reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt szybki wzrost dziecka

Maya12

Mama Aleksandra i Mai :-)
Dołączył(a)
19 Styczeń 2010
Postów
926
Miasto
Śląsk
Witam,
dziś podczas wizyty u położnej badanie wykazało, że mój dzidziuś jest większy niż powinien być. Mierzy 34cm, a jestem w 34 tyg. ciąży - czyli jest to lekkie przekroczenie normy. Dopiero zostałam skierowana na badania, ale już trochę się boję. Czy ktoś kiedyś miał taką sytuację? Czy to możliwe, że waga została może trochę odziedziczona po rodzicach - my z mężem oboje jesteśmy "przy kości";) I czy jest możliwość wcześniejszego porodu w takim razie? Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z dzidziusiem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 
reklama
wszystkie pomiary dzidziusia w łonie matki są szacunkowe i mało które dziecko rośnie wg norm, nie masz czym się przejmować naprawdę i to że dzidzius jest ciut większy niż wskazuje na to wiek ciąży wcale nie musi oznaczac zmiany daty porodu
 
Chyba cos Ci się pomyliło:-D nie 34 cm tylko chyba 54,moja szwagierka urodziła wcześniaka w 34 tyg ciąży mały mierzył 49 cm ważył 2200 i były to normalne wymiary jak na wiek ciąży
 
Witam! Nie jestem w tej kwestii specjalistką ale myślę że to nic niepokojącego. Sama niedawno byłam u lekarza i też mi powiedział że dzieciątko ma takie wymiary jakie powinno mieć dopiero za ok 2 tygodnie. Jednocześnie powiedział że nie powinnam się tym martwić że jest wszystko w porządku. Musimy wziąć też pod uwagę że czasami USG się myli i podaje większe wymiary czy wagę niż jest w rzeczywistości. Mam nadzieję że chociaż troszeczkę Cię to uspokoi. Pozdrawiam :) Rozumiem że 34cm liczące od czubka główki do pupy tak jak to zwyczajowo podają?
 
z tym usg roznie jest,mi zaraz przed porodem lekarz owiedzial ze dziecko male,gora 2,5 kg bedzie, urodzilam syna o wadze 3640g i 55 cm dlugi:) takze ja bym sie nie przejmowala:)
 
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny, naprawdę mnie uspokoiłyście! :) Dzięki:)
Tak , wymiar jest od głowy do pupy :)

Bardzo dziękuję i życzę samych zdrowiutkich dzidzi:)
 
Ja tez jestem zdania, że nie mozna za bardzo ufac badaniu USG, bo ja miałam robione godzine przed urodzeniem synusia i miał ważyć 3400g a wyszedł klopsik 4130g
 
A mój miał mieć po urodzeniu 4670g, a ważył 3700. Niepotrzebnie się bałam, ale przynajmniej urodziłam pod super opieką sala do cesarki czekała na mnie i 4 położne cały czas pilnowały co się ze mną dzieje. Nie martw się!
 
reklama
U mnie tez tak było. Trzy dni przed porodem, UGS wykazało że mała bedzie miała 2,5 kg, a urodziła sie z waga 3600.
 
Do góry