reklama

Zdrowe buciki dla maluszka!!!!

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez linek, 28 Wrzesień 2010.

 1. linek

  linek Zaciekawiona BB

  Witam!:-)

  Jestem mamą ośmiomiesięcznej Weroniki. Moja córcia już teraz ma zapędy do chodzenia a ja chciałabym ułatwić jej stawianie pierwszych kroków. Napiszcie co myślicie o bucikach dla maluszków!!!:-)
   
 2. kakakarolina

  kakakarolina Fanka BB :)

  Już teraz kup jej paputki befado do chodzenia po domu. (koszt ok 25 zł)
  Póki nie chodzi po ulicy nie kupuj butków bo to duży wydatek nawet rzędu 200 zł.
  Butki muszą być nowe, odpowiednio wyprofilowane z twardym zapiętkiem, podeszwą zginającą się w 1/3 wysokości,
  U nas od pierwszych samodzielnych kroczków (po 3,5,10 :)) do regularnego chodzenia minęło 2 miesiące więc myślę że masz jeszcze trochę czasu (nózka jeszcze urośnie)
   
 3. reklama
 4. Brunkowa Mama

  Brunkowa Mama Fanka BB :)

  A ja uważam, że należy jak najdłużej chodzić na "gołej" stopie ... i moim zdaniem skarpetki antypoślizgowe w zupełności wystarczą. Popytaj fizjoterapeutów ... Im więcej na bosaka tym zdrowsza i lepiej wyprofilowana stópka .... a ciapki o których pisze kakakarolina :) kupiłabym troszkę później - zadbałabym o to o czym napisała:)
   
 5. maks_olo

  maks_olo Kwietniowi Chłopcy :)

  ja bym nie kupowała żadnych kapci czy bucików... Najlepiej skarpetki z ABSem :)

  chłopcy do dziś chodzą po domu boso, bo tak najzdrowiej :)
   
 6. kakakarolina

  kakakarolina Fanka BB :)

  z tym boso to owszem najzdrowiej ale piasku, trawie ewentualnie po dywanie. Pokaflach czy panelach już nie bo uderzenie ma wpływ na kręgosłup jakoś tak tłumaczył mi fizjoterapeuta (zarówno ten tutejszy jak i prywatny). Zalecił używanie butków jak tylko dziecko zacznie wstawać (spróbuję znaleźć wypowiedź tego tutejszego na ten temat) u nas wstawanie przypadało na lato więc nie stosowałam się do tych zaleceń i mam nadzieję że wszystko będzie ok.
   
 7. kakakarolina

  kakakarolina Fanka BB :)

 8. maks_olo

  maks_olo Kwietniowi Chłopcy :)

  kakakarolina my pół domu mamy w dywanach, a pół w panelach ;-)
  starszy synek chodzi w przedszkolu w kapciach, wiec w domu już mu nie zakładam. Młodszemu synkowi czasami zakładałam, jak były zimne dni i nie palili...

  a co zrobić, jak dziecko się uprze, że nie chce chodzić w kapciach, sam ściąga, a dom w panelach? nie zrobisz nic, a dziecko i tak będzie się rozwijało i nie jest regułą, że będzie miał kłopoty z kręgosłupem... ;-)
   
 9. linek

  linek Zaciekawiona BB

  Czytałam te wszystkie zalecenia fizjoterapeutów. Wiem też jak ważne są dobre paputki czy buciki już od pierwszych kroków dziecka. Ja mam w domu panele i płytki więc wolałabym żeby Weronika nie chodziła boso czy w samych skarpetkach, tym bardziej że w domu nie mamy za ciepło.
   
 10. reklama
 11. maks_olo

  maks_olo Kwietniowi Chłopcy :)

  zadałaś pytanie i sama sobie na nie odpowiedziałaś ;)
   
 12. kakakarolina

  kakakarolina Fanka BB :)

  maks_olo nic nie zrobisz :-) ja choć o tym wiedziałam też pozwalłlam Maksowi chodzić bez butków bo przecież było strasznie gorące lato.
  Ale autorka posta pytała się co powinna zrobić a powinna spróbowac zastosować się do rad profesjonalistów a życie zwerygikuje.
   

Poleć forum