reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt mocny ból pleców!

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2018
Postów
6
witam was jestem w 22 tyg ciąży i strasznie ale to bardzo bolą mnie plecy po jednej stronie, te bóle z dnia na dzień są silniejsze. I trwają już cały dzień bez wględu na to jak siedzę lub stoję masaże pomagają tylko na chwilę już nie wiem co mam robić, nie kiedy płaczę z bólu i się zwijam, nawet czasem nie mogę oddychać bo boli tak bardzo wiem że bóle pleców w ciąży jest normą ale czy aż tak? Dziś jadę kupić specjalną poduszke ponoć pomaga, czy warto jest iść do lekarza? Czy tylko strata czasu, wydaje mi sie że powie że to normalne ale ja juz nie wytrzymuje, proszę o jakieś rady. z góry dziękuję
 
reklama
Ból pleców jest powszechnym problemem w ciąży. Powiększający się brzuch (a tym samym miednica) powoduje przesunięcie środka ciężkości i rozluźnienie wiązadeł miednicy, a to powoduje najczęściej ten ból.
Musisz zwrócić uwagę na swoją postawę - nie powinnaś się garbić, tylko starać się utrzymać wyprostowaną postawę. Jak leżysz - możesz podłożyć poduszkę pod miednicę, by ją nieco unieść. Jak coś podnosisz - to kucaj, a nie schylaj się. Możesz pomyśleć też o zakupie pasa ciążowego.

Ale najważniejsze - każdy niepokojący ból powinien być skonsultowany z lekarzem. Także ja bym się udała na wizytę. Jeśli wszystko będzie ok, to może poszukaj w swojej okolicy jakiegoś fizjoterapeuty?
 
Być może potrzebne ci są masaże terapeutyczne. Normalnie na takie bóle daje się zastrzyki ale w ciąży można tylko paracetamol. Skonsultowałabym się z lekarzem bo hroniczny ból w dodatku tak silny nie jest normalny nawet w ciąży.
 
Witam, ja miałam podobnie. Lekarz skierował mnie na masaże/ zabiegi kinezyterapii +plastry elastyczne i pomogło. Co ważne znalazłam dziewczynę która równocześnie była położna i się specjalizowała w ciężarnych. Jeżeli jesteś z poznania to mogę dać namiar
 
Do góry