)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Zbyt szybki wzrost hcg?

Rozwiązania
0
Witam, nie potrafię określić wieku ciąży ponieważ ostatni okres miałam pod koniec listopada. Robiłam testy ciążowe po ok 40 dniach i nic nie pokazywalo. Z. Ok 5 stycznia miałam brunatneprawie czarne żelowate, skąpe plamienia trwające dwa dni testy wychodzily negatywne. Dopiero w zeszły piątek zrobiłam testy ciążowe które wyszły pozytywnie, z krwi hcg wyszło 4400. W niedzielę powtórzyłam I wyszło 8900. Czytałam że przy hcg powyżej dwóch tysięcy powinno się podwajac co trzy bądź cztery dni. Czy to możliwe że dziecko będzie chore bądź z zespołem downa? Czytałam że wtedy przyrost jest zbyt szybki :( ponieważ kompletnie nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia, z widelek wuenioskowalam że to może ok 6 tydzień, ale na usg pokazało tylko pusty pęcherzyk ciążowy 9mm :(i

reklama

Zuz.a

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Wpisz sobie w kalkulator, generalnie przyrost jest w normie, nie ma się czym martwić. Na spokojnie idź do lekarza za jakiś tydzień.

IwonaPs.

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dlatego lepiej nie chodzić wcześniej na potwierdzenie ciąży chyba, że coś niepokojące się dzieje. Ja w 2 ciążach czekałam na skończone 7 tc i kilka dni i wtedy już ładnie widać.

MangoWawa

Fanka BB :)
Rozwiązania
4
U mnie też beta szybciej rosła i w listopadzie urodziłam zdrowego syna. Idź na usg w przyszłym tygodniu i będziesz wiedziała co i jak

Stima

Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Przechodziłam dokładnie to samo, a nawet może więcej stresu. Wiec opowiem Ci moją historię. Jestem mamą bliźniaków i decydując się na kolejne dziecko niczego bardziej się nie bałam niż kolejnej ciąży mnogiej. Ostatni okres miałam na początku listopada. W połowie udałam się do lekarza, doktora! żeby kontrolnie sprawdzić czy nie mam torbieli itp powiedzieć że zaczynam starania. Po usg stwierdził że owulacje dopiero będzie o ile w ogóle, że daje mi pół roku A później badania i leczenie... wychodziło że cykl będzie b. długi ale u mnie to żadna nowość więc ok. Miałam później lekkie plamiemie i stwierdziłam że to pewnie owulacja. Licząc od tego dnia po 11 dniach zrobiłam test. II kreski. Zrobiłam więc bete: 2200!! Jeszcze nawet nie dzien okresu a tu taki wynik! Boże, czworaczki albo zaśniad albo ZD... dramat. Poszłam do lekarza. Był pusty pecherzyk. Na kolejnym usg był już zarodek, a później biło serce i teraz okazuje się że na wizycie u lekarza byłam już w ciąży! A on mi owulacje wróżył! Synek, jeden :) ma się dobrze i rośnie :) Spokojnie, głowa do góry i czekaj cierpliwie. Jedno co mogę polecić to dobry lekarz z dobrym sprzętem. Na gownianym długo nic nie widać. Będzie dobrze! Beta rośnie prawidłowo, nawet ja miałam ciut większy przyrost.

ONAONAONA

Rozwiązania
2
Witam, nie potrafię określić wieku ciąży ponieważ ostatni okres miałam pod koniec listopada. Robiłam testy ciążowe po ok 40 dniach i nic nie pokazywalo. Z. Ok 5 stycznia miałam brunatneprawie czarne żelowate, skąpe plamienia trwające dwa dni testy wychodzily negatywne. Dopiero w zeszły piątek zrobiłam testy ciążowe które wyszły pozytywnie, z krwi hcg wyszło 4400. W niedzielę powtórzyłam I wyszło 8900. Czytałam że przy hcg powyżej dwóch tysięcy powinno się podwajac co trzy bądź cztery dni. Czy to możliwe że dziecko będzie chore bądź z zespołem downa? Czytałam że wtedy przyrost jest zbyt szybki :( ponieważ kompletnie nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia, z widelek wuenioskowalam że to może ok 6 tydzień, ale na usg pokazało tylko pusty pęcherzyk ciążowy 9mm :(i
Ja nie rozumiem po co sobie wkręcac takie rzeczy oO doszukiwać się już na tym etapie dziury w Całym
różnie bywa z Tą beta a widełki są duże. nie ma co stresować się na zapaść a pielęgnować by mieć więcej wiary w to że będzie dobrze i umówić się do lekarza jeśli masz nieregularne cykle i trudno ci stwierdzić na jakim etapie jesteś ( najlepiej by sobie nie wkręcać to iść w ok 7tyg i czekać spokojnie ) a przedewszystkim nie czytać i analizować za wiele bo to tylko przyciąga Najgorsze mysli!
Gratulacje:)

reklama
Rozwiązania
0
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, zamierzam pójść teraz w piątek i mam nadzieję że wszystsko będzie ok. Byłam rax w ciąży (synek 8 lat) ale wtedy miałam 20 lat I niczym się nie martwiłam, teraz połowa znajomych albo nie może długo zajsc w ciaze albo je traci i niestety się przejmuje, ale staram się trochę wyluzowac. Chociaż mam lekkie bóle podbrzusza a wizytę u lekarza dopiero 20tego :(

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry