reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrada

Znalazłam coś takiego może kogos to zainteresuje:równie interesujące jak to co pisze Muszelka.


Z badań wynika, że zdrad dopuszcza się 60 proc. mężów przed osiągnięciem czterdziestki. Po przekroczeniu tego wieku zdradzających jest więcej... Naukowcy twierdzą, iż wynika to m.in. z chęci sprawdzenia się mężczyzny z partnerką dużo młodszą i bardzo atrakcyjną. A ponadto faceci mają specyficzne właściwości, które niewierność małżeńską im ułatwiają: skłonność do zachowań agresywnych, do walki, konkurencji, pokonywanie przeszkód i wygrywania. Także zdolność do logicznego myślenia, co ułatwia mężczyźnie manipulowanie ludźmi i tworzenie sprzyjających zdradzie sytuacji. Wreszcie - sprzyja zdradzie silna potrzeba zaznania przez mężczyznę przyjemności z inną kobietą.
Niektórzy badacze twierdzą wręcz, że mężczyźni nie są zdolni wytrwać w związku monogamicznym. I to też prowokuje do zdrady. Jednakże w wielu przypadkach powtarzają się te same przyczyny, które Aneta Radziejowska, zajmująca się problemem zdrad, usystematyzowała tak:
- zemsta za prawdziwą lub domniemaną niewierność żony;
- długotrwałe poczucie odrzucenia, brak uczestniczenia w życiu rodziny, która świetnie sobie radzi bez męskiego przywódcy;
- niezaspokojone w małżeństwie potrzeby uczuciowe, seksualne lub duchowe;
- chwilowa potrzeba ucieczki od konfliktów lub problemu, którego nie potrafi się rozwiązać w inny sposób;
- pragnienie potwierdzenia swej atrakcyjności lub sprawności seksualnej;
- niezależność - zawodowa i finansowa - żony.
Podobno
z dochowaniem wierności
Czy w kodeksie karnym powinna znaleźć się kara za zdradę?
Tak
Nie
Nie mam zdania

Czy w kodeksie karnym powinna znaleźć się kara za zdradę?
Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany


mają większe problemy mężczyźni wychowani w rodzinach, w których brakowało miłości, prawdziwej więzi między rodzicami. Chłopiec wzrastający w takiej rodzinie, tworzy potem własne małżeństwo - pozbawione uczuć.
Ale okazuje się, że o wiele częściej motywuje mężczyznę do zdrady zachowanie własnej małżonki. I nie chodzi wcale o to, że - tu znów posłużmy się statystykami - około 50 proc. mężatek przed ukończeniem 40 roku życia też dopuszcza się zdrady. Wystarczy, jeśli nie wykazują zainteresowania dla pracy i innych ważnych zajęć męża, skupiają swoją czułość wyłącznie na dzieciach, przestają dbać o siebie, traktują męża wyłącznie jako osobnika zaspokajającego dobra materialne rodziny...
Janusz Świąder
 
reklama
W mojej głowie kotłują się różne myśli.
Dużo nawet myślałam o zemście na moim kochanym M.
Wiem,że wcale dobrze bym się z tym nie czuła i nie zrobiłabym tego fizycznie.Nie dałabym rady.
Postanowiłam więc chociaż spróbować zrewanżować się z te smsy.
Weszłam na czat i powiem jedno FACECI TO ŚWINIE!!!!
Zalogowałam sie jako mężatka.
Nie nadążałam odpisywać ,okienko za okienkiem się otwierało z zaproszeniem na prywatna rozmowę.
Każdy z nich żonaty,każdy dawał mi swoje GG i maila.Chcieli przesyłać zdjęcia,gotowi byli przyjechać na "numerek" z centralnej Polski.
Jeden miał żonę w ciąży tylko lekarz zabronił im sexu i na czacie szuka flirtu czy romansu. Bezczelnie i bezpośrednio proponują sex.
Jestem wstrząśnięta i zszokowana.
 
W mojej głowie kotłują się różne myśli.
Dużo nawet myślałam o zemście na moim kochanym M.
Wiem,że wcale dobrze bym się z tym nie czuła i nie zrobiłabym tego fizycznie.Nie dałabym rady.
Postanowiłam więc chociaż spróbować zrewanżować się z te smsy.
Weszłam na czat i powiem jedno FACECI TO ŚWINIE!!!!
Zalogowałam sie jako mężatka.
Nie nadążałam odpisywać ,okienko za okienkiem się otwierało z zaproszeniem na prywatna rozmowę.
Każdy z nich żonaty,każdy dawał mi swoje GG i maila.Chcieli przesyłać zdjęcia,gotowi byli przyjechać na "numerek" z centralnej Polski.
Jeden miał żonę w ciąży tylko lekarz zabronił im sexu i na czacie szuka flirtu czy romansu. Bezczelnie i bezpośrednio proponują sex.
Jestem wstrząśnięta i zszokowana.
kochana lilulaj, uważaj, bo chyba wkraczasz na niebezpieczną ścieżkę..co innego jest przygladać się problemowi z czystego zainteresowania tematem, a co innego w wypadku, gdy świerzo miało się z nim do czynienia. piszę tak z najczystszej życzliwości, naprawdę:tak: po prostu boje się, że te twoje rany są jeszcze za świerze, żeby tak posypywać je solą w postaci wczytywania się w statystyki i arykuły na takie tematy, tym bardziej, że one nie są dla nas - kobiet - najżyczliwsze:baffled:. Pamietaj, że ty masz już to za sobą i lepiej chyba jakbyś szukała artykułów na tematy co zrobić, żeby jak najszybciej doprowadzić do równowagi swój świat:tak: trzymaj sie kochana- ciągle trzymam za Ciebie kciuki mocno mocno:tak::-)
 
xandii

Masz rację ale ja tak się zastanawiam nad tym czy mogłam temu zapobiec.
Myślę sobie też,że w mojej sytuacji cała gama emocji jest jak najbardziej normalna.Muszę przejść wszystkie etapy żeby dojść do równowagi psychicznej.
Nie jest to takie proste dla nas kobiet.
Jestem silna :)
pozdrawiam
 
Minęło już trochę czasu od tamtego momentu.
Jestem chyba winna napisać co u mnie tym Wszystkim ,które mnie wspierały w tych najgorszych chwilach.

Więc powiem tak.Dałam mu szansę i nadal jesteśmy razem.
Nie wybaczyłam,nie zapomniałam ale staram się z tym pogodzić.
Mój wiarołomny mąż stara się bardzo,żeby odzyskać moje zaufanie(nie wiem czy kiedyś mu się to uda) i żeby podbudować moją wartość (bo po tym bardzo nisko upadła moja samoocena).
Jest jeszcze lepszym mężem jak przedtem.Jak na razie mogę powiedzieć,że układa się nam naprawdę świetnie.
Tak po cichutku sobie nawet myślę,że jeśli musiałam zapłacić taką cenę za to ,to chyba warto było przecierpieć.
Jeśli wtedy w tych emocjach podjęłabym decyzję o rozstaniu to dziś nie przeżyłabym takich pięknych chwil.
Na wiele spraw patrzę zupełnie inaczej więc i ja też wyciągnęłam z tego jakąś naukę.

Mam oczywiście jeszcze chwile słabości i myślę o tym ,właściwie codziennie ale co dzień boli jakby mniej.

Dziękuję Wam wszystkim.
 
reklama
lulilaj czytalam co zrobil ci twoj facet... Podziwian cie ze moglas mu takie cos wybaczyc... Uwarzam że twoj facet nie jest wart takiej madrej kobiety ale zycze ci jak najlepiej zeby ci sie z nim ulozylo. Rozsmieszylo mnie to ze powiedzial ze wszyscy korzystaja z uslug dziwek... Poruszylo mnie to ze takie cos ci powiedzial! A jesli chodzil wczesniej na prostytutki? Nie zastanawialas sie ile razy cie zdradzil? Ciekawe czy jak ty bys go zdradzila czy by byl taki litosciwy jak ty i cy by wytrzymal taki ból. Fuuuj az mnie obrzydzenie bralo jak przeczytalam ze zdradzil cie z dziwka. Ma w domu cudowna kobiete i dzieci a on se poszedl na kurewke... I wlasnie dla mnie taki facet jest zerem. Ale zycze ci jak najlepiej... Potrafilas o tym zapomniec??? Nie masz obrzydzenia do swejego męża? Podziwiam i pozdrawiam...
 
Do góry