reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja Grudniowych maluszków

kasiu ja mam wrazenie ze mi zabrano półtora dnia :baffled: Kazdy mi mówil ze przy dwójce lepsza organizacja a ja nadal nie wiem w co ręce włożyć.. Jesli chodzi o nocki to Mila przestawiła się na prawidlowy rytm dnia i nocy, chociaz zdarzają jej sie gorsze momenty :) Karmię w nocy dwa razy ( mniej wiecej co 3 h)
 
reklama
jak z pępuszkami u maluszków...u mnie już trzyma się na ostatniej niteczce :-) mam octenisept i się sprawdza u Nas.jutro wizyta położnej...mały przytył od wypisu 600 gram na cycku no szok:szok::-D:szok::-D
 
Witajcie mamusie :-D u nas pępuszek już odpadł 3 dni temu bodajże. wszystko ładnie się zagoiło :tak: wizyta u lekarza tez już była ale bardziej kontrolna, położna nam zaleciła bo Mała spadła z wagi w szpitalu, a tu się okazało, że pięknie przybrała i wróciła do wagi 3kg. Teraz pewnie i tak już więcej waży :tak: Karmię cycem i dokarmiam mm, bo Mała się nie najada czasami, a i pokarmu nie jest za dużo.. Za dwa dni zaczynam podawać witaminki i kolejna wizyta u lekarza tym razem już ze wszystkim ;-) z dnia na dzień coraz lepiej :tak:
 
U nas pepek odpadl po poltora tygodnia, alez mi wtedy ulzylo:-D. Mamy problem zropiejacym oczkiem, od dwoch dni zakraplamy i juz widze zdecydowana poprawe.
 
A u nas odpadł 10 dnia , bardzo szybko , nie wiem od czego to zależy starszemu odpadł prawie po 3 tygodniach , a tak samo robiłam gotowymi wacikami do pępuszka ze spirytusem.

Aia - u nas podobnie od wypisowej wagi w 2 tygodniu życia + 560 g , a ok 9.01 mamy znów się pokazać do ważenia . Srarszy w 1 mc przytył 1200g i kończył z wagą 5200g...
 
U nas pępek odpadł po dokładnie 20 dniach:szok: nic podejrzanego się nie działo wiec położna powiedziała, że mógł tyle odpadać ;-)
mamaktosia, Aia u mnie Staś też przybrał dużo w jednym miesiącu bo aż 1,5 kg . Pediatra powiedziała, że to za dużo ale lepiej niech przybiera a nie traci. Nie karmie już go co 2-3 h tylko jak chce. I nieraz w ciągu dnia wychodzi tylko 6 karmień. Mam nadzieję, że nie zaszkodzę mu tym. Wizytę mamy 10.01 razem ze szczepieniem to się dowiem ile maluch waży;-)
 
reklama
A u nas pepek odpadl w szpitalu pod lampami potem brzydko wygladal bo malago zachaczyla raczka...ale jest ok. To bylo ok 10dnia. Moja bardzo duzo spadla z wagi ponad 400g ale juz to nadrobilismy przybierala trzy dno kazdego dnia po 100g teraz ok 100g na 3dni wiec ok tym bardziej ze jest tylko na cycku. W pon mamy badanie kontrolne plus bioderka.
 
Do góry