reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt późno wykryta cukrzyca w ciąży. Jestem załamana

Dołączył(a)
3 Maj 2019
Postów
11
Witam przychodze po poradę bo nie wiem co ze sobą zrobić jestem tak strasznie zła i na siebie i na lekarza. Standardowo ok 24tc robiłam pierwszy raz krzywą cukrową niestety zwróciłam glukoze po 5 minutach i tak samo stało się za drugą i trzecią próbą. Mój lekarz stwierdził że cytuję ,,jesteś młoda, w rodzinie cukrzycy nie było, ciąża pojedyncza mało prawdopodobne żebyś miała cukrzyce więc skoro tą glukoze zwracasz to już nie będziemy cię męczyć i odpuscimy to badanie" ja jako że to moja pierwsza ciąża i zbytnio nie miałam dużego pojęcia o tym uznałam że okej nie będę się kłócić lekarz wie chyba najlepiej i zaufałam mu. Obecnie jestem w 38 tc tydzień temu trafiłam do szpitala i tam zapytali o wyniki krzywej cukrowej bo nie miałam ich w teczce więc powiedziałam że no nieststy nie zrobiłam tego badania. Lekarze byli zszokowani bo powinnam w takim razie jakoś inaczej próbować a mój lekarz totalnie to odpuścił. Zostałam w szpitalu tam znowu próbowali przeprowadzić te badanie i za 3 razem się udało. Wynik: cukrzyca ciążowa!!! Cukier godzinę po po posiłku ponad norme. Wychodzi na to że od jakiś przynajmniej 3 miesięcy mam cukrzyce a diety nie stosowałam żadnej, insuliny też nie bo o tym nie wiedziałam. Żyłam sobie normalnie jadłam słodycze! Dostałam glukometr mam mierzyć brać insuline i mieć dietę ale co mi po tym jak za 2 tygodnie termin jeśli to zaszkodziło dziecku to nic już nie pomoże. Dla próby sprawdziłam cukier po słodkim żeby zobaczyć jakie w takim razie miałam cukry codziennie bo codziennie coś słodkiego jadłam a to nawet do 170 doszło. Jestem załamana boję się jakie mogą być skutki tego :((( niby waga dziecka dobra wcale nie jest jakieś gigantyczne bo tydzień temu miała 2950g według usg(37tc) ale boję się jakie mogą być tego skutki w zdrowiu mojego maleństwa. Czy któraś z Was miała podobny przypadek albo znacie kogoś kto też tak późno się dowiedział albo kto nie stosował diety a dziecko zdrowe? Nie wiem co robić cały czas o tym myślę czytam jakie to może mieć konsekwencje i jestem załamana.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Z tego co wiem to cukrzyca ciążowa może tylko powodować wysoką masę urodzeniową dziecka. Spokojnie nie martw się tak, wszystko będzie dobrze.

https://wciazy.*-spam-*/Forum-2-115/m43883-1,Czy-nie-za-pozno-Czy-beda-tego-konsekwencje.html
 
Ja tak miałam. Wykryli dopiero po 28 mc. Będzie ok. Nie martw się. Ka byłam nacięcie plus brałam zastrzyki z insuliny. Jak miałam ochotę na słodkie to jadłam lody dla cukrzyków. Dieta jest bardzo ważne
 
Ja mam delikatnie podwyższony i słodycze odstawiłam ale przed tym zanim się dowiedziałam to tez sporo jadłam właściwie codziennie coś słodkiego ... nie przejmuj się tak tez pytałam lekarza i położnej. Diabetolog zalecił dietę a ginekolog mówił ze nie trzeba aż tak się znowu katować. Położna ze głównie skutkuje to wysoka masa urodzeniowa dziecka. Nie denerwuj się tym teraz.
 
Czemu zakladasz, ze masz cukrzyce od 3 miesiecy? Nie przejmuj sie, ja mialam cukry na czczo w pierwszych trzech podstawowych badaniach ponad norme, wiec ginekolog wyslal mnie diabetologa, pierwsze krzywa cukrowa w 23 tyg idealnie, nikt nie wiedzial skad te podwyzszenia. Druga krzywa w 31 tyg i minimalnie przekroczylam cukier na czczo, dostalam glukometr. Jesli masz glukometr to wlasnie mozesz posprawdzac czy faktycznie bardzo przekraczasz normy. Moim zdaniem jezeli lozyszko jest ok, a czesto szybciej sie starzeje z cukrzyca, jesli malenstwo wazy normalnie i zakladam ze ma zdrowe serduszko, bo napewno juz to dokladnie sprawdzali to nie ma sie czym martwic, to sa jedyne powiklania, a po ciazy malenstwo napewno zostanie dokladnie przebadane :)
 
reklama
P.s moja pani ginekolog nie przejela sie za bardzo moja cukrzyca, bo jestm juz w 34 tyg i tu nie mozna juz tak bardzo dziecku zaszkodzic, jedynie moze sie urodzic wieksze, mam za to lekkie nadcisnienie i to bardziej martwi moja ginekolog, wiec to chyba o czyms swiadczy ;)
 
Z tego co wiem to cukrzyca ciążowa może tylko powodować wysoką masę urodzeniową dziecka. Spokojnie nie martw się tak, wszystko będzie dobrze.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry