 23), a lekarz który badał mnie po przyjęciu do szpitala powiedział, że niemożliwe, żebym miała takie AFI przy prawie niewidocznym brzuchu. Jeśli wszystko z dzieckiem w porządku to tylko się cieszyć. Ja w 9 miesiącu sama sobie pedicure robiłam . Powodzenia, zdrówka i szczęśliwego rozwiązania.
 
Ja miałam bardzo mały brzuch w trzeciej ciąży, wogole nie było widać że w niej jestem. Fakt dziecko było malutkie bo ważyło 2,2kg urodzony w skończonym 38tyg. Zdrowy ale mały. Położna mówiła że małe łożysko i możliwe że dlatego.. będziesz miała USG jeszcze nie raz, lekarz będzie sprawdzał przepływy i to jak dziecko rośnie więc nie denerwuj się na zapas.. wogole dziwny lekarz takie głupoty gadać jak jeszcze nie zaczął robić USG:/ tylko nie potrzebnie Cię stresował.. ja tylko w pierwszej ciąży miałam duży brzuch - dziecko 3100 w 40 tyg a w drugiej też miałam mały brzuch. W 9 mscu wyglądałam jak w 7. Córka zdrowa z wagą 2700. Później tak tyła jak szalona i była okraglutka :D na prawdę nie martw się na zapas, będziesz jeszcze badana nie raz i nie ma sensu się przejmować za wczasu:) ciesz się ciąża , już nie wiele Ci zostało:)
 
29497889_1861352823884274_2651307516578364186_n.jpg


"One of these ladies is 40+2 and the other is 40+4 weeks pregnant. Both went into labour within 24 hours of these pictures. Both had 8lbs2oz babies, both girls.

Another thing both these baby bellies have in common? Their Symphisis Fundal Height is identical, 40cm.

When you hit 22-24 weeks in your pregnancy, your midwife will start measuring your belly. From your pubic bone, to the top part of your uterus - the fundus. This is how they monitor your babies growth curve. Usually the number of weeks you are is the number of centimetres you measure, give or take 2cm. If you fall off the curve your pregnancy has been following, your Midwife will offer you for necessary testing.

So the next time someone tells you you’re “too small” or “too big” for the number of weeks pregnant you are, point them this way!"

Link do: Community Midwives of Halton
 
A czy waga maluszka w 30 tygodniu 1250 nie jest za mała? Mój na tym etapie ważył 1840 i był ok 40 percentyla. P
Między 30 a 34 tygodniem coś się zadziało. Poszłam na wizytę do mojej ginekolog w 34tygodniu i też stwierdziła, że mam brzuch za mały. Zaczęła się cała diagnostyka, najpierw co3 dni stawiałam sie na jej dyżurw szpitalu na ktg, usg. Wychodziło ok, w 36 tygodniu przepływy się pogorszyły i skierowała mnie na patologie, tam dość dobry specjalista dr Roszkowski zrobił mi usg. Wg niego małe dziecko. Pod koniec 37 tygodnia waga synka wynosiła ok 2400, wg mojej ginekolog, nie ma co czekać, indukujemy. Urodziłam dokładnie w 38 tygodniu, 2430 i 48 cm. Cały czas uważałam, że moja ginekolog przesadza, bo w pierwszej ciąży też ogromnego brzucha nie miałam. Przy porodzie okazało się że był problem z łożyskiem, przepływy padają ostatnie. Na szczęście moja dr nie chciała czekać i mój synek jest nadal bardzo szczupły, ale w pełni zdrowy. Może skonsultuj to jeszcze z jakimś innym ginekologiem? Skąd jesteś?
 
Rozwiązanie
Do góry