reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Gratuluję bijących serduszek i chciałam również się pochwalić.
Dziś po pierwszej wizycie mamy 9mm zarodek z pięknie bijącym serduszkiem :) Ciąża rozwija się prawidłowo. Według USG to 6t6d (czyli tylko dzień różnicy według moich obliczeń). Wydzielina typowo ciążowa ;) Dostałam skierowanie na badania obowiązkowe (bezpłatne) i zalecane (płatne). Te zalecane to test na toksoplasmozę. Orientuje się z was któraś ile ono kosztuje? Bo chciałabym zrobić, tym bardziej, że w poprzednich ciążach nie miałam tego badania robionego.
A co do tabletek - dostałam Femibion natal 1 -> FEMIBION NATAL 1 30 tabletek - MERCK - Apteka Internetowa Tanie-Leczenie.pl To taki preparat z kwasem foliowym.
Zdjęciem usg niestety się nie pochwalę, bo u mnie sprzęt niestety nie robi foteczek :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja za toksoplazmoze dzisiaj płaciłam 22 zł. Ale to zależy czy masz tylko jeden czynnik czy 2.
 
Witajcie, ja też zdam relację po mojej wizycie. Widziałam bijące serducho 135 razy na minutę. Do tego maleństwo ma 6 tyg i 4 dni, tak obliczył lekarz, czyli o dwa dni mniej niż ja. Fotki dostałam, ale mało na nich widać. Jak się uda to je wrzucę.
 
witam kobietki po wczorajszej wizycie
dzidzia ma 0,42 cm, wg usg 6w1d, wg miesiączki 6w3d także ok. Serduszko było widać jak pulsuje ale nie słyszałam. Dostałam skierowanie na badania, pomiar wagi i cisnienia. Olaboga 58,5 waga startowa :)
 
hej dziewczyny,

gratulacje SonySony i madziarena :)
ja dziś byłam na wizycie, pobrali mi 3 fiolki krwi na badania podstawowe, do tego zrobiłam TSH, fT3 i fT4 bo mam niedoczynność tarczycy, zapłaciłam 72zł, jutro muszę jeszcze mocz do badania oddać.
doktor powiedział, że wszystko jest póki co dobrze, widać już na usg głowe, rączki i nóżki, fasolka ma 18mm.
dostałam skierowanie na badania prenatalne - bardzo się zmartwiłam i boje się, dzisiaj muszę się zapisać i pojadę zrobić za miesiąc.
 
No to widzę, ze nie jestem sama :-) ostatnio mi się przytyło i waga 58.5 przy 170 masakra jakaś.
Już mówiłam mojemu, ze znów zapewne będę hipopotamem jak w poprzedniej ciąży:-D.
 
Witam się z Wami...
Gratuluję ślicznych zdjęć i bijących serduszek :)
Ja po wczorajszej wizycie nie jestem pozytywnie nastawiona, na usg nie było widać nic, kompletnie nic. Dziś byłam na becie, jutro też mam iść i popołudniu na wizytę... Nie wiem, może to za wcześnie, ale lekarz stwierdził że powinno być coś widać.
 
reklama
Spokojnie na pewno będzie dobrze. Ja w poprzedniej ciąży tez robiłam bete często na początku.
Już nie wspomnę, ze pierwsza lekarka widziałam torbiel tylko i mi powiedziała, ze nigdy w ciąży nie będą, a się okazało, ze byłam. I teraz mam śliczną córeczkę.
 
Do góry