reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdolności osmiomiesięczniaka

eo1981

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
30
Witam,
Mój synek 13 stycznia skończył 8 miesięcy.Od 6 miesiąca przekręcał się z pleców na brzuch i nagle przestał.Od jakiegoś czasu położony na plecach denerwuje się i płacze.Wygląda jakby zapomniał jak się przekręcać.Dodam, że mały też od jakiś 2 tygodni czwotrakuje i sam siada i chyba od tego samego czasu się nie przekręca.Martwię się tym bardzo, bo chyba powinien z obrotu na brzuszek podnieść się do czworakowania.Ja go kładę na brzuch i on z tej pozycji się podności.
 
reklama
Spokojnie, moja córa ma ponad 8 miesięcy nie raczkuje i nie siada sama.
Przewracać się przewraca z brzuszka na plecki i odwrotnie.
 
każde dziecko rozwia się w swoim czasie, mój syn np. jak miał 6,5 miesiąca to zaczał raczkować, jak miał niecałe 7 to siadał sam, teraz chodzi już przy meblach, więc ruchowo jest bardzo do przodu..
za to nic nie mówi, tylko piszczy ;-)

kładź go jak najczęściej na brzuszku, może podłapie pozycję do czworakowania ;-)
powodzenia
 
EO dziecko raczej nie zapomina tego, czego juz się nauczy... Na twoim miejscu odwiedziłabym pediatrę - tak dla świętego spokoju. Może to przekręcanie sprawia ból.
 
Mój synek w 3 miesiącu przekręcał się z brzuszka na plecy. Jak trochę podrósł to przestał. Pediatra powiedziała, że to naturalne-było mu trudniej to robić, bo już nie był taki malutki i szczuplutk:-)Myślę, że u Was jest podobnie, a Mały z czasem zacznie siadać po swojemu. Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła. Dzieci tak mają, że jak doskonalą jakąś umiejętność, to czasem te wcześniejsze są dla nich mniej ważne i już ich nie ćwiczą:-)
 
Co do tego bólu to nie wiem .SAm siada więc jakby go coś bolało to by płakał.Zresztą jak się z nim bawię i go przewracam z boka na bok to nie płacze.Sama już nie wiem.
 
Spokojnie, moja córa ma ponad 8 miesięcy nie raczkuje i nie siada sama.
Przewracać się przewraca z brzuszka na plecki i odwrotnie.

wiesz co moja pediatra stara ( bo Julce zmieniłam lekarza, teraz ma super lekarke) to już by Ci dziecko do neurologa wysłać chciała i uważałaby za niepełnosprawne :szok:

a tak serio, każde dziecko jest inne i nie wolno porównywać.

Moja siedziała i raczkowała w 6 mcu, w 7 poszła na nogi przy meblach, myslałam ze w 9 zacznie sama śmigać, ale ona zaczęła robić samodzielne kroki dopiero jak miała 12,5 mca. Ponad to nie śmiała się prawie wcale przez pierwsze półrocze i się martwiłam dlaczego tak jest, skoro inne dzieci się chichrają na okrągło. Też minęło i teraz uśmiech jej z ust nie schodzi. Jedne dzieci szybciej się rozwijają fizycznie inne wolniej, ale dla świętego spokoju możesz iść do lekarza niech zbada dzieciaczka. No i dziecko na pewno nie zapomina tego co się nauczyło, jeśli już to na jakiś czas przestaje coś robić bo jest zafascynowany nową umiejętnością. Julka "zapomniała" odwracania z brzuszka na plecy na ok 2 tyg, bo wtedy nauczyła się siadać. Łatwiej było jej usiąść jak z poz na brzuszku przechodziła do czworaka. Twoje dziecko może ma podobnie?
 
reklama
On z pozycji na brzuchu podnosi się do pozycji na czworaka i z tej pozycji siada.Mój chyba już więcej niż dwa tygodnie się nie obraca wogóle.Nawet na boki.
 
Do góry