reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>Zdrowie grudniowych dzieciaczków<<<

Nathalie

Fan(ka)
Dołączył(a)
28 Sierpień 2005
Postów
2 851
Miasto
Banbury UK
Tu możemy pisać o zdrowiu naszych Maleństw. Życzę nam wszystkim, żeby ten wątek był jak najrzadziej odwiedzany! :)




Jeszcze raz napiszę:

-na biegunkę Smecta (dla niemowlaczka pół saszetki na noc po wieczornym karmieniu),
-na śluz w kupce Lakcid lub Lacidofil (1 ampulka dziennie).
 
reklama
No proszę, już mam pierwsze pytanie. ::)

Ile minut powinno się masować oczko, żeby udrożnić kanalik? Przez jaki okres czasu należy to robić?
 
Nathalie - ja tak ok 3 minuty masuje - nie wiem czy to nie za krótko ::) ::) ::) ale nie wiem przez jaki okres czasu powinno sie to robić - ja raz masuje, raz zapomne - i do dupci taka robota :( :( :(
 
Mi pediatra powiedziała, że trzeba masować ok. 1-2 min. i kilka razy dziennie - najlepiej za każdym razem jak ci się przypomni.
 
wracam do tematu kupek: moja malutka tez miewa czasem sluziki w kupce i polozna powiedziala ze jest to objaw alergii podobnie jak kupki zielone..
wiec jezeli twoj maluszek ma takie kupki to nalezy sie zastanowic co zjadlas.
czestym alergenem jest białko krowie (mleko i przetwory) oraz jaja. tak naprawde wszystko moze uczulac wiec trzeba bacznie obserwowac kupeczki i analizowac swoje jedzonko.

my odstawiłysmy mleko i wszystko co z mleka i kupki sa ladniejsze :)
 
No tak wy przynajmniej mozecie sie zastanawiac od czego to... a my na modyfikowanym mleczku caly czas wiec nic nowego nie ma a tu bez powodu rzadsza kupka no i tak jak by ten właśnie śluzik
Ale podobno moze sie tez tal zdazyc ze nietolerancja latkozy ujawnia sie po jakims czasie... mam nadzieje ze to nie to.


Jeszcze jedno pytanko mam jak to jest z temperaturkom ciala u takich maluszkow? ja obserwuje u Maksa od jakiegos czasau ze nie jest to standardowe 36,6 a okolo 36,2 i tak jest caly czas
nawet jak bylismy na szczepieniu i pielegniarka mierzyla to tez tak wyszlo i nic nie mowila wiec to chyba jest standard...?
 
reklama
Widzę, że jest już nowy wątek :)

Już się przestraszyłam, że coś mi umknęło że ja nie masuje swojemu Kacperkowi oczka a tu chodzi o ropiejące oczko :-[
życzę wszystkim żeby się szybko zagoiło :)

Przyznam się, że jeszcze nie mierzyłam Kacperkowi temperatury :-[ nie widziałam takiej potrzeby, ale teraz mu zmierzę, bo jak ja jestem przeziębiona to musze częściej go kontrolować.

 
Do góry