reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt spokojny noworodek

Wiktorka88 O

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2016
Postów
5 630
Dziewczyny mam problem. Choć może wydać się śmieszny. Tydzień temu urodzilam syna o czasie w 38 tyg. Problemem moim jest to że młody jest bardzo spokojny. Nie płacze, nie marudzi, śpi po 2/3 h najczęściej musze go budzić na karmienie. W zasadzie płacze tylko gdy go rozbieram (czasami) lub jest bardzo bardzo glodny.
To moje drugie dziecko córka darła się non stop do 6 miesiaca, a ten NIC. Czy to jest normalne ? Totalnie nie moge odnaleźć się w tej sytuacji.
 
reklama
Jeśli je co te 2-3 h także w nocy, moczy pieluszki i robi kupki to jest ok, nie ma się czym martwić. Niedługo zacznie do niego więcej docierać i sam też będzie aktywniejszy.
 
Je, robi kupki, moczy pieluszki, ładbie przybiera na wadze. Próbuje podnosic nawet główke tylko jest tak spokojny, że dla mnie to abstrakcja i strasznie się martwie. Nie wiem nawet o co, ale się martwie.
 
Na pewno wszystko jest ok. Nie ma co porównywać do rodzeństwa. U mnie odwrotnie było. Pierwsza córka spokojna, aż się martwiłam że za bardzo, na jedzenie też budzić musiałam , a drugi synek wiecznie niezadowolony, placzliwy i tylko przy piersi znajdował ukojenie. Teraz oboje broją, że aż czasem pióra lecą :D Ale mimo wszystko nadal zupełnie różni jeśli o charaktery chodzi.
 
Ja mam córeczkę co ma dwa tygodnie i też jest spokojna a może to ja się spodziewałam, że będzie gorzej bo to moje pierwsze dziecko. Śpi różnie od 1 do 4 godzin. Nie budzę jej na karmienie. Ładnie przybiera na wadze. Płacze tylko podczas zmieniania pieluszki, jak ma mokro w pieluszce, jak jest głodna i podczas przebierania. Ja tam się cieszę, że jest grzeczna. Bardziej bym się martwiła jakby mała płakała cały czas. ;)
 
Daj mu 2-3 tygodnie na oswojenie się że światem i dopiero potem porozmawiaj z położną/pediatrą jeśli nic się nie zmieni.
 
Moj syn indentyczny a corka od pierwszych dni jest glosna i ruchliwa i tez sie zastanawialam sie czy to normalne ze moze byc tak spokojne dziecko. Ciesz sie tym :) Jak mial ok miesiac polozna powiedziala mi ze nie trzeba go juz wybudzac w nocy na karmienie i od 22 do 5 rano ( wtedy sam sie budzil) mialam przespana noc. Teraz ma rok i 4 miesiace i dalej jest niemarudzacy, nie placzliwy, wesolutki i spokojny. Zycze tego samego :)
 
reklama
Ja mam druga corcie i jest zupelnie innanuz siostra ;) siostra byla spokojniutka, zasypuala sama ,bawila sie sama itd ,a mloda jest przeciwienstwem ,totalny chochlik nicpon :p ;) i uwazam tak jak wyzej, jesli robi w pieluszke i przybiera na wadze to sie ciesz ze masz spokojniutkie dziecko ;)
 
Do góry