reklama

Zdrabnianie imion dzieciaczków;)

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez aluska9102, 1 Październik 2013.

1. aluska9102

aluska9102 mama;)

Moja córeczka ma 9msc i od czasu narodzin jej imię wraz z mężem zdrobniliśmy niewiadomą ilość razy:-). Te pieszczotliwe nazwy pojawiają się nagle i niektóre są tak dziwne i zabawne że patrzymy na siebie ze zdziwieniem ze dorosły człowiek ma taką wyobraźnię. Ale jak się patrzy na taką słodką małą buzię i śliczny uśmieszek to ma się ochotę zaraz pocałować i powiedzieć całą ilość niezrozumiałych słów z których bąbelek się cieszy. Przy synu było to samo, to chyba normalne:-D. Czy Wy też macie tak samo?:happy2:

2. mamcia10

mamcia10 szczesliwa mamcia

Nasza corcia ma na imie Lily i tak do niej mowimy ;-), czasami Lilus :tak:. Ale samo imie w sobie juz mi sie wydaje zdrobnieniem :-).

3. reklama
  4. aluska9102

aluska9102 mama;)

Nasza ma Liliana, Tez mówimy Liluś:-). Z samego tego imienia tworzy się dziesiątki bardzo zabawnych zdrobnień. :happy2:

5. Farf

Farf Zaciekawiona BB

Nasz corka ma na imie Lea.Widze,ze litera "L"kroluje :-D co do zdrobnien, powiem szczerze,ze do narodzin corki bylam przeciwna, b. mnie draznily. Ale teraz...sama tworze cuda :tak: Najczesciej mowimy do Niej Liunia

6. Katkax

Katkax Aktywna w BB

Ja do mojego Filipa też mówie różnie ;d Fifi, Fifek, Fifuś, a jak płacze to śmieje sięże płacze jak dziewczynka i mówie do niego Fifusia ;D :-D

7. aluska9102

aluska9102 mama;)

Mój Filipek jak płakał to był Filipinką dziewczynką teraz to poważny Filip że jak coś się do niego powie to zaraz się obraża:-) Ale to też jest zabawne samo w sobie;-). Też mi się wydawało kiedyś że takie mówienie do dzieci jest dziwne i niepoważne. Oczywiście sama wtedy ich nie miałam:happy2:

8. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

U nas jest Norbert zwany... Puciem. Puć, Pućk, Pucina.
    Nazywany też jeszcze:
    Niekapkiem,
    Chrobotkiem.

9. aluska9102

aluska9102 mama;)

Mi to się już wyczerpał zasób słów hahah. Jak tak jestem często sama z małą w domu i zacznę do niej mówić to aż sama się już gubić zaczynam w swoim monologu. A ona oczywiście się cieszy na mamusi głupotę:eek:

10. reklama
  11. flamma87

flamma87 Zaciekawiona BB

O kurczę, też mamy Lilianę. :-p Ostatnio coraz częściej spotykam się z tym imieniem.

My nazywamy naszą: Lilka, Liluś, Lilian (tak, Lilian :p), Liluszka, Lileczka, Lilunia. Ale najczęściej po prostu Lila.

Poleć forum