reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wysokie żelazo, ale za niska feerytyna?!?!

kosheen

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
30
może któraś z Was przechodziła coś podobnego i może mi coś doradzić zanim dostanę się z synkiem do lekarza. Ma niespełna dwa latka i słabo przybiera na wadze, ale jest mega żywym i ruchliwym dzieckiem, my - tzn. ja i mąż także nie należymy do największych. chcieliśmy jednak upewnić się, że wszystko jest ok i lekarz zlecił zrobienie badań - pasożyty, morfologia i żelazo. Dwa pierwsze wyszły bardzo dobrze, ale żelazo wyszło sporo za wysokie. Powtórzyliśmy badania i wyszło jeszcze wyższe. Dodatkowo polecono nam zrobić "tibs" - wyszło w normie i "ferrytynę" - tu wyszła za niska 17,2 gdzie norma jest od 24. O czym to świadczy? i co należy robić? oczywiście zgłosimy się do lekarza, ale nawet na wizytę prywatną musimy kilka dni poczekać. Zastanawiam się czy w tym przypadku nie iść do hematologa, gdyż taki pomysł również mi dawano...
 
reklama
Do góry