reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>Zdrowie grudniowych dzieciaczków<<<

Ja też musiałam zrezygnować z mleka i jego przetworów,a uwielbiam jogurty itp. Niestety mała miała jakieś wypryski na buzi i niestety nie były to potówki (choć tak myślałam) i pediatra kazała mi wyeliminować mleko. A co do kupek to mam pytanie : jak powinna wyglądać zdrowa kupka dziecka karmionego piersią w wieku 2 miesięcy ???  Kiedyś czytałam, że kupka się zmienia z wiekiem, a moja córa ma wciąż żółte, rzadkie kupki. Czy to norma?
 
reklama
Martula mój Oskarek jest zdrowy bo byłam z nim na kontroli tydzień temu i jego kupka wyglada tak samo jak Twojej córci jest zółta i rzadka (czasem mu się uda wywalić ją na plecy i trzeba go przebierać i myć ;D ) a też karmię tylko piersią ::) więc chyba OK
 
Gabi, dziękuję za odpowiedź. Moja córa też czasem obrobi się po plecy i kąpanie nadprogramowe obowiązkowe :laugh:
 
standardowa temp. u maluszka mierzona pod paszką powinna być 36,2 - 36,6 - jeśli jest niższa to maluch jest wyziębiony, a wyższa to gorączka lub stan podgorączkowy.

Kupki Mogą mieć kolory od bladożółtego do seledynowego i są rzadkie.
 
Cyprysiowi ropialo strasznie oczko i kazali mi zakraplac kropelkami z antybiotykiem a o masarzach slysze pierwszy raz.a szkoda bo moze moglam zaoszczedzic malemu tych kropelek.

a co do kupki to moj synus co kilka dni robi zielona kupke(ciemna)z grudkami czasem i polozna mowila ze to normalne wiec juz sie tym nie martwie
 
jak mierzycie dzieciaczka temperature?chodzi mi o zwykly termometr i czy mierzycie w pupie?jak tak to ile czasu trzeba trzymac?
 
Ketsa - rozmawiałam z cudowną położną i ona mi o tej temp. tak mówiłą i mówiłą jeszcze, że jak jest wyziębione dziecię to mogą być czkawki...

MamaCyprysia - ja mierzę pod pachą, ale mam cyfrowy i trwa to 15sek i jest syg. dźwiękowy, a normalny potrzebuje 3-4 min. W tyłeczek jej nic nie pakuję, bo można coś uszkodzić, a słyszałam o przypadku, że termometr pękł w tyłeczku i się rtęć wylała - ZGROZA!! przemyśl to może lepiej nie ryzykować i pod pachą mierz...
 
Widze temat ropiejacego oczka na czasie, bylismy wczoraj z Oliwcia u lekarza z tym ciemiaczkiem (jest ok :) ) ale pielegniarka ujrzala spiochy w oczkach Oliwci i kazaly mi isc do okulisty, dodaly ze jak ten zaleci zabieg na udraznianie kanalika to da mi skierowanie do szpitala...tesciu mi opisal jak taki zabieg wyglada to zbladlam, choc on mowi ze to nie boli, ale dziekuje bardzo, dopiero kolezanka mowila o masowaniu i Wy widze tez masujecie. To i ja bede masowac, choc nie mam przekonania ze to sa ropiejace oczka. ::)
 
reklama
ja mierze w uchu albo skanuje czoło, jak prubuje w tyłeczku to od razu mi kupe zrobi ::)

no i pomiar zalezy przede wszystkim od termometra i raczej nie polecane sa juz te tradycyjna rteciowe bo dziecko przewaznie zie wierci i dokladnie nie da sie za bardzo zmierzyc jednak najlepiej miec elektroniczny nawet najzwyklejszy i wtedy czeka sie tylko kilka sekund

Ziemziu no kurcze sama nie wiem na wychlodzonego to on mi nie wyglada i zawsze jak sprawdzam karczek to cieply i raczki podobnie.... ???
 
Do góry